bildirgec.org

darkbloodcfl

11 yıl önce üye olmuş, 16 yazı yazmış. 8 yorum yazmış.

KFC ve Arkasındaki Adam :)

darkbloodcfl | 04 April 2010 16:18

1890 yılında Amerika’da dünyaya gözlerini açan Harlend Sanders, mutlu bir çocukluk dönemi geçirmedi. Henüz altı yaşındayken babasını kaybeden Harlend’ın annesi geçimlerini sağlamak için, bir gömlek fabrikasında işe girdi. Harland ise evde kalarak kardeşlerine baktı. Yemek yapmayı bu dönemde öğrendi.

Yirmi yaşında evden ayrılarak, yakınlarda bir çiflikte çalışmaya başladı. Ondan sonra birçok farklı işte çalıştı ve 1930 yılında servis istasyonu yöneticisi olarak Corbin’de ( Kentucky ) işe başladı. Servis istasyonunda duraklayan karnı aç yolcular için yemek pişirdi ve çok geçmeden insanlar sadece yemek yemek için buraya uğramaya başladı. Bir süre sonra Harland, caddenin karşısında, müşterilerine hizmet edeceği 142 koltuklu bir restoranta taşındı. Yeni restorantta çalışmaya başlayalı dokuz sene geçmişti ve eşi olmayan o ünlü tavuk tarifini bu dönemde geliştirdi.

Sağlıklı bir kalp için birkaç ipucu…

darkbloodcfl | 22 March 2010 13:41

Kalp hastlalıklarından ölen insan sayısı, kanser de dahil olmak üzere diğer hastalıklardan ölen insan sayısına göre oldukça fazla. Her üç dakikada, bir yetişkin kalp hastalığından ölmekte ve bu erkekler arasında kadınlara oranla daha yaygın. Yaş çok önemli. Kalp krizinden ölen insanların %80’i 65 yaş ve üzeri insanlardan oluşuyor. Kalbini sağlıklı tutmak için birçok şey yapabilirsin. İşte size kalbinizi sağlıklı tutmak için bazı ipuçları… 🙂

  • Sigarayı bırak. Herkes sigaranın kansere sebep olmasının yanında kalp sağlığını tehdit ettiğini bilir. Kalbin için iyi birşey yapmak istiyorsan en azından bunu yap.
  • Haftada dört kez, otuzar dakika olmak üzere düzenli egzersizyapabilirsin. Bu kalp sağlığın için çok iyi olacaktır.
  • Kızarmış yiyecekleri çok fazla tercih etmemenin yanında, haftada sadece bir kere kırmızı et yemeniz yararlı olacaktır. Kızarmış besinler ve kırmızı et yüksek kolesterol içeren, çok fazla tüketildiğinde kalp sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek besinlerdir.
  • Haftada üç kez balık yiyebilirsiniz. Balık, daha az kolesterol içermesinin yanında, yüksek Omega-3 yağı içeren bir besin.
  • Yemeklerde tuzu gerektiği kadar kullanın. Bir insanın günlük tuz ihtiyacı bir gramdır. Ama biz günde yaklaşık altı gram tuz tüketmekteyiz.

007 James Bond

darkbloodcfl | 21 March 2010 15:35

Ian Fleming‘in yazdığı ” You Only Live Twice ” adlı kitapta, James Bond’un 1924 yılında İskoçya’da doğduğu ve hiç kardeşi olmadığı söylenir. James Bond, henüz onbir yaşındayken babası İsviçre’de bir dağcılık kazasında ölür. Babası öldükten sonra İngiltere’ye giden Bond, orada teyzesiyle birlikte yaşamaya başlar. Yirmi yaşında, Eton adında özel bir okulda eğitimini sürdürür fakat bu okulu sevmez ve bir yıl sonra bu okuldan ayrılarak Fettes adında yeni bir okula başlar. Fettes babasının eski okuludur. Bond parlak bir öğrenci değildir ve derslerine yeteri kadar çalışmamaktadır. Ama spor derslerinde çok başarılıdır. 1941 yılında okuldan ayrılır ve İkinci Dünya Savaşında İngiliz donanmasında gizli ajan olarak çalışmaya başlar. Savaştan sonra James Bond İngiliz Gizli Servisi’nde çalışmaya devam eder fakat 1950’ye kadar onu ünlü yapacak olan ‘licence to kill’ ( 007 tabiki ) numarasına sahip olamaz. 1962’de yılbaşı günü Teresa di Vicenzo ile evlenir. Fakat bu evlilik çok uzun sürmez. Karısı düğün gecesi ölür.

