bildirgec.org

berokkan

11 yıl önce üye olmuş, 5 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

En iyi 1 Nisan Şakası Ürünleri

berokkan | 03 April 2011 14:51

1 Nisan geldi geçti ve her sene olduğu gibi internette bir çok site 1 Nisan şakası amacıyla yeni fikirler ve icatlar duyurdu. Bu yazının devamında bu sene ortaya atılan 1 Nisan icatlarından benim en beğendiklerimi bulacaksınız.

USB ile şarj edilebilen piller

berokkan | 01 April 2011 10:08

Hayat gitgide daha kolaylaşıyor. Bundan herhalde 30 sene önce şarj edilebilen piller piyasaya yeni çıkmışken, şimdi USB kablosu vasıtasıyla bilgisayardan şarj edilebilecek piller geliyor.

Facebook üzerinden film izleme

berokkan | 31 March 2011 17:29

Facebook, bu ay içersinde açıkladığı yeni özelliği ile Netflix ve Hulu gibi internet üzerinde film izleme imkanı sağlayan firmaları korkuttu.

Facebook kullanıcıları 3$ veya 30 Facebook kredisi karşılığında “Batman : The Dark Knight” filmini facebook sayfasından 48 saatliğine kiralayarak, facebook üzerinden izleyebiliyorlar.

Çok yenilikçi bir özellik olmasa bile, facebook’un 600 milyonun üzerinde kullanıcısı olduğunu düşünüldüğünde, bu özelliğin nasıl hızla yayılabileceğini tahmin edebiliriz.

Günümüz pop kültürünü yaşatan nike modelleri

berokkan | 29 March 2011 14:38

2009 yılından beri klasik Nike modellerini farklı görsellikte sunan Daniel Reese isimli tasarımcının ürünleri yukarıdaki ayakkabılar. Öncelikle 2009 yılında Adobe Photoshop vasıtasıyla hazırladığı görselleri Nike ayakkabıların üzerine yapıştırıp blogunda paylaşan Reese, çok ilgi görünce, bu ayakkabılar ürettirmeye ve internet üzerinden satmaya başlamış.

Modern Atari Makineleri

berokkan | 29 March 2011 11:30

Bizim neslin çocukluğu atari salonlarında geçti. Dolayısıyla her birimiz, bir zaman evde bir atari makinesine sahip olmak istemedik mi? Şimdi tam da para kazandığımız ve bir atari makinesi alabileceğimiz zamanda o koca makineyi evde nereye koyacağız sorunu ile karşılaşıyoruz.