bildirgec.org

mel gibson hakkında tüm yazılar

Machete Kills’den haberler..

cherry blossom girl | 24 April 2012 14:29

Özellikle Sin City ile birçok sinemaseverin favori yönetmen listesine girmeyi başarmış Robert Rodriguez‘in, 2013’de vizyona girmesi beklenen son filmi Machete Kills ile ilgili söylentiler, filmin çıkış tarihi de yaklaştıkça, artmaya başladı. Danny Trejo’nun oynayacağı net olan filmin kadrosuna (söylentilere göre tabii) Mel Gibson ve Michelle Williams da eklenmiş. Kaynak

Signs (2002)

queennothing | 10 March 2011 10:39

Hint yönetmen M. Night Shyamalan‘ın yazıp, yönettiği sinema filmi “Signs“, 2002 senesinde vizyona girdi. The Sixth Sense, The Village gibi yapımlarla başarısını kanıtlamış olan Shyamalan’ın 70 Milyon Dolar’dan fazla para harcadığı filmde iki Oscar sahibi Amerikan aktör Mel Gibson, Porto Riko doğumlu aktör Joaquin Phoenix, genç oyuncu Abigail Breslin, Emmy Ödüllü aktris Cherry Jones, Rory Culkin, Ted Sutton ve Patricia Kalember gibi isimler rol alıyor. Çekimleri Amerika ve İngiltere’de yapılan film, dilimize ‘İşaretler’ olarak çevrildi.
Kendi halinde yaşayan Hess Ailesi’nin hayatı, birgün arazilerinde rastlanan tuhaf izler yüzünden değişecek ve bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.

Mad Max (1979)

queennothing | 07 January 2011 14:50

Oscar Ödüllü Avustralya doğumlu sinemacı George Miller’in yönetmenliğini üstlendiği sinema filmi “Mad Max“, 1979 senesinde vizyona girdi. 1956 doğumlu Amerikan aktör Mel Gibson‘un başrolünde yer aldığı filmde Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrne, Steve Bisley, Lisa Aldenhoven, David Cameron, Roger Ward ve Tim Burs gibi isimler de rol alıyor.

Aktör, Yönetmen ve Yapımcı: Mel Gibson

24black mamba24 | 20 May 2010 08:34

Mel Columcille Gerard
Mel Columcille Gerard

Mel Columcille Gerard, 3 Ocak 1956’da Hutton ve Ann Gibson çiftinin onbir çocuğunun altıncısı olarak dünyaya gelmişti. Avustralya şivesini diline fazlasıyla yerleştirmiş olması, onun Avustralya asıllı olarak tanınmasına neden olmuştu, ama o aslında New York, Peekskill’de dünyaya gelmişti. Tren yolu işçisi olan babasının, yaralanması ve patlak veren Vietnam Savaşı, Gibson ailesinin yaşamlarını bambaşka bir kıtada sürdürmeye karar vermelerine neden olmuştu. Baba Gibson, büyük oğullarının Vietnam Savaşı’na katılmasını istemiyordu ve tek çıkar yol o ülkeden, hatta o kıtadan bir an önce kaçmaktı. Mel’in büyükannesi Amerika’ya yerleşmiş, Avustralyalı bir opera sanatçısıydı. Eski vatanlarına, Avustralya’ya gidebilirlerdi, neden olmasındı? Baba Gibson katıldığı bir yarışmadan kazandığı büyük ödülü, ailesine Avustralya’da yepyeni bir yaşam kurmak için harcamaya böylece karar verdi. Mel o sırada 12 yaşındaydı.

The Man Without A Face / Yüzü Olmayan Adam

exorientelux | 24 January 2010 11:33

Mel Gibson‘un 1993 yılında çektiği ve ilk yönetmenlik denemesi olan The Man Without A Face / Yüzü Olmayan Adam, oyuncunun nice bilindik filmlerinin gölgesinde kalmış olsa da bence en güzel filmlerinden biridir.

Isabella Holland‘ın 1972’de yayımlanan aynı adlı romandan uyarlanan film 1960’lı yıllarda geçmekte. Justin McLeod (Mel Gibson), yıllar önce geçirdiği bir trafik kazası sonucu yüzünün ve vücudunun bir bölümü yanmış bir adamdır. Aslında öğretmen olduğu halde kazada arabada bulunan öğrencisinin ölmesi üzerine kendisini hiç affetmemiş ve bir kasabada inzivaya çekilip insanlardan uzak, kendi halinde yaşamaktadır. Chuck (Nick Stahl) ise askeri okul sınavlarına hazırlanan br öğrencidir. İkilinin yolu kesiştiğinde ise (McLeod, Chuck’ı sınavlar için çalıştırmaya karar verdiğinde) kasaba halkına ve Chuck’ın ailesine rağmen hem birbirlerini tanımaları hem önyargılarını yıkmaları için uzun bir yol kat edeceklerdir.

“Edge Of Darkness” ilk trailer yayınlandı!

queennothing | 16 October 2009 12:24

Yeni Zelandalı yönetmen Martin Campbell‘in yönetmenliğini üstlendiği “Edge Of Darkness“, 2010’un Ocak ayında Amerika’da vizyona girecek. Troy Kennedy-Martin‘in bir TV projesinden uyarlanan yapımda Mel Gibson başrolde yer alıyor. İngiliz aktör Ray Winstone‘nin de yer aldığı yapım, 2010 yılının en iddialı gerilim filmlerinden biri olacak gibi görünüyor. 2 Oscarlı aktör Gibson’un bir süredir hiçbir sinema projesinde yer almaması filmi ayrıcalıklı kılan bir diğer etken.

