bildirgec.org

abidinhakki

11 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Virtual Server arıyorum

abidinhakki | 03 October 2010 11:48

Merhaba, ucuz ve orta kalitede virtual server arıyorum, trafigim yüksek değil ve yüksek cpu-ram-disk değerlerine ihtiyacım yok. panel yazılımlarını da kullanmayacagım. önerebileceğiniz bir yer var mıdır? Tşk.

PowerLine Yük Korumalı Grup Priz

abidinhakki | 27 August 2010 16:52

Elektrik hatlarından ağ teknolojileri konusunda lider firmalardan birisi olan Asoka bir TV ünitesinin etrafında kullanılabilecek bütün teknolojik ihtiyaçları gözönünde bulundurarak yeni bir ürünle karşımıza çıktı.

Asoka PlugLink AV 9164 Digital Power Center üzerinde 4 adet ethernet portu ve 6 adet elektrik prizi barındırıyor. Ayrıca TV ünitesinde kullanılabilecek cihazları elektrik dalgalanmalarından korumak için dahili bir yük-koruyucu sisteme de sahip.

Binaya elektrik hattından internet dağıtmak

abidinhakki | 20 August 2010 16:09

Bugünlerde binalara ve sitelere fiberoptik kablo çekerek internet hizmeti verildiğini görüyoruz. Fakat bu iş yapılırken bina girişine kadar çekilen fiberin, dairelere ethernet kablosu ile sonlandırılması gerektiğinden, klasik apartman-asansör-tuvalet boşluklarından kabloların geçirilmesi suretiyle daire içine sonlandırıldığını duyuyoruz. Ya da bina sakinlerinin tek internet aboneliği ile birden fazla dairede internet erişimini amatör bir şekilde sağladığını biliyoruz. Fakat ağ kablosunun mesafeden dolayı performans sorunları yaşattığı oluyor ve yönetimi bazı sıkıntılar oluşturabiliyor.

Elektrik hattından ağ bağlantılı ip kamera

abidinhakki | 20 August 2010 10:04

Birçok yeni nesil teknoloji ürünü ağ bağlantısı gerektiriyor, fakat her zaman her yerde ağ kablosu çekmek sorun olabilir. Kablosuz ağ desteği olan ürünler güzel bir alternatif olabilir fakat kablosuz kanal karmaşası, menzil ve kapasite sorunları yüzünden bu seçenek çoğu kez kullanılmaz.

Söz konusu ağ kamerası ise görüntülerin kaydedilmesi ve uzaktan izlenmesi için ağ bağlantısı olmazsa olmazdır.

Telekom sektörünün nabzını tutuyor

abidinhakki | 19 August 2010 15:02

Telekom sektörü çalışanları uzun zamandır facebook, linkedin ve twitter üzerinde fikirlerini paylaşıyor ve sektörle ilgili haberleri paylaşıyorlardı. Bu birliktelik IPHaber başlığı altında buluşarak sosyal bir platform haline geldi.


Şu ana kadar 2000’e varan sektör temsilcisinin biraraya getirdiği grup sayesinde telekom sektöründeki bütün gelişmeler ve kapalı kapılar arkasında görüşülen konular gündeme getiriliyor ve tartışılıyor.

gmail labs mail hizmeti sorunları hk.

abidinhakki | 22 February 2010 10:35

merhaba, bana ait domain için gmail labs altyapsını kullanarak mail hosting saglıyorum. gmail labs ekranındaki mx kayıtların aynısını dns ayarlarını yaptıgım mydomain de yapmama ragmen sorunlarım var.

1. normal gmail hesabımdan mail gönderiyorum, domainimdeki maillerime mail ulaşmıyor

2.domanimdeki mail hesapları arasında mail alıp gönderemiyorum

3.enterasan bir sekilde hotmailden mail alabiliyorum.

sorun mx kayıtlarda gibi görünüyor, ayarları calısan bu servisi kullanan arkadaslardan öneri bekliyorum.

tskler