1 – anonymouse: iz bırakmadan sörf yapmak isteyenlereweb’de gezinirken bilgilerini gizli tutmak isteyenlere 1997 yılından bu yana ücretsiz hizmet veren anonymouse ingilizce ve almanca arayüzlerini destekliyor.

anonymouse
anonymouse

2- acapela speech: telaffuzunuzun doğruluğunu kontrol edebilirsinizbilindiği gibi ingilizce kelimeler yazıldığı gibi telaffuz edilmiyor. eğer bir ingilizce kelime doğru telaffuz edilmezse anlaşılamıyabiliyor. ingilizce kelimelerin nasıl telaffuz edilidiğini sesli olarak dinleyebilirsiniz. program bu konuda doğru sonuçlar üretmede çok başarılı.

acapela
acapela

3 – onlineconversion: herşeyi çevirebileceğiniz bir merkezbu sitenin hizmeti her neyi her neye dönüştürmek istiyorsanız denmenizi yapınız. 5000’den fazla birimin çevirimi yapılıyor. en popüler dönüştürmeler ise uzunluk, sıcaklık, hız, ses, ağırlık, yemek, alan ve yakıt kategorileri.

onlineconversion
onlineconversion

4 – freetranslation: online sözlükişimiz yabancı sitelere düşünce bilgisayar ortamında sözlüklere ihtiyacımız oluyor. komple bir yazı paragrafını da yapıştırarak yada bir web sitesinin adresini girerek çeviri yaptırabiliyorsunuz.

freetranslation
freetranslation

5 – zoho: online veritabanı uygulamasıbu bedava web tabanlı veritabanı uygulaması oldukça gelişmiş bir arayüze sahip ve yardım ipuçları ve yol gösterici görseller çok iyi hazırlanmış. çok hızlı bir şekilde kendi veritabanımızı oluşturabilir ve verilerimizi düzenli bir şekilde depolayabiliriz.

zoho
zoho

6 – spamgourmet: spam’e dur diyebilirsinizspam engelleme konusunda alanında ün yapmış ve bugüne kadar 600 milyondan fazla spami engellemiş bir servis.

spamgourmet
spamgourmet

7 – bilgetilki: bilimsel buluşlar ve yeni teknolojilerüniversiteli gençlerin bilimi ve teknolojiyi takip ettikleri bir bilgi paylaşım portalı. bazı bilgiler gerçekten enteresan.

bilgetilki
bilgetilki

8 – thehungersite: aç siteafrika ülkeleri başta olmak üzere dünyadaki fakir ülkelerdeki aç insanlara yardım etmek amacıyla siteyi ziyaret edip herhangi bir ücret ödemeden sadece bir defa tıklamanız isteniyor. bu sayede sponsor olan firmalar aç insanlara yemek sağlanması için ödeme yapıyorlar.

thehungersite
thehungersite

9 – bidturk: ebay alışveriş rehberiartık ebay‘ın türkçe desteği de var ve ebay‘da bulunan cazip fiyatlar nedeniyle alışveriş yapmak isteynler ama bu işin tam olarak nasıl yürüdüğünü bilmeyenler için eşsiz bir kaynak. a’dan z’ye ebay‘dan alışverişin adımlarını ve çok kişinin bilmediği püf noktaların da anlatıldığı bir kaynak.

bidturk
bidturk

10 – filehippo: bedava yazılım indirinbedava yazılım sevenler ve bedava yazılımı virüssüz olarak indirmek için çok sık güncellenen ve eski sürümlerede ulaşabileceğimiz bir kaynak.

filehippo
filehippo