Trailer videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Apocalypto (2006)

AtaKorkut | 10 March 2009 17:54

Mel Gibson’ın Maya Uygarlığında geçen filmi, köylerinde ne olacağından habersiz bir grup mutlu insanın yaşamları üzerine görüntülerle başlıyor. İlk 25 dakikasını tebessümle izlediğimiz film, köyü avcı bir grubun basması ve herşeyi alttüst etmesiyle heyecanlı bir hal alıyor.
Filmimizin esas oğlanı Jaguar Paw hamile karısını ve oğlunu iple bir kuyuya sarkıtarak hayatta kalmalarını sağlamış ve karısına geri döneceği konusunda söz vermiştir. Ancak Jaguar Paw avcılara esir olmaktan kurtulamamıştır. Avcılar Jaguar Paw ile bir grup kadın ve erkeği Maya Uygarlığının başkentine getirir. Kadınları köle olarak satarlar. Erkekler ise kurak geçen yıllar nedeniyle tanrıya kurban edilmek üzere törene getirilir.
Esirler tek tek kurban edilirken sıra kahramanımıza gelir ancak tam o sırada güneş tutulması olur. Bu tutulma tanrıdan bir işaret olarak görülür. Jaguar Paw ve diğer esirlerin hayatı kurtulur bi bakıma. Ancak avcıların insafına terk edilen esirler hayatta kalmak için bir engeli daha aşmak zorundadır. Bir nevi arena oyununa katılan kahramanlarımızdan Paw, avcıların şefinin oğlunu öldürerek kaçmayı başarır. Bu olay filmin sonuna kadar sürecek bir kovalamacanında başlangıcı olur. Paw şimdi hem kendi hayatı hem de bir kuyuya bırakıp geri dönme konusunda söz verdiği hamile karısı ve çocuğu için koşmak zorundadır.

Kurban töreninden bir sahne
Kurban töreninden bir sahne

Kurban töreni ve arena oyunundaki can alıcı sahneleriyle dikkat çekmekle birlikte tamamen maya dilinde çekilmiş gerçekçi bir dönem filmi.

Motosikletli Filmler

turictanyel1 | 14 February 2009 12:38

The Dark Knight
The Dark Knight

Chris Corbouldtarafından tasarlanan bu muhteşem Batpod‘un her iki tekerleğide 508mm ve her ikisinin içinde de motor bulunmakta.
Ayrıca bu batpod’un tek sahibi gösteri showları için sürücülük yapan Jean-Pierre Goy‘dur. Maliyeti ise sır gibi saklanmaktadır.

Terminator 4
Terminator 4
Terminatör 4
terminatör 4 salvation

5 Haziran 2009 da gösterime girmesi beklenen Terminator Salvation filminde kullanılacak korkutucu robot motosiklet, tasarımcılara yeni farklı bir bakış açısı kazandırmış durumda. Yarı robot yarı motosiklet görünümde olan moto-terminatorün ilk bakışta çatık, kırmızı gözlü suratı dikkat çekiyor. Önceki 3 serisinden farklı olarak bu filmde robotlara daha çok rol verilmiş. John Connor rolü ise Batman’in son serisindede gördüğümüz Christian Bale‘e ait.

Brave Heart (1995)

BekirJem | 07 February 2009 09:43

Brave Heart - Cesur Yürek(1995)
Brave Heart – Cesur Yürek(1995)

Yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu Mel Gibson‘ın üstlendiği Brave Heart(Cesur Yürek) aksiyon, biyografi, drama ve savaş türü filmleri sevenlere hitap ediyor. 1995 yapımı bu filmi izlediğimde özgürlüğün insanın elinden alınabilecek bir değer olmadığını, gerçek özgürlüğün insanın içinde olduğunu ve insanın son nefesinde bile olsa özgürlüğüne kavuşabileceğini anladım.

Brave Heart - Cesur Yürek(1995)
Brave Heart – Cesur Yürek(1995)

Film 13. yüzyıl İskoçyası’nı anlatmaktadır. İngiliz Kralı Edward yıllarca egemenliği altında tuttuğu İskoç halkını yok etmek amacıyla İngiliz soylularına, yeni evlenen İskoç kadınlarıyla ilk gecede beraber olma hakkını vermiştir. Çocukken ailesini İskoçya’nın özgürlüğü uğruna kaybeden William Wallace’ın karısının da İngiliz birlikleri tarafından öldürülmesiyle başlayan mücadelesi ülkesinin özgürlüğü için verdiği bir savaşa dönüşmüştür.

Brave Heart - Cesur Yürek(1995)
Brave Heart – Cesur Yürek(1995)

eğer arama motorları aksiyon oyuncuları olsaydı

hoodly | 13 June 2008 11:52

arama motorları internet dünyasının artık vazgeçilmez birer üyesi durumunda, yada aslında şöyle demek daha doğru olur hayatımızın belli bölümünü tamamlayan bir ihtiyaç dersek daha doğru olur gibi geliyor bana. sizin görüşleriniz daha farklı olabilir tabiki, mesela şurdaki vatandaşın arama motorları için farklı bir düşüncesi var. aslında ortaya koyduğu şey onları bir çok aksiyon filminde izlediğimiz aktörlere benzetmek. bunu genelde insanlar için kullanırız; şu adamın aksanı aynı brat pitt gibi yada tıpkı kemal sunal gibi gülüyor. bunlar basit birer örnek tabiki. gelin bakalım hangi arama motorunu, hangi oyuncuya benzetmiş ve sizce bu benzetmeler doğrumu.