bildirgec.org

j j abrams hakkında tüm yazılar

Revolution

emsvizyon | 24 May 2012 02:03

bir gün elektrikler gider ve bir daha gelmezse ne olur? hatta daha kötüsü; elektrikli hiç birşey bir daha çalışmaz ve bir daha asla çalışamaz hale gelirse? J.J. Abrams gölgeli yeni dizimiz Revolution işte bu soruların cevabını bize göstermeyi vaad ediyor.

elektrikler gider bir daha gelmez, aradan 15 yıl geçer, hükümetler düşmüş, insanlar kabileler oluşturmuş. toprak ağaları, reisler türemiş, vs vs. açıkçası yeni bri terra nova vakası olduğundan ürktüğüm, ilk bölümüyle iyiymiş lan dedirtip, daha hemen ikinci bölümden teen age – aile dramasına dönüşmesinden korktuğum bu diziyi beklemekteyiz efem 😉
videosu, cast ve diğer bilgiler için tıklayın.

J.J. Abrams “Star Trek 2″yi de yönetecek

queennothing | 14 September 2011 10:17

Lost dizisinin yapımcısı olarak bilinen J.J. Abrams‘ın çektiği “Star Trek“, gişede 386 Milyon Dolar elde ederek 2009 senesinin en çok seyredilen filmlerinden biri olmuştu. Chris Pine, Zachary Quinto, Simon Pegg, Bruce Greenwood, Zoe Saldana, Eric Bana, Leonard Nimoy ve Karl Urban gibi isimlerin rol aldıkları yapımın devam filmi olan “Star Trek 2″nin de 2012 senesinin ortasında vizyona sokulması planlanıyor. Henüz senaryosu bile hazırlanmayan “Star Trek 2″nin yönetmeni geçtiğimiz günlerde belli oldu. İlk filmi yöneten usta sinemacı Abrams, serinin ikinci filmini de kendisinin çekeceğini açıkladı. Önümüzdeki bir senelik zaman diliminde bizlere sabırla beklemek düşüyor.

Super 8 (2011)

queennothing | 18 February 2011 10:02

Bir zamanların efsanesi Lost dizisinin yapımcısı olarak tanıdığımız J.J. Abrams’ın yönetmenliğini ve bu sıralar “Terra Nova” ile gündemde olan Steven Spielberg‘in yapımcılığını üstlendiği sinema filmi “Super 8“, 2011 sonuna doğru vizyona girecek. Ortalama 45 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen filmde oyunculuğuyla göz dolduran küçük aktris Dakota Fannig’in kızkardeşi Elle Fanning, iki defa Emmy’e aday gösterilen aktör Kyle Chandler, Amanda Michalka, Ron Eldard ve Noah Emmerich gibi isimler rol alıyor. Filmin tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Super 8 – Hem Spielberg Hem Abrams

salvador zirdeli | 18 June 2010 16:41

Cloverfield filmiyle gönüllere taht kuran, Star Trek Zero ile bu tahtını sağlamlaştırırken, bir yandan Lost dizisiyle kendini dayak yiyerek tahttan indirten J. J. Abrams’ın son filmi geliyor.

Iron Man 2 filminden hemen önce gösterilen fragmanın internette de yayınlanmasının hemen ardından, herkes filmin ne olacağı konusunda bir fikir attı ortaya. Çünkü film yine uzaylılarla alakalıydı.

Super 8 Afiş
Super 8 Afiş

1979 yılında Area 51’in bir bölümünü Ohio’da bir tesise taşımak isteyen Amerikan Hükumetinin, kabaca taklaya gelmesini anlatan film, fragmanı izleyen onca insanın “Cloverfield’in devamı abi bu” diyerek ayaklar altına alınmaya başlayınca J. J. Abrams, bir basın açıklaması yaparak “Yeni filmimin Cloverfield ile hiç alakası yok” dedi.

Büyük usta, yüce üstad, cep telefonu kamerasıyla bile film çekse izlenecek ulu manitu Steven Spielberg’in yapım yönetmeni olarak kamera arkasında yerini almasının ardından, bu sefer bir başka durum ortaya çıktı. Lost gibi bir diziyi başımıza saran adamın yeni filminin fragmanından başka şey beklenmezdi ve öyle de oldu. Fragmanı kare kare izleyen bir takım kendini bilmezler bir site açtılar ve herkesi şaşkına çevirdiler. Çünkü sadece 1 dakika 29 saniye olan fragmanda o kadar çok ayrıntı vardı ki, bunun için bir wiki sayfası açılması farz olmuştu.

