bildirgec.org

kıyamet hakkında tüm yazılar

felaket senaryoları ve sürüklendiğimiz huzursuz ortam

admin | 14 March 2011 21:27

Dünyamızda son yıllarda yaşanan büyük felaketlerden bahsetmek istiyorum. Aslında felaketlerden ziyade basında ve insanlar arasında çıkan dünyanın sonu senaryolarından. Felaket senaryolarıyla gelen insanların amacını anlamak kolay değil. Sanki felaket senaryolarıyla insanları korkuttukları dünyada yaşamıyorlar. Japonyada yaşanan büyük felaketten dolayı zaten tüm insanlığın içinin sızladığına, felaket anına dair videoları çok kimsenin izleyemeyecek kadar hassas olduğuna eminim. O insanlara bir yardım eli nasıl uzatabiliriz diye düşünürken önümüze sırf biraz daha fazla okunmak yada izlenmek adına felaket ve dünyanın sonu senaryolarıyla geliyorlar.

2012 Son Yıl mı?

cilo6 | 23 January 2011 14:17

Şunun şurasında 1 yıl kaldı, Maya takvimine göre dünyanın sonu olduğu söyleniyor.Bunu neye dayanarak söylüyorlar belli değil, felaket tellalları çıkmış piyasaya küçük bir duyum alırlar sonra basarlar yaygarayı.
Bilimsel verilere göre Güneşin yakıtını bitirip tamamen tükenmesi için milyonlarca yıl daha var, bir göktaşının ( devasa boyutlu olması gerekir) dünyaya çarpması olasılığı uzak görünüyor.Bizim sistemimizde tehlikeli sayılabilecek bir göktaşı henüz tesbit edilmemiş.Çok büyük tektonik hareketler, depremler diye düşünülüyorsa,dünya üzerinde dünyayı sarsacak büyüklükte deprem mümkün değil. Sel felaketlerinden kaynaklanan tufan olabilir mi? Kutuplardaki tüm buzullar küresel ısınma sonucu erimiş olsa belki birçok yerleşim alanı su altında kalabilir ama yine de dünyanın sonunu getirebilir mi? Kur’an da dünyanın yok oluşunun uzaydan geleceği, gökten geleceği belirtilmektedir. O halde uzaydan gelebilecek bir felaketin ne zaman olacağını veya en azından yüzyıllar içerisinde olmayacağı bilimsel verilere göre belirli değil.Bize en yakın yıldızın tüm enerjisini yitirip patlaması söz konusuysa bu patlama sonucu bize ulaşabilecek elektromanyetik ışıma ve diğer zararlı etkiler binlerce ışık yılı uzaktan bize ulaşması binlerce yıl alır. Ama bilinmeyen veya tesbit edilemeyen bir olgu varsa bunun için söylenecek birşey yok. Şunu unutmamak gerekir ki dünyanın manyetik kutupları birkaç bin yılda bir değişiyor, bu değişim esnasında Güneşin zararlı ışınları canlılara büyük zarar verebilir. Her ne şekilde olursa olsun 2012 Maya takvimi başlangıç olarak hangi tarihi seçmiştir, bizim gibi 2011 sene öncesi başlangıç olarak seçilmişse o zaman düşünmek gerekir.Bana göre Mayalar İsa Peygamberin doğumundan haberleri bile yoktur ve onların tarih başlangıcı bizdeki gibi değildir. Tüm dünyaya uzun ömürlü yaşamlar dilerim.

2012 FOTON KUŞAĞI VE SÜPER BİLİNÇ

admin | 28 December 2010 14:23

21 aralık 2012 gün dönümü ve maya takvimin sonu. mayalara göre 5.zamanın başlaması ışıltılı insanların dönemi.
peki bu nasıl olacak ?

Kitaptan Sinemaya…

AsetilCoa | 13 September 2010 14:35

Kitaptan sinemaya film uyarlamak cesaret ister. Çünkü kitapta ayrıntılı ve uzun uzun anlatılan bölümler filmde kısa kesilir. Belki sizi kitaba aşık eden o ufak ayrıntılar senaristler tarafından önemsiz görülebilir. Ya da kafanızda yarattığınız karakterlerin filmdekilerle alakası yoktur. Hele ki kitabı okuduktan sonra filmi izlerseniz kitaptaki büyüyü asla filmde bulamazsınız. Zaten bu uyarlamaların çoğu da başarısız olur.

