bildirgec.org

nokia hakkında tüm yazılar

Nokia’dan 41 Megapiksel Telefon!

emsvizyon | 18 May 2012 14:48

nokia lumia seriisi windowslu telefonlarını piyasaya sürmekle uğraşırken, geri planda da boş durmuyormuş dedirten hatta dedirtmekle kalmayıp, bana bile cep telefonu bildirisi yazdırtan 41Mpx’lik 808 seriisi telefonlarını hazırlamış.

yoksa Nokia 808 PureView için cep telefonu özelliği de olan yüksek çöznürlüklü bir kamera mı desem.

1.3GHz hızında çalışan ARM11 işlemcinin güç verdiği telefonda, çözünürlüğü 360 x 640 piksel çözünürlüğünde ve 184ppi piksel yoğunluğuna sahip 4.0-inç AMOLED ekran kullanılıyor. Symbian Belle işletim sistemini kullanan telefonun kamerası hakkında biraz daha detay vermek gerekirse Carl Zeiss lens kullanan telefonun sensör boyutu ise 1/1.2″. 4x kayıpsız dijital yakınlaştırma özelliğine sahip olan 808 PureView aynı zamanda 30 kare/saniye hızında 1080p video ve yüksek kaliteli ses kaydı da gerçekleştirebiliyor.

nokia 808’in çektiği fotoğrafların örneklerine buradan ve şuradan ulaşabilirsiniz…

Taşınabilir Yenilenebilir Enerji Kaynakları

kerimsarigul | 08 June 2011 15:09

Taşınabilir Yenilenebilir Enerji Kaynakları
Taşınabilir Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Pillinetwork sitelerinde tanıtmak için araştırdığım yeni teknolojilerin birçoğu alternatif enerji kaynakları ile ön plana çıkmakta. Daha önce zamazing.org okurlarına; NANO teknolojisini kullanan ve “dokundukça şarj olan bilgisayar Ecopad”i, güneş enerjisi panelli “bayan çantasını” tanıtmıştım. Benden başka da diğer arkadaşlar bu konularda birçok yenilikten bahsetti. Onlardan biri de “kimyasal şarj aleti” idi.
Şimdi ise sizlere taşınabilen yenilenebilir enerji kaynağı örneklerini kısa açıklamalarla ve resimlerle sunmak istiyorum.

Doğa Dostu Enerji Kaynakları
Doğa Dostu Enerji Kaynakları

10 başlık altında toplanan enerji kaynağı cihazlarının her biri farklı tasarımlara ve özelliklere sahip. Resimlerinden de anlaşılabileceği gibi hem tasarım olarak hem de işlevsel olarak göz dolduruyor. Yaşlılarımız genelde “Yanlış zamanda doğmuşuz.” Derler. Ben de diyorum ki; “Tam zamanında doğmuşum”. Yaşlanınca ne derim bilmiyorum!:)
Şimdi gelelim asıl konuya ve taşınabilir, yenilenebilir enerji kaynaklarını tek tek ele alalım.

Nokia’nın son hamlesi Nokia Oro

endop | 30 May 2011 11:11

Kısa bir sessizliğin ardından Nokia‘nın süper lüks telefonu Nokia Oro’nun fotoğrafları internete sızdı .
18 ayar altın kaplanmış Oro, birinci sınıf İskoç derisiyle kaplanmış ve safir taşlar ile süslenmiş . Dışarıdan bakılınca adeta ‘ ben zenginim’ diyor ve herkesden farklı bir cep telefonu taşımak isteyen kitleye hitap ediyor.

Nokia Tarzını Konuşturanları Arıyor!

ben jackin ta kendisiyim | 29 April 2011 11:29

Nokia, yeni telefonu C7 ile tarzını konuşturanları arıyor! Facebook üzerinden çalışan uygulama “Tarzını Konuştur”a tarzına güvenen herkes bir adet boy fotoğrafı ile katılabiliyor. İster bilgisayar kamerasından o anda çekilmiş bir fotoğraf, ister önceden çekilmiş ve “bir stil yarışması olsa da katılsam” diye bekleyen bir fotğraf olsun, yeter ki bir tarzı olsun!

Nokia’dan Sızan Telefon C2-06

dkare | 20 April 2011 11:41

nokia C2-06
nokia C2-06

Henüz ne zaman piyasalardayerini alacağı ve teknik özellikleri açıklanmayan NokiaC2-06’nın çift sim kartlı olduğu belirtiliyor. Ayrıca dokunmatik ekranının yanında tuş takımına da sahip.

Artık Windows Cep Telefonlarında

keremx | 04 April 2011 17:56

Artık Windows Cep Telefonlarında
İlk cep telefonu markam NOKİA idi. Sonraki birkaç cep telefonumu da Nokia’dan tercih ettim. Ancak zamanla ilgi ve ihtiyaçlarım değişti. Şimdi İphone marka telefonları tercih eder oldum. Nokia hala ülkemizde cep telefonu pazarının lideri. Ancak sürekli kan kaybediyor. İphone başta olmak üzere insanlarımız Samsung, LG gibi markalara yönelir oldu.

10 yıl öncesinde bilgisayar denince aklıma sadece Microsoft ve Bill Gates gelirdi. Ancak şimdi Google ve Apple gibi çok güçlü markalar bilgisayar ve internet pazarına hakim olmaya başladılar. Hızla gelişen bilgisayar dünyasında Microsoft’un geri kaldığı bir çok konu var.

Nokia X1-00 Müzik Telefonu

dkare | 23 March 2011 16:24

Nokia X1-00
Nokia X1-00

91.1 gram ağrılığında ve 112.2 x 47.3 x 16 mm boyutlarında olan Nokia X1-00 ayrıca dahili bir el fenerinide bünyesinde barındırıyor. Ayrıca arkasında bulunan oldukça büyük bir hoparlör ile sizlere kaliteli bir müzik dinleme olanağı sunuyor.1440 saat bekleme, 13 saat konuşmanın yanında 38 saat müzik dinlemeye yetecek bataryası ile 40 Euro civarında satışa sunulmayı bekliyor.

mobil işletim sistemlerinde yarış kızışacak

denizkar | 16 February 2011 20:16

Nokia’nın resmi olarak Microsoft ile anlaştığını açıklaması şu an en çok kullanılan fakat hızla popülerite kaybeden mobil işletim sistemlerinden biri olan Symbian’ın sonu olacak gibi görülüyor.

nokia ve microsft ortaklığı geliyor

Yeni nesil telefonlarında Windows Phone 7’ye yer vermeyi planlayan Nokia CEO’su Stephen Elop, “neden Android’i kullanmadınız?” sorusuna ise “Google güçlensin istemedik.” yanıtını vererek mobil işletim sistemleri arasındaki yarışın kızışacağına dair sinyalleri verdi. Peki nedir bu mobil işletim sistemleri?