bildirgec.org

michelle monaghan hakkında tüm yazılar

Gelin Benim Olacak – Made of Honor (2008)

padmess | 11 July 2011 10:20

Tom ve Hannah çok yakın arkadaşlardır. Tom, sürekli kısa süreli ilişkiler yaşayıp; bir ilişkiden, aşktan neler beklediğini hala bilmiyorken Hannah var olan ilişkisini evlilik ile devam ettirmeye karar verir. Hannah’ı kaybediyor olduğunu gören Tom, hislerinin farkına varır ve düğüne hazırlık sürecinde Hannah’ın aklını karıştırmak, onu sevdiğine Hannah’ı ikna edebilmek için uğraş verir.

Türkiye’de Gelin benim Olacak ismiyle vizyona giren filmin yönetmenliğini özellikle de Mr. Bean dizisindeki yönetmenliğinden hatırlayabileceğimiz; Paul Weiland yapmıştır. Başrollerinde ise Grey’s Anatomy‘den aşina olduğumuz Patrick Dempsey ile Due Date ve The Heartbreak Kid gibi filmlerden tanıdığımız Michelle Monaghan‘ı görüyoruz.

Source Code trailer yayınlandı!

queennothing | 30 December 2010 09:50

Ülkemizde 15 Nisan 2011’de gösterime girmesi beklenen sinema filmi “Source Code“, Moon filminin yönetmeni Duncan Jones tarafından çekildi. Film, bir bombacıyı yakalamak amacıyla Colter Stevens, özel bir program sayesinde, ölmüş bir adamın hayatının son 8 dakikasını saniyesi saniyesine yaşamasını anlatıyor.
Jake Gyllenhaal‘ın başrolünde yer aldığı filmde Michelle Monaghan, Vera Farmiga ve Jeffrey Wright gibi isimler de rol alıyor.

Trailer videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir: Gone Baby Gone (2007)

| 12 October 2010 09:58

Gone Baby Gone, Türkçe ismiyle Kızımı Kurtarın Ben Affleck‘in kariyeri düşüşe girdikten sonra Aaron Stockard ile beraber uyarladığı ve yönettiği bir gerilim-dram filmi. Film, Dennis Lahane‘in aynı isimle başarılı polisiye eserinden uyarlandı ve başrollerini Affleck’in kardeşi Cassey Affleck, Michelle Monoghan, Amy Ryan, Ed Harris, Morgan Freema üstlendi. Eleştirmenlerden genelde olumlu tepkiler alan film Affleck’in kariyerini kurtardı.

Ben Affleck, Gone Baby Gone filmine kadar düşüşte olan oyunculardandı. Çektiği bir sürü filmde vasat altı performans sergilemesi, magazine kaymış hayatı gibi nedenlerle düşüşteydi. Bilindiği kadarıyla da o dönemlerde yapımcıların tercihinde olan oyunculardan değildi. Senaryo gelmediğini görünce Affleck kolları sıvadı ve kariyerini düzeltecek bir film çekmeye karar verdi. Tabii ki çoğu yönetmenin tercih edeceği gibi Dennis Lahane’in aynı adlı eserini uyarlamaya karar verdi. Senaryo yazma konusunda tecrübesiz değildi. İlk yazdığı senaryo Good Will Hunting (Can Dostum) idi. Bu senaryoyu daha tanınmadığı zamanlarda gene tanınmayanlardan olan Matt Damon‘la yazmış ve “senaryo” dalında Oscar‘ı
kapmıştı. Sonuçta yönetmenliğini de üstlendiği Gone Baby Gone, başarılı bulundu ve Affleck’in kariyerini düzeltti. Oyunculuk anlamında hala güvenilmese de yönetmenlik ve senaristlik alanlarında aranacak kişilerden bir tanesi oldu. Hatta Amerika’da vizyona giren ve bizde 24 Aralık’ta vizyona girecek olan “The Town” filmini çekmesi ve büyük yönetmenlerden Terrence Mallick‘in yeni projesinde başrolde yer alacak olmasının nedeni de Gone Baby Gone’ın başarısında gizli.

Due Date (Git Başımdan)

AsetilCoa | 04 August 2010 15:10

Zach Galifianakis ve Robert Downey Jr.‘dan kaliteli bir komedi bizleri bekliyor. Kadronun güzelliği bununla da sınırlı değil. 3 Aralık’da vizyona girecek filmde Jamie Foxx, Michelle Monaghan, Juliette Lewis gibi oyuncular da var. En iyi komedi dalında ödül alan Hangover‘dan tanıdığımız Zach Galifianakis ve Robert Downey Jr. çok eğlenceli bir ikili olmuş. Filmin yönetmeni de Hangover’ın da yönetmeni olan, komedinin yeni ustası diye anılan Todd Phillips.

