bildirgec.org

jilet hakkında tüm yazılar

Tecavüz kaçınılmazsa…

Beacool | 21 April 2010 17:38

Hayır, Hayır demektir...
Hayır, Hayır demektir…

Bu bayan Sally’nin kariyeri için bir dönüm noktasıydı. Toplantıya yetişebilmesi için Londra’ya gitmeliydi. Kısa yoldan Hackney üzerinden geçip toplantının olduğu batı bloğuna gidecekti. Bölgeyi pek bilmiyordu. “Ne olabilir ki?” diye düşündü ama bu hata günün sonunda onun kariyerinde ve hayatında büyük bir değişime yol açacaktı. Sally, Hackney’in Londra’nın en tehlikeli bölgesi olduğunu tecavüze uğradıktan sonra öğrenecekti. Hayatta kaldığı için şanslı mıydı?”(bkz yazı sonu notu)

Sonnet Ehlers Rape Axe i tanıtıyor...
Sonnet Ehlers Rape Axe i tanıtıyor…

Hikayeye istinaden Sonnet Ehlers adlı bir bayan da çevresindeki tecavüz kurbanlarının artmasıyla duruma bir dur demek üzere Rape-aXe adlı bir ürün üretmiş. Bu icat bayanın cinsel organının içerisine yerleştiriliyor ve saldırı anında saldırganın penisine yapışarak elle çıkarılamayacak şekilde (bir şekilde uzvunu koparırsa o ayrı) acı verip ancak cerrahi müdahale ile çıkarılmasına olanak veriyor. Tabii müdahale için hastaneye giden suçlunun penisinde Rape-aXe i gören doktorların polise haber vermesi suçluyu yakalatıyor..

Ekonomi böyle yapılır…

Beacool | 20 April 2010 16:20

Dünya tarihinde zengin kimselerin hayatları incelendiğinde varlıklı yaşama geçmeden önceleri hep küçük şeylerden ekonomi yaparak bir yerlere geldiklerine tanık oluruz. Bir saltanatın ilk kurucuları (alın teriyle kazananlardan bahsediyorum (Kaldı ?) ) “Her gün yediğim zeytin sayısını bir tane eksilttim” , “Çöpe atılan gazeteleri toplayıp sattım” gibi yöntemlerle ekonomi yapıp ilk paralarını biriktirerek yükseldiklerini anlatırlar.

Save a blade kutu...
Save a blade kutu…

Ben de bu gibi şeylere mümkün mertebe gerek ev içi ekonomi gerekse çevreye olan mesuliyetimden dolayı dikkat etmeye çalışıyorum. Bu yüzden araştırmalarımı sürdürürken nette bu ürüne rastladım. Save A Blade adıyla satılan ürünümüz aslında tam da biz kıllı (ben değil) Türk erkeklerine uygun bir ürün. Çünkü görevi her gün kullandığımız tıraş bıçaklarını bileyleyerek tekrar kullanılabilmesini sağlamak. Basit ama etkili bulduğum ürünlerin arasında ilk sıralara çıkabilecek bir ürün.

Gözlerimi yumdum kör oldum

zyprexa | 23 June 2009 10:23

Gözlerimi yumdum , kör oldum …
Karanlık biraz huzur biraz hüzün
birazda yüzün sanki …
Ellerimi kanatan cam kırıkları değil !
Gözlerimden akan kristel göz yaşlarım …
Bitkinim …
Yaşamak istemediğim her ana inat yaşama sevci biraz …
Belki biraz sen …
Kulaklarıma basıyorum avuçlarımı …
Duymuyorum geçmişin haykırışlarını …
Yorgunum …
Fırtınalarda yırtılmış yelkenlerim …
Ve acı sızıyo, adı kalbim olan geminin güvertesine ,
Kaptanı benmiyim ?
Sensizliğin sularında parçalara ayrılan geminin …
Dudaklarımı kesiyorum en dibinden jiletle …
Söyliyemediklerim belki fırlar he bu sefer içimden …
Tamamen sen !
Baştan aşağıya , yedi ütopyada , sonsuzlukta ,
sanırım son’da …
İşte sen , evet orda karşımda ,
Ve sen körelmiş gözlerimin kapak baskısında ..
Sen duymaz kulaklarımın iç yankısında
Evet sen kopmuş dudaklarımın hecelere bölünen kan pıhtısında …
Sen yeniden yaratılışımın hamurunda !

