bildirgec.org

online hakkında tüm yazılar

Siteniz için Online Döviz Kuru

HLTSofTiNG | 14 February 2012 13:35

Merhabalar, Günümüzde belki’de en çok yaptığımız uygulamalardan biriside döviz kuru’dur. Bende bu uygulamayı yaptım. Ancak problemler ortaya çıktı. IMKB ara sıra yayınlamayı kesiyordu. Sitede hatalar meydana geliyordu. Bu problemlerden ötürü site hiç çalışmıyordu. Haliyle site yayından kaldırılıyor ve otomatik olarak app_offline.html ekleniyor ve site yayından çekiliyordu. Bu problemlerin önüne geçebilmek adına farklı bir uygulama yaptım.
1-) IMKB sitesi ile bağlantı oluşturuluyor ve XML dosya okunuyor
2-) IMKB ile bağlantı varsa
a-) XML dosya okunuyor
b-) Okunulan bilgiler projemde oluşturduğum XML dosyaya kayıt ediliyor.
c-) IMKB sitesinde okunulan bilgiler sitede gösteriliyor
d-) işlem sonlandırılıyor.
3-) IMKB ile bağlantı yoksa
a-) En son kayıt edilen Projemde ki XML dosya okunuyor
b-) Okunulan bilgiler sitede gösteriliyor
c-) Proje sonlandırılıyor.
evet yukarıdaki işlemleri şimdi birde kod kısmına dökelim 🙂 ilk olarak bir dosya oluşturalım (Tercihim User Control oluşturmanızdan yanadır)
aspx.cs dosyası

X3 Studios

mcmtsuz | 14 March 2011 13:24

Create your own Wallpaper

sloganı ile X3 Studios ile sizde,adobe illustrator programı ile hazırlanan vector leri kullanacarak kendi wallpaper ınızı yapın.İçerisinde Kütüphane,yazı tipleri,arkaplanlar gibi bütün eklentileri mevcut. Sitenin en güzel özelliği App değil de Online olması .

Online Convert / dönüştürme

biSGen | 11 March 2011 18:50

biliyorsunuz convert dönüştürmek demek.

Bu sitede bu işlemi online yapmak mümkün. Convert/dönüştürme yapabileceğiniz türler (72 değişik tür) ve linkleri aşağıdadır.

AAC, FLAC, M4A, MMF, MP3, OGG, WAV, WMA

bmp, eps, gif, hdr-exl, jpeg, pdf, png, svg, tga, tiff, wbmp

3g2, 3gp, avi, flv, mkv, mov, mp4, mpeg-2, ogg, webm, wmv, iphone, ipod, nintendo ds, ps3, psp, wii, xbox

epub, fb2, lit, lrf, mobi, pdb, pdf, tcr

doc, flash, html, odt, pdf, txt

adler32, blowfish, crc-32, crc-32b, des, gost, haval-128, htpasswd apache, md4, md5, ripemd-128, ripemd-160, sha-1, sha-256, sha-384, sha-512, snefru, tiger-128, tiger-160, tiger-192, whirlpool

adım adım google docs

silver530 | 05 March 2011 11:06

google’un bir başka online hizmeti olan google docs‘un amacı; doc, xls, odt, ods, rtf, csv, ppt gibi dosya formatlarını bilgisayarınızda bu formatları açan programlar yüklü olmasa bile internet üzerinden açıp düzenlemenizi sağlamaktır.

google dokümanlar
google dokümanlar

bu servis ile yeni dosyalar da oluşturabilirsiniz. kısaca bu servisi bir ofis uygulaması olarak görebiliriz. oluşturduğunuz bir dosyanın izin yetkilerinden dilerseniz başka kullanıcılara da erişim hakkı vererek görüntülemesni hatta düzenlemesini sağlayabilirsiniz. böyle bir durumda diğer kullanıcıların yaptıkları değişiklikleri adım adım takip edebilirsiniz.

pixlr kullanın

ufopilotu | 28 February 2011 20:03

pixl web erişiminizin olduğu her yerde fotoğraflarınızı çevrimiçi bir şekilde düzenleyebileceğiniz bir site.

üyelik alarak, eski dosyalarınızı da daha sonra düzenleyebilmek amacıyla koruyabilirsiniz. düzenlediğiniz fotoğrafları kullanıcı tarayıcısında tuttukları için fotoğraflarınız yalnızca sizin pc ya da laptoplarınızda kalıyor.

nasıl kullanılabileceğini görmek için ictpublish üzerinden videolarını izleyebilirsiniz.

Mozilladan “kör edici” özellik!

lazaronnie | 10 February 2011 11:44

firefox 4 beta 11 sürümüne yeni bir özelliğin ekleneceğini duyurdu. buna göre reklam firmalarının başvurdukları ve kullanıcının alışkınlıklarını takip edebilme amacı güden çerez ile takip sistemlerini kapatabilecekler. bu özellik ayrıca bir takım güvenlik açıklarını da kapatmış olacak.

mozilla‘nın * yaptığı açıklamaya göre windows, mac ve linux alt yapısına sahip bilgisayarlar, sunucuya iletecekleri meta başlık sayesinde, kullanıcının alışkanlık takibine girmek istemediğini iletebilecek. firmanın bloğunda yaptığı duyuruya göre, bu özelliğin işlemeye başlaması biraz zaman alacak.

10 site keşfedelim

silver530 | 31 January 2011 18:24

1 – anonymouse: iz bırakmadan sörf yapmak isteyenlere

web’de gezinirken bilgilerini gizli tutmak isteyenlere 1997 yılından bu yana ücretsiz hizmet veren anonymouse ingilizce ve almanca arayüzlerini destekliyor.

anonymouse
anonymouse

2- acapela speech: telaffuzunuzun doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

bilindiği gibi ingilizce kelimeler yazıldığı gibi telaffuz edilmiyor. eğer bir ingilizce kelime doğru telaffuz edilmezse anlaşılamıyabiliyor. ingilizce kelimelerin nasıl telaffuz edilidiğini sesli olarak dinleyebilirsiniz. program bu konuda doğru sonuçlar üretmede çok başarılı.

acapela
acapela