Kiss Kiss Bang Bang

alploganer | 29 March 2010 12:06

Sıradan bir hırsız olan Harry, başarısız bir hırsızlık girşimi sonucu polisten kaçarken tesadüfen girdiği binadaki oyuncu seçmelerine istemeden de olsa katılır ve başına gelecek olan sıradışı olaylar serisine adım atmış olur. Seçmelerde başarılı olan Harry L.A.’daki bir partiye davet edilir. Birden sınıf atlayan Harry bir yandan başına gelenlere inanamaz ama aynı zamanda gelişen olaylar hoşuna da gitmektedir. Partide bir hayli çekici olan Harmony ile tanışır ve onun aslında bir zamanlar hayran olduğu çocukluk aşkı olduğunu öğrenir. Bir yandan Harmony etkilemeye çalışan Harry, bir yandan da yeni tanıştığı danışman Perry’i tanımaya çalışmaktadır. Fakat Harry’nin başından belalar eksik olmaz, Perry ile dedektiflik çalışmalarına başlar ve istemeden bir cinayete tanık olur. Harry artık uzun bir süre başına bela olacak bu tehlikeli bir o kadar da eğlenceli olaylara bulaşmıştır. Olaylar gittikçe sarpa sarar ve Harry, Perry ve Harmony işbirliği yapmak zorundadır.

Kadın Olmak: North Country (2005)

queennothing | 03 January 2010 19:42

Yeni Zelandalı yönetmen Niki Caro‘nun yönetmenliğini üstlendiği 2005 çıkışlı sinema filmi “North Country“, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ dallarında Oscar’a aday gösterildi. Oscar Ödüllü aktris Charlize Theron‘un başrolünde yer aldığı yapımda Amerikan aktris Frances McDormand, İngiliz aktör Sean Bean, Oscar adaylığı bulunan aktör Woody Harrelson, Amerikan aktör Richard Jenkins, Amerikan aktör Jeremy Renner, Michelle Monaghan ve Oscar Ödüllü aktris Sissy Spacek rol alıyor. Film, Clara Bingham‘ın kitabından uyarlandı.
Uzun süre önce eşinden boşanıp iki çocuğuyla birlikte anne, babasının yanına taşınan Josey, özel hayatı sebebiyle başta babası Hank olmak üzere çevresi tarafından aşağılanma ve baskıya maruz kalmaktadır. Düşük gelirli bir işte çalışan Josey, yakın arkadaşı Glory’nin tavsiyesi üzerine maden ocağına iş başvurusunda bulunur. Glory’nin uzun zamandır çalıştığı maden ocağına yeni yeni katılan bir kaç kadın ve babasının baskısından kurtulup çocuklarıyla birlikte ev tutma hayali de Josey’i ateşler ve genç kadın sonunda maden ocağına kabul edilir. Tüm dünyada ‘erkeklere ait bir iş alanı’ olarak kabul edilen madencilik işine giren Josey’in bu atılımı, senelerden beri bu işte çalışan babası tarafından da kınanır ve hergün ağır ve sert işler yapan genç Josey ise babasının bu tavrına içten içe kırılsa da Glory’nin de desteğiyle çocukları için katlanır. Ancak, ‘erkeklerin iş alanı’ olan maden ocağı, zamanla Josey’in kadınlık gururuna saldıracak ve hem direkt, hem dolaylı yoldan baskı altına alacaktır.

Madende çalışan erkeklerin kaba sözlerine, tacizlerine katlanmak zorunda kalan Josey, gerek soyunma odalarında, gerekse çalışma alanının orta yerinde devam eden bu çirkin baskının diğer kadınları da mağdur ettiğine şahit olur. Duruma gücünün yettiğince karşı koyan genç kadın, erkeklerin bu saygısız tavırlarını engelleyemediği için bunalıma girer. İki oğlunu geçindirmekle yükümlü Josey, babasının bile tacizlere göz yumduğunu görünce dayanma sınırlarını aşar.
Geçmişte yaşadığı maceralar ve boşanmış olmasından cesaret alan insanlar ise hiç düşünmeden Josey’i suçlamakta, genç kadının tüm bu olanları hakettiğine inanmaktadırlar.

Eagle Eye (2008)

queennothing | 13 March 2009 10:05

Jerry Shaw, tek başına yaşayan, kendi halinde, sıradan bir gençtir. Kira parasını denkleştirmekte zorlanan Jerry, ailesiyle uzun süredir görüşmemektedir.
Beklemediği bir an, annesinden gelen telefon, hayatında bir eksiklik hissetmesine neden olacak; O’na tıpatıp benzeyen erkek kardeşi, geride bıraktıklarıyla Jerry‘nin hayatını değiştirecektir.
Hayatını değiştiren olaylar silsilesi, tam o anda gelen bir telefonla başlar.

Rachel Holloman, 8 yaşındaki oğlu Sam‘i Washington‘a; Başkan için verilecek özel konser için ustası olduğu enstrümanı, saksafon çalması için gönderir.
Eşinden ayrı yaşayan Rachel, arkadaşlarıyla bir barda eğlenirken telefonu çalar.