bildirgec.org

mini hakkında tüm yazılar

En Küçük Fotoğraf Makinesi

Rule07 | 19 April 2011 09:11

Gün geçtikçe farklı türde fotoğraf makinelerine ve çok farklı işlevlere sahip USB cihazlara rastlamak mümkün. Bu mini makine de fotoğraf makinesini USB ile birleştiriyor.

Fuuvi Pick USB Mini Digital Camera, fotoğraf makinesinin boyutlarını neredeyse bir USB bellek boyutuna indiriyor ve fotoğraf makinesine yeni bir hava kazandırıyor.

Dell Inspiron Mini 1018 Netbook

majesty s infinity | 13 December 2010 09:40

Dell kalitenin diğer adı olarak anılmaya başlayan bir firma. Ürettiği ürünler ise özellikle Türkiye’de son aylarda tüketici tarafından çok tutuluyor. İşte Dell boş durmamış ve yeni harika netbook’unu piyasaya sürmüş. Özelliklerini görünce şaşırabilirsiniz!

Giriş aygıtlarında yeni nesil elimizin altında…

Beacool | 09 October 2010 09:45

Giriş aygıtlarında yeni nesil elimizin altında…

Speedlink
Speedlink

Haberlerimi takip edenler bilir. Standart ürünlerin geliştirilmiş yeni versiyonlarını tanıtmam. Hayatımıza kattığı kolaylık ya da misyonundaki radikallikler tanıtacağım ürünlerin seçiminde bana yardımcı olurlar. Aynı bu haberimde de olduğu gibi…

Speedlink logosu ürettiği standart ürünlerin yanında pek de muadili olmayan birkaç ürünün sahibi bir firmadır. Speedlink Cue adıyla anılan yeni mouse’ları da bunlardan biri. Siyah, kırmızı, beyaz ve gümüş olarak 3 farklı renk seçeneğiyle son kullanıcıyla buluşan faremizi diğerlerinden ayıran en büyük özelliği üzerinde herhangi bir fiziksel butonun olmayışı…

Speedlink CUE
Speedlink CUE

Scooterlar da elektrikleniyor; Mini Scooter E

sCoRPionTR | 25 September 2010 10:52

Mini, BMW Group‘un markalarından biri. Yani Mini Scooter E’nin arkasında otomobil devi BMW var diyebiliriz. Artan trafik karşısında son yılların popüler araçlarından olan scooterlarda artık modaya ayak uydurup elektrikli hale geliyorlar. Yavaş yavaş sayıları artmaya başlayan elektrikli scooterlardan biri de Mini Scooter E.

jetBook küçük ekitap okuyucu

feveran | 20 September 2010 12:31

Ekitap okuyucu ve dijital sözlükleriyle tanınan ectato firması küçük pratik bir kitap okuyucusunu duyurdu.
5″ tft ekrana sahip bu ürün 4 tane AAA pille 90 saat boyunca kullanılabiliyor. İster dikey ister yatay olarak kullanılabiliyor.

Stealth Computer LPC-100 mini PC

sCoRPionTR | 02 August 2010 11:52

Su geçrimez PC gibi değişik ürünleri olan Stealth Computer bu sefer de ufak boyutlu bir bilgisayar yapmış. Ufak bir kitabın boyutlarında olan LPC-100 güçlü sistem özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Yaklaşık yarım kilo ağırlığında olan LPC-100 seçiminize bağlı olarak Core 2 Duo P8400 (2.26Ghz), T9400 (2.53Ghz) yada Dual Core Celeron T3100 (1.9GHz) işlemcilerinden birini içeriyor. Intel’in GM45 mobil çipsetini ve dahili grafik işlemcisini içeren LPC-100 4GB’a kadar DDR3 RAM ve 500GB’a kadar HDD kapasitesi sunuyor. LPC-100’de ayrıca Gigabit LAN, 3 USB, 2 Seri Port, 1 DVI-I Video, Audio In/Out ve 2-PS/2 portu bulunuyor.

Mighty mini Speakers

Lorilleux | 30 July 2010 19:20

Bu hoparlörler çok küçük olan görünümlerinden ötürü işe yaramayacak gibi görünseler de aslında gayet güçlüler. Normal büyüklekteki hoparlörlerle yarışacak kadar ses veriyorlar. Disko topu, amfi ve boombox olmak üzere üç farklı modeldeler. 3.5 mm ses girişli bütün model cep telefonları ve mp3 çalarlar ile uyumlular.

G-Technology ile her şeyi saklayın!

majesty s infinity | 08 July 2010 10:15

Gün geçmiyor ki, teknoloji ürünlerinin arasına onlarcası katılmasın. Her gün binlercesiyle muhatap olmak durumunda kalsak da bunların içerisinden çok azının beklentimizi karşıladığı da ayrı bir gerçeklik olsa gerek. Peki neye göre seçim yapmalıyız, seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Elbette ki iyi bir araştırma süreci gerektiriyor. Fakat benim bugün anlatmak istediğim bu değil, her şeyinizi saklamayı nasıl başarabileceğiniz.

Peki benim her şeyle ve saklamakla kastettiğim ne olabilir?

Muhteşem Minimalist ikon setleri

angelsdemos | 30 June 2010 09:28

Tasarımda ikon ögesi oldukça önemlidir. Tasarımın daha renklenmesi ve bazı bölgelere dikkat çekme gibi birçok farklı yapıda kullanılan ikonlar renkli tasarımlarda olduğu gibi minimalist tasarımlarda da oldukça önemlidir. Arşivlerinizde saklayabileceğiniz veya web sitelerinzde kullanabileceğiniz Muhteşem Minimalist ikon setleri;

Default Icon

eps, png, gif formatlarında siyah ve beyaz 110 tane ikon bulunmakta. Ikonların boyutları : 16×16, 24×24, 32×32, 48×48, 64×64, 128×128, 256×256. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

bwpx.icns

250 tane 18×18 boyutunda arka planı beyaz olan minimal ikon bulunmakta. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

Limited Edition Billabong Sony VAIO notebook

Lorilleux | 15 June 2010 10:00

Limited Edition Billabong Sony VAIO W Series mini notebook
Limited Edition Billabong Sony VAIO W Series mini notebook

Sony‘nin, kendinden güçlü sistem özellikleri kadar şık ve sıradan olmayan tasarımlarıyla adından söz ettiren notebook alt markası VAIO, sınırlı sayıda üretilecek bir model ile daha da genişledi. Limited Edition Billabong Sony VAIO W Series mini notebook, yazın sahilde kullanmanız için “eksiksiz özellikli mobil bilgisayarınız” sloganıyla satışa sunuldu.

Limited Edition Billabong Sony VAIO W Series mini notebook’un normal Sony VAIO W Series notebooklardan farkı ise deniz, doğa ve yaz temalı kaplamayla geliyor oluşu.