Gillette Blue 3 ile Japon Kale Turnuvası

giovannigogo | 09 June 2009 10:03

Japon Kale artık başladı!!
Japon Kale Artık Başladı!!

Efsane futbol oyunu Japon Kale, Gillette Blue 3 ile başladı. Herkesin çocukluğunda en az bir kere oynadığı Japon Kale oyunu artık internette.. Yüzde yüz Türk kurgusu olan oyunda her kullanıcının kendisine ait bir kalesi bulunmakta, bir yandan rakiplerin kalelerine gol atmaya çalışırken bir yandan da kalenizi korumanız gereken oyunda, ödüller de konsepte uygun seçilmiş; 1 kişiye premium kombine, 3 kişiye normal kombine, 1 kişiye İspanya seyahati ve Barcelona’nın bir maçı için Neu Camp’a bilet ve 6 kişiye de Play Station 3 verilecek kampanya 6 hafta sürecek. SesliHarfler tarafından hazırlanan proje, farklı kurgusu, eğlenceli içerikleri ve viral videoları ile görülmeye değer olmuş. www.gilletteblue3.com/japonkale

Gilette Şampiyonası

serversistemci | 22 December 2008 10:13

Gilette Şampiyonası

Gilette Şampiyonası
Gilette Şampiyonası

Gilette’den yeni bir site. Gilette sizi, Thierry Henry, Tiger Woods ve Roger Federerli bir oyuna davet ediyor. Gilette bu siteyi ve oyunu Fransızlar için tasarlamış. Siteye bakmak için tıklayın.

Fenomen Blogger Project

papa | 24 October 2008 14:00

Gillette bugüne kadar yarattığı en rahat tıraşını sunan yeni ürünü Gillette Fusion Power Phenom’un tanıtımı için yepyeni bir projeye imza atıyor: ”Fenomen Blogger” Projesi.

Bu projeyle Gillette, yeni Gillette Fusion Power Phenom’u Türkiye’nin en popüler 150 blogger’ına gönderiyor ve blogger’lardan, teknolojinin sağladığı en rahat tıraşı olurken akıllarından geçenleri bloglarında paylaşmalarını istiyor. Proje, erkeklerin tıraş olurken akıllarından geçen binbir türlü düşünceyi eğlenceli bir platforma taşımayı amaçlıyor.

markalarla özdeşleşmiş ürünler

rpc | 12 August 2008 18:23

jilet-gillete-traş bıçağı
orkid-ped
cola-gazlı içecek
sarelle-ekmeğe sürülen çikolata
selpak-peçete

şimdilik aklıma bunlar geldi
siz de aklınıza gelenleri yazarsanız takip ederiz;
bakalım neler çıkacak

Işıldaklı traş bıçağı

karbeyaz | 07 May 2008 15:12

Traş olurken kılların tam alınamadığı olmuştur. Bunun sebebi ise ışığın tam yansımamasıdır. İşte bu sıkıntılardan kurtulmak için tasarlanmış ışıldaklı traş bıçağı yansıttığı ışık sayesinde hem derinin kesilmesini önlemek hem de kesilmeyen kılları görmek için harika bir ürün Fiyatı $ 150

Jilet (tasarım harikaları 2)

mansonilized | 29 February 2008 10:33

Jilet ince dikdörtgen bir metal parçasıdır. Kısa kenarları güvenli uzun kenarları ise keskindir. Çok basit bir mantıkla tasarlanmıştır. Ancak işlevi çok önemlidir. Traş bıçağı.

Markaların ürünün ismi haline gelmesinin en güzel örneğidir. Türk dil kurumu sözlüğünde bile geçer.

İlk olarak 1901 yılında King Camp Gillette tarafından yapılmış ve ismini tasarımcısından almıştır. Gillette bunu üretirken uzun bir süre dünya traş bıçağı piyasasının sahibi olacağını tahmin edebilir miydi bilinmez ancak işler başta çok da iyi gitmemişti. Birinci dünya savaşı patlak verene kadar. Birinci dünya savaşında askerlerin traş ihtiyacının giderilmesi için ciddi bir sipariş verildi ve Gillette imparatorluğu günümüze kadar yıkılmayacak şekilde dikildi. Sonradan piyasaya hakim olmaya çalışan başka firmalar da oldu ama ortak olarak kaldılar (kılıç üreticisi wilkinson gibi) .