bildirgec.org

nazrdogan

11 yıl önce üye olmuş, 17 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Geleceğin Notebook’u: Feno !

nazrdogan | 05 May 2011 13:25

feno laptop
feno laptop

Niels Van Hoof tarafından tasarlanan bu notebook oldukça güzel bir görünüme sahip. Bu notebook, macbook air’in yarısı kadar ama aynı zamanda katlanabilir oldugundan 17inch bir OLED ekrana sahip.

Projektörlü Mini Tablet

nazrdogan | 05 February 2011 19:48

memorykick vision
memorykick vision

Bu yıl bir çok tablet pc, piyasaya çıktı ve çıkmaya da devam edecek ama eminim ki herkes aynı tabletleri görmekten bıkmıştır. Memorykick firmasının duyurduğu bu ürünü diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelligi bulunuyor.

dünyanın ilk led cep projektörü

nazrdogan | 02 February 2011 09:48

vivitek qumi
vivitek qumi

CES 2011 fuarında bir çok yeni ürün görücüye çıktı. Bunlar içinde üçüncü boyutu evimize taşıyan cihazlar oldukça ilgi gördü. Bunlardan bir taneside Vivitek firmasının oldukça hafif olan projektörüydü.

htc gratia

nazrdogan | 01 February 2011 16:16

htc gratia
HTC gratia

Akıllı telefon üreticilerinden biri olan HTC, Gratia adını taşıyan yeni bir modelini piyasaya sürdü. Gratia çok şık ve kompakt olmasının yanısıra 3.2 inch lik bir ekrana ve artık klasikleşen HTC sense arayüzüne sahip. Friend stream özelligi sayesinde facebook, twitter ve flickr güncellemelerini aynı ekranda görebiliyoruz ve bunlar otamatik olarak güncelleniyor.

kızaklı samsung notebook

nazrdogan | 08 January 2011 14:02

telefonlarda görmeye alıştığımız ve birçok modeli olan kızaklı telefonları hepimiz biliyoruz. ya bir kızaklı notebook olsaydı nasıl bir şey olurdu acaba?

samsung sliding

motorola xoom tablet bu da bir ipad killer

nazrdogan | 08 January 2011 11:17

motorola; android honeycomb sürümünü kullanan, xoom adını verdigi tabletini resmen CES fuarında duyurdu. motorola daha önce yayınladıgı bir videoda diger tabletlere atıfta bulunmuş, ipad’in dev bir iphone’a benzedigini ve bugüne kadar çıkan bütün android sürümlerinde tablet destegi olmadıgı için de samsung galaxy tab’ın da sadece büyük bir galaxy s oldugunu söylemiş ve işletim sistemlerinin yetersizligi üzerinde durmuştu

motorola xoom

meizu m9 sahnede

nazrdogan | 04 January 2011 14:17

meizu m9

apple iphone satışlarında duymaya alıştıgımız uzun kuyruk haberleri bu sefer hem başka bir üreticiden hemde farklı bir ülkeden geliyor.
nereden mi? çin’den.
genellikle iphone klonu üreten çinli üreticiler, bu sefer gerçekten iphone’a rakip bir telefon çıkartmayı başarmışlar sanırım. bu ürünün üreticisi ise gerçekten iyi telefonlar yapan meizu ve modelin adı ise m9

artık rahatlıkla telefonunuzu denize götürebilirsiniz

nazrdogan | 09 December 2010 10:50

defy
defy

Telefonların her geçen gün daha da büyüdüğü şu günlerde Motorola, Defy adını verdiği yeni kompakt telefonunu tanıttı.
Defy diğer büyük ekranlı telefonların aksine 3.6 inch ekrana ve 112 gram ağırlığa sahip.
Bu telefonu önemli yapan sadece küçük olması değil, aslında en önemli özelliği su ve kum geçirmemesi ve çizilmeye dayanıklı gorilla cam ekrana sahip olması. Ayrıca dış malzemesinin sadece birkaç yeni telefonda bulunan sertleştirilmiş malzemeyle yapılmış olması da dikkat çekici yanlarından biri. Bu özelliğinden dolayı özellikle kirli, ıslak yerlerde çalışanlar için kompakt ve saglam bir seçenek.

wikipedia cebinizde

nazrdogan | 08 December 2010 17:33

openmoko
openmoko

Siz de yanınızda wikipedia’nın bir kopyasını taşımak ister misiniz? “Evet” diyorsanız, bir wikireader almanızın zamanı gelmiş demektir. wikireader wikipedia’nın ön belleğe alınmış basit bir sürümünü içeren dokunmatik bir cihaz. İki adet kalem pille çalışan wikireader’i wifi bağlantısana gerek duymadan okuyabilirsiniz. Tasarım olarak asimetrik minimalist bir tasarıma sahip görünüyor.

openmoko
openmoko

iPhone gibi bir ekran duyarlılığı olmasa da bir arama kutusu içine metin yazarak sanal klavye ile arama yapabilirsiniz. Ayrıca bir ”random” (rastgele) arama ve geçmiş tuşu da üzerinde bulunuyor.

openmoko
openmoko

wikireader’a diğer wikipedia dillerini de eklemek mümkün. Bu sayede dil sorunu çekmeden kullanılabiliyor.
wikireaderin teknik özellikleri diğer e-reader’lara göre çok sınırlı. Ekran çözünürlüğü düşük, kontrast ve ekran aydınlatması da yok.
Bu özelliklere bakarak bu cihazı almak çok akıllıca gelmiyor ama eğer ansiklopedi okumayı seviyorsanız almaya değebilir.
kaynak 1, 2