Ama bazı filmler var ki en az kitapları kadar başarılılar. İngiliz The Guardian gazetesinin 2006’da listelediği “En iyi 50 uyarlama film”.

Aşağıda da bu filmlerden birkaçını bulabilirsiniz.

1984

A Clockwork Orange

Fight Club

Kıyametten Sonra Yaşam

bteoman | 19 July 2010 17:00

Kıyamet konusunda farklı inançlarda farklı kehabetler olsada, bütün insanlığın aklında aşağı yukarı benzer görüntüler canlanıyordur. “Kıyametten sonra yaşam nasıl olurdu?” gibi sorulardan yola çıkılarak yapılmış birkaç çalışmayı sizle paylaşmak istedim.

Devamı için…

TEMİZLİK(!)

il mare | 04 May 2010 16:16

süprüntüler de süslenir
süprüntüler de süslenir

İki odalı bir evde temizlik var ; küçük hacimli çok sayıdaki halı, kamburlaşmış ve henüz yeni göğsünden ameliyat olmuş bir kadın tarafından balkonun kenarlarına seriliyor teker teker, annesine yardım olsun diye. Bir başka annesinin kuzusu, eski model,çok sesli bir elektrik süpürgesini çalıştırmış, aynı zamanda yüksek yaşına rağmen bir şeylerin ucundan tutmak isteyen annesinin ağır işiten kulaklarına yüksek desibeller yollayarak,süpürgenin sesiyle başıbozuk bir ahenk içerisinde azarlarını savuruyordu, elindeki boyundan çok kısa sopa zımbırtısı ile.

Kıyamet Hesaplanandan Daha Erken

CihanTurK | 01 January 2010 22:36

Kıyamet Daha Erken Kopabilir
Kıyamet Daha Erken Kopabilir

Bilim adamlarının hesapları yanlışmış. Yani hesapları şaşmış. Bilim adamlarına göre kıyamet hesaplanandan daha önce kopacakmış.

Entropiyi araştıran bilim adamları entropi verilerini hesaplarken yanlışlık yapmışlar. Yani evrendeki garipliği doğru hesaplayamamışlar.

Daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak isteyenler için kaynak linki; Tıkla

dabbe 2, 2012’ye rakip olduğunu söylüyor!

majesty s infinity | 07 December 2009 15:59

dabbe 2, hasan karacadağ’ın dabbe ve semum’la birlikte çekimini yaptığı üçüncü film. bu filmde karacadağ, islama göre bir kıyamet portresi aktarmayı amaçlamış ve Roland Emmerich’in yönetmenliğini yaptığı 2012‘nin mayalara dayanan kıyamet tasvirine farklı bir bakış açısından meydan okumuş. Filmin trailer’ı yayınlandı bile.

Film’in çekimi 1,5 milyon $’a malolmuş. duhan hadisesi (kıyamette çıkacak olan alametlerden birisi, bir sis benzeri duman) üzerinde durulmuş. sahnelere bakıldığında bolca efekt eklenmeye çalışıldığı görülüyor. bunların bazıları güzel dururken bazıları çok iğreti kalmış. japon korku filmlerine benzeyen bir konseptle karşı karşıyayız. Ama konu merak uyandırıcı olduğunda gişede bir patlama yapması kimseyi çok fazla şaşırtmaz diye düşünüyorum.

Filmin 25 Aralık 2009’da gösterime girmesi planlanıyor. Şimdilik bu kadar.

2012 filmi

kahramancayirli | 23 November 2009 15:43

ntvmsnbc.com adresinden alınmıştır
ntvmsnbc.com adresinden alınmıştır

Kimi filmler evde izlenmek, kimisi sinema salonlarında izlenmek için sahiden. 2012, sinemaya gidip izlenecek filmlerden. Efektler, gökdelenler yıkılıyor, yer çöküyor,… evde izlenince olmuyor tabii.

gazeteport.com adresinden alınmıştır
gazeteport.com adresinden alınmıştır

Mayalar güzel medeniyet. Vaktinde matematik ve astronomi konusunda epey ilerilere gitmişler, bizim daha şimdi şimdi bilim teknik sayfalarında çözdüğümüz mevzuları asırlar önce çözmüşler. Takvimleri de malumunuz 2012 yılı kış dönümünde (21 Aralık) son bulmakta. Muhtelif depremler, kıyametler de kopuyor haliyle..