bildirgec.org

netbook hakkında tüm yazılar

Dvd sürücü gitsin, Projeksiyon gelsin !

Enes Uslu | 25 April 2011 10:48

Bir devrimdi belki de Compact Diskler… Hem yüksek kapasiteleriyle hem de yazma ve okuma hızlarıyla geçmişe sünger çekmişlerdi. Ancak gelişen teknoloji ile yerini Flash Belleklere ve HDD’lere bıraktı. Pek çoğumuz en son ne zaman Dvd sürücümüzü kullandığımızı bile hatırlamayız. Microsoft’un son işletim sistemi Windows 7 ile beraberinde gelen Yedekleme ve Geri Yükleme özelliği ile artık format atmak için de Cd/Dvd sürücülerine ihtiyacımız kalmadı diyebiliriz. İşte sizlere tanıtacağım yeni zamazingomuz tam da bu boşluğu dolduracak cinsten…

LIFEBOOK P771/C
LIFEBOOK P771/C

Fujitsuyeni çıkarttığı Lifebook laptop serilerinde Dvd sürücünün bulunduğu kısıma küçük Pico Projektörler yerleştirerek Office Laptoplarının özelliklerine belki de yeni bir katalog açtı. Lifebook serisi 12.1” ve 13.3” ekran genişliğinde olmak üzere iki model olarak sunuldu. Bu yeni eklenti ile evde işte heryerde ekstra bir cihaza ihtiyaç duymaksızın projeksiyon ihtiyacınızı karşılayacak gibi duruyor. Ancak ışık gücü ve renk canlılığı olarak aslının yerini alamıyacak olsa da farklı bir deneyim yaşatacağı kesin gibi.

Google Apple’a Laptop pazarında da rakip oluyor!

FAYA85 | 04 February 2011 18:04

google cr-48

Dünyanın önde gelen internet devlerinden Googleyazılım pazarında yakaladığı başarıyı donanım pazarında da göstermek istiyor. Özellikle Android işletim sistemi ve çıkardığı nexus cep telefonlarıyla zirveyi zorlayan Google, Apple’ın iphone’nundan sonra macbooklarına da yeni notebook’u ile rakip olacak gibi görünüyor.

Bu Adam Ne İzliyor?

konami | 09 January 2011 16:38

Sony, vaio F serisi notebooklarını tanıtmak için güzel bir sitehazırlamış. Eğlenceli sitede videodaki karakterin ne izlediğini tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Sorular çok zor değil. 5 farklı soruya cevap verdikten sonra formu doldurarak sony vaio f serisi bir notebook kazanmaya hak kazanıyorsunuz. Siteye bu adresten ulaşabilirsiniz.

kızaklı samsung notebook

nazrdogan | 08 January 2011 14:02

telefonlarda görmeye alıştığımız ve birçok modeli olan kızaklı telefonları hepimiz biliyoruz. ya bir kızaklı notebook olsaydı nasıl bir şey olurdu acaba?

samsung sliding

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

Dell Inspiron Mini 1018 Netbook

majesty s infinity | 13 December 2010 09:40

Dell kalitenin diğer adı olarak anılmaya başlayan bir firma. Ürettiği ürünler ise özellikle Türkiye’de son aylarda tüketici tarafından çok tutuluyor. İşte Dell boş durmamış ve yeni harika netbook’unu piyasaya sürmüş. Özelliklerini görünce şaşırabilirsiniz!

Bütçelere Göre Laptoplar

dunker | 12 December 2010 20:02

Herkese merhaba.Bu yazıda laptop almayı düşünenlere yardımcı olmaya çalışacağım.Bunu yaparken önerdiğim laptopları bütçe gruplarına göre sınıflandıracağım.
Bütçesi 1000-1500 TL Arası OlanlarBir laptop almak için yaklaşık 1000 TL’yi gözden çıkarmış olmak gerekir.Bu bütçeye sahip olan arkadaşlara HP,casper,acer,dell gibi markaları önerebilirim.
Mesela şu ürünleri incelemenizde fayda var.Nettop Yeni Trend

northpower | 08 December 2010 13:17

Evet Nettop günümüzün yeni trendi.

Masaüstü bilgisayarlarından sonra dizüstüler hayatımızı epeyce kolaylaştırdı.

Notebook dediğimiz bu cihazlar çok iyi performanslara ulaştılar yalnız kısa pil süreleri biraz sorun oluşturuyordu.

Sonrasında Netbook diye bir kavramla tanıştık. Çok yüksek olmasa da genel ofis belgelerimizi çalıştırma internette gezinme ve video izleme işlerimizi karşılıyordu ve bunu yaparken pili çok ekonomik kullanıyordu. Öyle ki açık kalma süresi 10 ( on ) evet 10 saatlere ulaşmış hatta aşmıştı. Ki şimdi de yeni trendimiz nettop olacak.

Nettoplar performans olarak oldukça iyi sonuçlar veriyorlar. Pazar açısından şuan için 10-15 firma nettop pazarını oluşturmasına rağmen günbegün ürün çeşitliliği artacaktır. Çift çekirdekli işlemciler, hızlı grafik işlemciler ve çok düşük güç tüketimleriyle nettoplar revaçta. Öyle ki masaüstü bilgisayardaki 100 W güç harcamasına karşı nettop sadece 8 w lık bir güç tüketimi ile büyük bir fark oluşturmakta.

tablet pc vs netbook

tembelyarasa | 07 December 2010 13:00

bilgisayarlar günümüzde en iyi dostlarımız haline geldi ve hatta bilgisayarın girmediği ev kalmadı gibi. bilgisayar alırken aklımıza bolca soru takılır; “hangi marka alsam”, “masaüstü mü alsam dizüstü mü, toplama mı” gibi. bende bu yazıda tablet bilgisayarlarla netbookları karşılaştıracağım. eğer tablet pc veya netbook almayı düşünüyorsanız bu yazıyı okumanızı öneririm. iki bilgisayarın da kendine göre avantajları ve dezavantajları var. öncelikle tablet pc ve netbooklar hakkında bilgi verelim daha sonra ise bu iki bilgisayar türünü karşılaştıralım.

1)tablet pc

a)t ablet pc’ler ilk olarak bill gates tarafından üretilmiştir.

b) tablet pc’ler kolaylıkla e-book reader (e-kitap okuyucu) olarak kullanılabilir.
c) pocket pc ile dizüstü bilgisayar arasındaki bir bilgisayar türüdür.
d) tablet pc üreten başlıca büyük markalar; acer, compaq, fujitsu ve toshiba
e) öğrencilerin, sık seyahat edenlerin kullanması için tasarlanmıştır.