bildirgec.org

nankör hakkında tüm yazılar

Bazı egoist kızlar.

bithikotsis | 17 April 2011 00:51

Kızlar…Onlarsız yapamayız, onlarla da olmaz derler çoğu erkek…Haklıdırlar da bazen. Hep bir olumsuz yaşanmışlık vardır geçmişlerindeki ilişkilerde bu erkeklerin. Kimi saman alevi gibidir, yaşanır ve hemen unutulur. Kimisi de kalıcı bir zift gibidir ömür boyu akıldan çıkmaz.

Kimi kızlar, fedakardır. Nasıl daha iyi olurum diye düşünürler, art niyet yoktur neredeyse…Aşık olmak isterler, aşık olurlar ama bu aşkları da suistimal edip erkeği kullanmazlar. Tabii sayıları da yok denecek kadar azdır bu tiplerin. Bir erkek için en güzel hediyelerden biridir aslında.

hayali bir arkadaşım var uzunca bir süredir…

firatocal | 14 August 2010 21:16

hayali bir arkadaşım var uzunca bir süredir… canımın en sıkkın olduğu zamanlarda onunla konuşuyor ve dertleşiyorum… ona ne tafra edersem edeyim , nasıl çıkışırsam çıkışayım sesini hiç çıkartmıyor… tam bir kara gün dostu…

hayali bir arkadaşım var… evet , gerçeklerinden çok daha vefakar… bana sırtını dönmeyen , hayal de olsa bana hep gülümseyen… hüzünlü anlarımda yanıma gelip üzüntümü bütün içtenliği ile paylaşan… beni hiçbir zaman umutsuz , kimsesiz bırakmayan…

hayali bir arkadaş… ama dostluğu sahiciden daha sahici… çıkarına göre davranmayan kötü gün dostu… almak istediğini aldıktan sonra yüzüne bir kere bile olsa dönüp bakmayan nankörlerden değil o…

iki yüzlü kedi

admin | 09 August 2008 13:36

iki yüzlü kedi
iki yüzlü kedi

kedilerin nankör olduğunu bilirdik ama iki yüzlü oldukları aklımıza gelmezdi 🙂 geçenlerde amerikada iki burnu ve dört gözü olan bir kedi yavrusu doğmuş.
video

şerefsiz

necronamber | 08 February 2008 17:53

Ne kadar çok şerefsiz insan var, bu insanlar ile uğraşmak yoruyor artık ama fitil fitil getireceğim önüme gelen her şerefsizi layıkı ile terbiye edeceğim. Ne zaman ki bedenim ruhumdan ayrılana kadar…

Bu da bir Darjeeling ruh hali.

darjeeling | 12 November 2007 17:09

Boş boş ekrana bakan bir çift göz var şu an bende. Yazmaya hep hevesli bir yürek ama dirençsiz parmaklar var bende. Gelecek kaygısı taşıyan beynime bu yük bazen ağır geliyor. Göğsüm sıkışıyor, kaçmak, uzaklaşmak istiyorum bir yerlerden ama mecburiyetlerin çaresizliğinde eriyip bitiyorum. Hayatımın düzeni bile sıkıyor bazı zamanlar beni, insanlar düzensizlikle boğuşurken. Sonra diyorum ki kendime, ‘ne kadar nankörsün, şükret, şükret ki yetinebildiklerinin aslında çoğu insanın sahip olamadığı şeyler olduğunu farket’. O dirençsiz dediğin parmaklarının bile bedenine bağlı ve canlı olduğunu unutma. Bunu bile unutma..

Meret

plakton | 08 September 2007 21:44

Her gün yeniden başlıyorum bu mereti içmeye. Her gün neden bıraktığımı hatırlayıp, tekrar başlıyorum bu hatalar yığınına. Bu kendi yolunda tınlamadan giden hayata, benim mantığımı dinlemeyen umursamaz tavrına hiç bir şey yapmadan bakıyorum. Pişman değilim olması gereken buydu ve oldu. Ama neden nefes alamıyorum? Neden bu kadar canımı acıtıyor soluk almak. İçtiğim su damlaları, bölüp bölüp yediğim ekmek lokmaları neden bu boğazımdaki kılçığı hazmetmeme yardımcı olmuyor artık?

Pişman değilim demiştim ama elime her aldığımda o ilkini anımsıyorum. Hani şu kaldırımın kenarına oturup küçük bir kedi yavrusuna elimde meretim, dilimde bin türlü kahrımla konuştuğum günü. Belki kedileri o yüzden sevmiyorum. Çünkü o da nankör çıktı. O da bir zaman sonra çekti gitti. Elimde özgürlüğünü kısıtlamadığım ne varsa, kim varsa hepsi gitti. Gitmeleri gerekiyordu belki de. Öğrenmem gerekiyordu.

Dinime küfreden müslüman olsa!

EUQON | 13 March 2007 13:41

Bu kadar zamandır Atatürk’e, onun gıyabında Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılan saldırılar, son günlerde herkesin bildiği üzere birtakım internet soytarılıkları ve nihayet büyük Ata’mın kendisinin de zamanında isabetle öngördüğü üzere, “dahili bedhah”lardan birinin ruhunu ve ar damarını kaplayan iltihabın bir kısmını ağzından dökmesiyle vücut buldu.

Tabii ki; binlerce kahraman ve zaferle dolu şanlı tarihinin, “kaliteli soy” olarak bildiği o süper kahramanlardan üremiş kendi soyundan gelen binlerce adamın, bir avuç Türk karşısında kendilerini doğuran o yalancı epiğin üzerine devrildiğini gören, bilen birilerinden Atatürk’e methiyeler düzmesi beklenemez. 10 yaşında bir çocuktan da Atatürk gibi birini aşağılamak için kalıp bir fıkradan başka birşey seçmesini beklemek şüphesiz pek uzun sürerdi.