Ücretsiz Telefon Görüşmesi

darkbloodcfl | 03 August 2009 18:38

İnternetin önem kazandığı ve yaygınlaştığı şu son dönemlerde bilgisayardan bilgisayara görüntülü arama yapmayan insan kalmamıştır heralde. Artık bilgisayardan sabit hatları ve cep telefonları arama dönemide başlamış durumda. Ayrıca telefon görüşmeleri için para vermek istemeyen internet kullanıcıları da bunu bedavaya getirmenin yollarını aramakta. İşte tam bu noktada TelefonBizden imdadımıza yetişiyor. Sizin tek yapmanız gereken gidip güzel bir kulaklık ve mikrofon seti almanız.

2000’de düşünülen bir icat; Geleceğin Modası

darkbloodcfl | 03 August 2009 15:34

Bilgisayarlar, gelecekte moda aksesuarı olacak. İnsanlar onları giyebilcek, onların içinde yürüyebilcek aynı zamanda onlarla konuşabilecekler.

” Future Tech “ adında bir Amerikan şirketi, bütün bunların ve daha fazlasının yakın gelecekte gerçekleşmesini umuyor. Bu şirketin tasarımcıları uçak mühendislerinin çalışırken giymeleri için özel bir giysi geliştirdiler. Boyunlarına bağlı mikrofon ile konuşurken bellerinden kemerle bağlı küçük bir bilgisayar ile bilgi alabiliyorlar. Başlarına taktıkları özel olarak dizayn edilmiş bir güneş gözlüğü ile bu bilgileri görebiliyorlar. Diğer bir değişle, özel olarak dizayn edilmiş bu güneş gözlüğü, geleneksel bilgisayar ekranının yerini alıyor ayrıca bu gözlük ile klavyeye gerek kalmadan bilgisayarı yönetebiliyorlar.

Bir mikroçip aracılığıyla sevgili bulma :)

darkbloodcfl | 31 July 2009 14:35

Bir cafedesiniz ya da bir partidesiniz. Ortam çok kalabalık ve siz yeni birileriyle tanışmak istiyorsunuz. Bulunduğunuz ortamda ilgi alanları sizinle aynı olan birisi var. Fakat bir sorun var; bu kişi kim ?

Bu gibi durumlarda yeni insanlarla tanışmak çok riskli ve utanç verici birşey olabilir.

Ama bunun olmasına gerek yok. Conrad Katz, parlak fikirleri olan, elektronik aletler hakkında çok bilgili olan bir Amerikan mucit, bu problemin cevabını arıyor. Onun heyecan verici yeni icadi sayesinde tanıştığınız yeni bir insan ile konuşmaktan kaçınmayacaksınız. Sizinle aynı ilgi alanlarına sahip yeni insanlarla tanışmak çok hoşunuza gidecek. Friend Finder sayesinde yeni biriyle tanışırken, onunla konuşabileceğiniz çok şey olduğundan emin olabileceksiniz.

Aldatma Senaryosu

darkbloodcfl | 26 July 2009 10:32

İnternette şu sıralar bir aldatma videosu yayınlanıyor. Konu taaaa anahaber bültenlerine kadar uzandı. Artık durum ne kadar vahim siz anlarsınız. Aldatma senaryosu şöyle:

Fulya ve Mert sevgilidirler. Mert Fulya’yı aldatır. Kimle?
Fulya’nın en yakın arkadaşı Begüm ile. Mert ile Begüm arasındaki ilişki 2 aydır sürmektedir ve Fulya’nın bundan haberi yoktur. Fulya bunu öğrenir ve çok öfkelenir. Bunun üzerine bir video çeker. Videoda Begüme ”Kaşar”, Mert’e de ”Şerefsiz” diye hitap eder ve Mert’den intikam almak için Mert’in kendisinde unuttuğu özel eşyalarını açık artıma sitesi olan GittiGidiyor’dan satacağını söyler. Ve videoyu internete koyar. Ardından Begüm’ün eski sevgilisi ( Onur ) bir video çeker. Oda aynı şekilde Begüm’ün kendisinde unuttuğu özel eşyeları satacağını söyler. Tabiki nereden ”GittiGidiyor”. Sanırım bu size birşeyler ifade etmiştir.