bildirgec.org

papa

10 yıl önce üye olmuş, 43 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

THY Brief

papa | 29 June 2009 10:00

THY dijital konkur açmış, açmasına… Anca klasik anlamda bir brief vermekten kaçınarak, ilk sayfası minik bir açıklamadan oluşan, ikinci sayfası mindmap’ten oluşan iki sayfalık bir brief göndermiş. Mindmap’ten yönlenerek siteleri geziyor, brief’i tamamlıyorsun.

Brief’in adımlarından kısaca bahsetmek istiyorum:
İlk önce Twitter‘a girip tumblr bağlantısını buluyorsunuz. Slideshare, facebook, blogspot, flickr, mindmeister derken, brief toparlanıyor…
Birçok ajans tüm süreçlerini anlatmaya, her şeyi ortaya koymaya ve seed’lerini beklemeye başladı. Bunun yanı sıra sessiz sakin bir şeyler yapan ajanslar da var. Herkesin aklında ise tek bir soru dönüyor. Kim kazanacak?

en tatlı sevgili

papa | 12 February 2009 15:20

Afrodizyak gibiyim, tatlıyım, çekiciyim. Sevgilim beni yer misin?
Sana bu sevgililer günümüzde de çikolata alabilirdim. Ve fakat kendimi çikolatadan yarattım, sana gönderdim.

Milka, açılır-kapanır ambalajına vurgu yapmak için Sevgililer Günü’nü fırsat bilmiş, Litespell’e bir kampanya tasarlatmış, adını da en tatlı sevgili koymuş. Güzel seçilmiş tool’ları var, bu tool’lar ile sana benzeyen bir tip yaratarak sevdiğine gönderebilirsin. Tabi istersen bir Adriana Lima çiziktirip, “bak sevgilim tıpkı ben” de diyebilirsin.

Fenomen Blogger Project

papa | 24 October 2008 14:00

Gillette bugüne kadar yarattığı en rahat tıraşını sunan yeni ürünü Gillette Fusion Power Phenom’un tanıtımı için yepyeni bir projeye imza atıyor: ”Fenomen Blogger” Projesi.

Bu projeyle Gillette, yeni Gillette Fusion Power Phenom’u Türkiye’nin en popüler 150 blogger’ına gönderiyor ve blogger’lardan, teknolojinin sağladığı en rahat tıraşı olurken akıllarından geçenleri bloglarında paylaşmalarını istiyor. Proje, erkeklerin tıraş olurken akıllarından geçen binbir türlü düşünceyi eğlenceli bir platforma taşımayı amaçlıyor.

kızlar nerede

papa | 19 February 2008 11:31

youtube.com’da viralleri ile ortadan kaybolan kızlar üzerine giden bir site düştü gündemimize. snıff snıff diye bir koku duyup koşup kaçan kızlaryapan kızlar nereye gidebilir? hadi tahminleri alalım? kizlarnerede.com teaser domain olarak başarılı olsa da temsil ettiği markanın hakkını kesinlikle vermeyen bir iş. hatta markayı düşünüp, yapılan işe baktıkça ağlayasım geliyor.
neyse, sitenin ip’si unilever’e gidiyor. bu ilk ipucunuz.

marka ne mi?
cevap:
digital mecrada kızları cezbeden parfüm markası hangisidir?

Erkenci Jack

papa | 30 January 2008 22:02

Patronunuz yurtdışındayken, onun odasında birazcık eğlenmek istiyorsanız, unutmamanız gereken birinci altın kural: Finnair ile uçuyorsa erken gelme ihtimali vardır. Earlyjack, Finnair’in bu özelliğinden yola çıkarılarak yapılmış bir mini-site.

Video advergame içinde Joe’nun introsunu baz alarak, 9 belli yeri bulmanız ve Joe’nun videoları ile eğlenmeniz gerekiyor. Bittabi her şeyi Joe’nun patronu Jack, Japonya’dan dönmeden önce tamamlamanız gerekiyor. Eğer hepsini Jack gelmeden, başarıyla tamamlarsanız Finnair ödül olarak iki bilet veriyor.