Star Trek (2009) fragmanı

abacus | 10 April 2008 02:16

J.J. Abrams‘ın yönetmenliğini yaptığı Zoe Saldana, Anton Yelchin, Tyler Perry, Jennifer Morrison, Chris Hemsworth gibi oyuncuların başrölünü üstlendiği Star Trek serisinin yeni filminin fragmanı çıkmış.

cloverfield, bazen 60 kat merdiven çıkıp, inip yorulmamak demektir.

OguzKagan35 | 04 February 2008 13:51

“kara yarim losttur, lost” dizisinin kafası 360 derece çalışan yapımcısı abrams, transformers in vizyona gireceği tarihlerde, ismi “cloverfield” olma ihtimali olan, 1-18-08 kod adlı, enteresan bi filmin fragmanını sinemalarda ve hemen akabinde interinet köyünde yayınlatmaya başlamıştı. pireler berber oldu, develer tellak, haliyle 18 ocak tarihide geldi, hatta geçti. filme vizyona çıkmasından birkaç gün sonra ulaşmış idim, çeşitli sebeplerden dolayı dün geceye kadar seyir edememiştim ama hak vaki oldu, cloverfield benimde seyir defterime girmiş oldu.

film lostun ön reklamı gibi algılandığından olsa gerek fazla bi ilgi uyandırmadı, fekat lost vizyona girer girmez milyonlarca ayran budalası, hemmen indirme manyağa oldular. halbukim aynı adam bi film yapmış, azıcıkta olsa bi heyecan yapın, bi seyir edin, bişiler söleyin. hiç yaw, koskoca bi sessizlik! herhalde lost manyakları, klasik fanlar gibi, bi süre sonra bunuda unutup gidecekler. sadece vakit öldürmekle meşguller, kabuğu kırıp öze ulaşmaya filan çalışan yok.

yeni star trek’ten oyuncu haberleri

shane | 18 September 2007 11:16

j.j. abrams‘ın yeni star trek filminin haberini daha önce vermiştik. filmde yer alacak oyuncularla ilgili bilgilerden kesinleşenler malum: spock rolünde rolün orijinal sahibi leonard nimoy ve heroes’dan tanıdığımız zachary quinto var. pavel checkov rolü için ise anton yelchin ile görüşmeler sürmekte. uhura rolü için de bir isim üzerinde duruluyormuş:
zoë saldana (pirates of the caribbean: curse of the black pearl). uzun zamandır süregelen bir tom cruise dedikodusu da var ortada biliyorsunuzdur: captain christopher pike olarak kısa bir rolde kendisini görme ihtimali var.

j.j. abrams ın son marifeti

sickman | 20 July 2007 16:42

j.j. abrams ın son numarası olan adı bile henüz belli olmayan ve sadece bir teaser ile piyasada baş göstermiş olan filmden bahsetmek istiyorum.
film newyork a saldıran bir canavar hiakyesi olarak geçiyor şimdilik. fakat abrams ın gizlilik politikası doğrultusunda elle tutulur bir bilgi yok maalesef. aynı zamanda film internet üzerinden almış başını gitmiş durumuna girmiş halde. filmle alakalı olduğu düşünülen bir çok siteden sadece biri olan şu sitede görüldüğü üzere olay almış yürümüş durumda gerçekten. bu sitedeki flash oyunları (ki bunlar 5 tane) her oyunu geçtiğinizde bir video ile karşılaşıyorsunuz.

filmin orjinal sitesi olduğu düşünülen bu site ise girip baktığınızda göreceğiniz üzere garip. bir de yine ethan haas ile ilgili bir blog sitesi varki anlaşılmayan bir dilde yazılmış mesajlarla ve onu çözmeye çalışanlarla dolu. bu sitedeki bir post a 2600 cevap gelmesi durumu herhalde anlatır.

Star Trek XI

skywalker | 08 September 2006 22:48

Star Trek XI Posteri
Star Trek XI Posteri

Nemesis’in ardından artık TNG ekibi ile film çekilmeyeceği duyurulduktan ve Enterprise‘ın yayından kaldırılmasından sonra Star Trek efsanesinin bittiğini sananları büyük bir sürpriz bekliyor. Star Trek efsanesi onbirinci film ile devam ediyor.