Mini, BMW Group‘un markalarından biri. Yani Mini Scooter E’nin arkasında otomobil devi BMW var diyebiliriz. Artan trafik karşısında son yılların popüler araçlarından olan scooterlarda artık modaya ayak uydurup elektrikli hale geliyorlar. Yavaş yavaş sayıları artmaya başlayan elektrikli scooterlardan biri de Mini Scooter E.

MINI Scooter E’nin arka tekerleğine bağlı bir elektrik motoru bulunuyor. Motor gücünü lithium-ion bataryadan alıyor ve bu batarya standart elektrik prizlerinden şarj edilebiliyor. Scooter’ın arka bölümüne şarj için bir kablo konulmuş. Bu sayede elektrik kablosu arama derdinden de kurtuluyorsunuz.

Scooter’ın ilgi çekici özelliklerinden biri ise anahtar olarak akıllı telefonunuzu kullanabiliyor oluşunuz.

Scooter uzerinde telefonun bağlanabileceği bir yuva bulunuyor. Telefonu buraya bağladığınızda scooter kullanıma hazır hale geliyor. Hareket halinde iken telefonu navigasyon, müzik dinleme ve telefon amaçlı kullanabiliyorsunuz. MINI içinde bluetooth kulaklık ve mikrofon olan kasklar da sunuyor. Bu kasklardan birini almanız durumunda çok rahat bir şekilde giderken telefonla konuşabiliyorsunuz.

Mini Scooter E’nin çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor fakat özelliklerine bakınca pahalı olacağını söylemek yanlış olmaz. Scooter ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan ve buradan alabilirsiniz.