bildirgec.org

chirkinordek

10 yıl önce üye olmuş, 71 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

sony vaio fan problemi

chirkinordek | 21 June 2011 09:40

Merhaba arkadaşlar,

sony vaio vpc f13 seri sahibiyim. uzun zamandır oyun oynamama rağmen , son günlerde bir heves cod4 oynamaya başladım. fakat, ne zaman xfire’ı yada cod4’ü açsam, bilgisayar yavaş yavaş ısınıyor ve bir zaman sonra fan soğutabilmek için, aşırı derecede yüksek seste çalışıyor.

bu seride bu tür sorunlardan bahseden olmuştu forumlarda. fakat, ne yetkili bir servisten (sony) cevap alabildik ne de çözüm bulabildik.

bu konuda yardımcı olabilen herkese şimdiden çok teşekkürler.

Çizgi Film Efekti

chirkinordek | 16 June 2011 09:34

çizgi film efekti (cartoon effect)
çizgi film efekti (cartoon effect)

Merhaba arkadaşlar, bu efekti photoshopla nasıl yapabileceğimi yada hangi proglamları kullanabileceğimi öğrenmek istiyorum.

Internette ‘çizgi film / karikatür efekti’ olarak bir çok anlatım var fakat, hiç biri bunun kadar düzgün değiller. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

p.s.: Bildirgec.org ekibine teşekkür etmeden geçmeyeyim. Soruyu ilk gönderdiğimde hatalı olduğunu haber verdikleri için..

internetimi ne kullanıyor?

chirkinordek | 10 December 2010 15:08

Internette bağlantınızı (hem download, hem upload olarak) hangi programlar, ne kadarını, ne zamandan beri gibi gösterimlerle kullandığını gösteren bir program var mı?

call of duty black ops grafik ayarları

chirkinordek | 28 November 2010 16:01

Binbir hevesle aldığım COD Black Ops’u makinemin özellikleri iyi olmasına rağmen kasmadan oynayamıyorum. O kadarda para vermişken, insan iyi grafiklerle oynamak istiyor doğal olarak.

Aramızda COD: Black Ops oynayan varsa, grafik ayarlarını yada nvidia’nın özel ayarlarını nasıl yapmam gerektiğini söylerse çok sevinirim.

teşekkürler..

pc: sony vaio , 6 gb ram (ddr3), geforce gt425m 1 gb , intel i7 1,73 ghz.

Istanbul’un Işıkları

chirkinordek | 01 November 2010 12:36

Kız Kulesi @ Istanbul
Kız Kulesi @ Istanbul

Istanbul’un işıkları,farklı bir teknik olan dri tekniği kullanılarak i̇stanbul’un güzelliklerini ortaya çıkartmak.

diye anlatıyor, hakan çamoğlu bu proje için hazırladığı sitede..

Eğer canınız biraz Istanbul‘u gezmek istediyse, uzun zamandır aklınızda ama bir türlü vakit bulamayıp Istanbul’a gidemediyseniz, Istanbul’un güzelliklerini görmeden önce fikir sahibi olmak istiyorsanız ve birçok bunun gibi birçok ‘Istanbul’ konulu aklınızdan birşeyler geçiyorsanız, bu siteye bakmadan geçmemenizi öneririm.

hdr fotoğraflarda portre

chirkinordek | 28 October 2010 16:16

hdr fotoğraflar geçtiğimiz 2 yıldan beri gerçekten çok yaygın. Özellikle çok fazla netlik, gerçekçilik kattığı için fotoğrafçıların genel olarak kullandığı metodlardan biri diyebiliriz.

benim sormak istediğim:

hdr bir portre
hdr bir portre

bu fotoğraf gibi fotoğraflar sadece hdr metodunun kullanılmasıyla mı oluşturulmuş, yoksa farklı metodlarda barındırıyor mu? sadece böyle bir portre oluşturmak için bildiğiniz, linkini verebileceğiniz bir hdr tutorial’ı var mıdır acaba?

firavunun başına gelenler..

chirkinordek | 31 October 2007 18:11

Mısır firavunlarından Tutankamon’un mumyasının soyulduğu ve boynundaki mücevher ile penisinin çalındığı ortaya çıktı.

Bu tür olaylar sadece ülkemizde olmuyormuş demekki..