bildirgec.org

kontrast hakkında tüm yazılar

Dell’den 30 inch IPS panel monitör

sCoRPionTR | 21 September 2010 14:27

Dell yeni 30 inch’lik monitörünün satışına başlıyor. Monitörün özelliği ise panel olarak 1.07 milyar renk gösterebilen IPS panel kullanılmış olması.

Asus Designo ML Serisi 3D Monitörler : VG236 ve PG276

mcosar | 24 May 2010 14:33

Asus, yeni nesil 3D monitörlerini duyurdu. Designo ML serisine ek olarak hazırlanan 3D monitörleri 23 inç’lik VG236 ve 27 inç’lik PG276 olmak üzere iki farklı seçenek ile satışa sunulacağı açıklandı.

Her iki modelde de 120 Hz görüntü yineleme hızı ve Nvidia 3D Vision teknolojisini desteklemektedir. 1920 x 1080 piksel çözünürlük, 2ms tepkime süresi ve kontrast oranı 10,000,000:1 olarak derecelendirilmiştir.

35+ İlham Alınacak Işık Efektli Web Tasarımları

siriusbee | 18 June 2009 20:04

Web tasarımlarında arayüzlerde kullanılan ışık ve gölge efektleri nesneleri birbirlerinden ve arka plandan ayırarak boyut kazandırır ve tasarımı estetik açıdan zenginleştirerek göze daha profesyonel olarak hitap eder. Bu bildiride web tasarımlarında kullanılan ilham alınabilecek ışık efektlerini görebilirsiniz.

Profesyonel ışık efektleri kullanılan tasarımların tamamını buradan görebilirsiniz.

usta bir tasarımcı olmanın kuralları #3

MisterMadDog | 31 July 2008 09:05

Bu yazıyı okumadan önce usta bir tasarımcı olmanın birincive ikincikuralını okumak isteyebilirsiniz.
Tasarımınızdaki kontrastın iyi olması, renk seçimlerinizle doğrudan orantılıdır. Kontrast, tasarımınızdaki renklerin değerlerindeki farklılıklardır. Değer ise bir rengin ne kadar aydınlık veya ne kadar karanlık olduğudur. Hiç beyaz bir çalışma alanı üzerine birinin şöyle bir espri yaptığını duydunuz mu: “Hey, bu kar fırtınasındaki beyaz bir inek!”? Bu, sıfır kontrasta örnektir. Beyaz üzerinde beyaz sıfır kontrasttır. Hiçbir şey göremezsiniz.

Çok basit değil mi? Yani demek istediğim ne kadar aptalca bir yazı bu? Tasarladığım şeyin görünebilir olması gerektiğini açıklıyorum? Bu bir ders için çok gerizekalı bir konu değil mi?

samsung’dan etkileyici tasarım

ex choice | 18 July 2008 14:00

samsung‘dan etkileyici lcd mönitörler 10.000 : 1 dinamik kontrast, hdmı ve etkileyici tasarımı ile dikkat çekiyor.syncmaster t serisi müşteriye sunuluyor.kristal tasarımı ile etkileyen lcd’ler 20” 22” 24” ve 26” boyunlarıyla tüketiciyi bekliyor.dtv tuner özelliğiyle hiçbir ek cihaza gerek olmadan, tv yayınlarını bilgisayarınıza aktarıyor.artık en sevdiğiniz dizileri filmleri izlerken bilgisayar kullanmaya devam edebilirsiniz.animasyon oyun ve film görüntülerinde muhteşem sonuçlara ulaşabilirsiniz.lcd yan panelindeki dokunmatik ekrandan kontrol edilebiliyor.şık tasarımı ile sadece

bilgisayar masasının değil yaşam alanlarında da keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayacak.kullanılan malzeme %100 geri dönüşümlü voc(volatile organic comound) adıyla bilinen patlayan organik bileşikleri barındırmıyor.bekleme süresinde ise sadece 0.3w enerji tüketiyor.bu durum yeşil it döneminde bir çığır açıyor.kaynak

fotoğrafçılar için photoshop eklentileri

bakiyyebemolu | 25 October 2007 23:55

photoshop kullanarak fotoğraflar üzerinde birçok efekt gerçekleştirmek mümkün. ancak dilerseniz bu efektleri bazı eklentiler sayesinde geliştirebilir, işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 • Virtual Photographer sayesinde fotoğraflara çeşitli ışık efektleri verebilir, sıradan bir fotoğrafı dramatize edebilirsiniz.
 • Luce de yine gölgelendirme ve ışık efektleri için kullanbileceğiniz bir eklenti.
 • PT Lens ise çekim açısından veya fotoğraf makinesinden kaynaklanan fotoğraf üzerindeki eğrilikleri, bombeleri kaldırmak için kullanabileceniz bir eklenti. eklentinin bütün özelliklerini taşımayan bir de program versiyonu var.
 • Dust & Scratch removal utility fotoğraf temizlemek için yararlanacağınız bir eklenti.
 • B&W Conversion eklentisini resimlerinizi siyah beyaz yapmak için kullanabilirsiniz. ek olarak bazı değişkenleri de kontrol etme imkanınız mevcut.
 • Contrast Mask fotoğrafların renkleri üzerindeki karşıtlığı ayarlamak için yararlanabileceğiniz bir eklenti. ışık ayarlarını eklenti yaparak fotoğraflara daha canlı bir hava katabilirsiniz.
 • Color Works ise fotoğrafları yeniden renklendirmenize yarayan bir eklenti.
 • Face Control insan yüzündeki ifadeler ile oynamanızı yarayan oldukça eğlenceli bir eklenti. değişiklikler gerçekten ilgi çekici.
  bill gates ve Face Control
  bill gates ve Face Control

  kaynak

Sony’den xel-1 OLED TV

spy1983 | 14 October 2007 09:00

Sony 3mm kalınlığındaki oled tvsi ile yine olay yarattı. 1 aralıktan itibaren japonyada satışa sunulucak olan oled tvler, 11 inç boyutunda olup 200.000 yen yani 1740 dolardan satışa sunulacak. Daha az yer kaplayıp, daha keskin görüntüler sunan oled tvlerin kontrast oranı ise 1.000.000:1
Özellikleri ise:
2 kg ağırlık
Boyutlar: 287 × 140 × 253mm
1,000,000:1 kontrast
960 x 450 çözünürlük
USB, Ethernet ,HDMI
45W enerji tüketimi
2 x 1W hoparlör
Buradan resimlerini görebilirsiniz.
Burada da resmi sitesi bulunmakta.