498 saniyede 3G

papa | 06 October 2007 01:51

Multiplayer oyun, mobil TV, hızlı internet, görüntülü konuşma ve müzik başlıklarından oluşan bir paket. Turkcell’e 3G teknoloji gelince şaşırıp kalmayalım diye mizahi bir dille anlatıyor site.

Multiplayer oyun başlığında patrona çaktırmadan cep telefonunu elden ele değiştiriyorsun, pek tabi patron yakalıyor. Mobil TV‘de her an her yerde kaçırmak istemediğin dizi, maç -artık ne varsa izleyebileceğini görebiliyorsun. Hızlı internet ise sen anlayana kadar 3G’nin şu an kullandığın internetten kat kat hızlı ve kullanışlı olduğunu anlatıyor. Müzik‘te ise kadınların değişken yapılarına gönderme yapılarak, “doğru parçayı bak ne kadar hızlı indirebilirsin” vurgulanıyor. Çok detay vermiyorum. Gezin görün. Eğlenceli vesselam.

Body bouncer

papa | 01 October 2007 13:45

Fotoğrafını gördüğünüz bu inanılmaz zamazing beni çok şaşırttı. Sizce ne bu? Biraz düşünün.

Düşündünüzse söyleyeyim.

Eğlenceli ve rahat bir seks için üretilmiş bir tabure kendisi. Ortasındaki delik boşuna değil yani. Hemen tıklayın. Galeriyi gezmeyi unutmayın.

Kadınlar ne ister?

papa | 20 September 2007 11:12

Hemen söyleyeyim: Her şeyi hem de aynı anda.

Clear erkeklerinden farkını yaratmasını bekleyen sitede kadınların ne istediğini bulmaya yönelik bir video testi bulunmakta.
Kayıt olduktan hemen sonra, video testindeki soruları üç kadından hangisinden duymak istiyorsanız, bu doğrultuda seçiminizi yapıyorsunuz. Ardından haftalık sorularınız gelmeye başlıyor. Kadınların ne istediğini bulmaya çalışıyorsunuz. Cevaplar 100 kişilik bir kadın grubuna sorulup, çoğunluğun verdiği cevaplara göre hazırlanmış.

Dim Dim Girls

papa | 12 September 2007 00:19

Geçenlerde kadın dergilerini karıştırırken kullanılan fotoğrafların erkek dergilerine daha uygun olduğuna karar vermiştik bir grup insanla. Hatta aralarından birkaç kişi yanlış dergilere para verdiğini fark etti. Bu sıralarda bunu birçok ajans da fark etmiş ki her türlü erkek etkinliğinde uzun bacaklı, güzel hatlı kadınlara yer veriyor.

Ayrıca bu fotoğraf nasıl bir fotoğraf
Ayrıca bu fotoğraf nasıl bir fotoğraf

Erkekleri sosyal hayattan çekip biralarıyla ekran başına kitleyecek olan rugby world cup da bunlardan biri. Fransız iç çamaşır markası Dim bundan yola çıkarak kadınların anlayacağı dilde futbolu anlatmış. Doğrusu kadınların iç çamaşırı, ruj, oyuncak bebek görerek futbolu anlayacaklarına inancım yok. Ha erkeklerin neden bu kadar futbol düşkünü olduğunu anlarlar mı? Bak bu olabilir. Ama umursayacaklarını da zannetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın fikir kötü demiyorum. Sadece amacına ulaşmaz.
Kadınlarla bir anlaşmaya varılmasından ziyade erkeklerin iştahını açacak. Belki kadınlar da maç sırasında daha çok konuşarak kendilerine iç çamaşırı aldırabilir. Ama erkeklerin bilinçaltına “ah gidip de iç çamaşırı alayım biricik aşkıma” diye kazınmayacak.