bildirgec.org

skywalker

11 yıl önce üye olmuş, 88 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

Yeni Star Wars Sinema filmi Eylül 2008’de!!

skywalker | 20 November 2007 00:49

Dünyada ve Türkiyede önce ve sadece Star Wars TURK‘te yayınlanan habere göre Clone Wars 3D animated serisinin ilk 4 bölümünün bir sinema filmi haline getirilmesine karar verilmiş.
Eylül 2008’de vizyona girecek bu filmin ardından daha önce planlandığı gibi, seri TV dizisi olarak cam ekranda hayatına devam edecek. Haberin detayı ise burada!

Heroes 2. Sezon ile ekranda

skywalker | 22 October 2007 23:39

Sıradışı konusu, ilginç karakterleri ve etkileyici konusu ile Heroes 2. Sezon Cnbce‘de başlıyor.
Kanal yeni sezon için başlama tarihi olarak 11.11.07 tarihini belirlemiş.
Öte yandan diziyi internet yoluyla takip eden hayranlar ise, bu hafta 5. bölümü izleyecekler.

Project RHO

skywalker | 13 October 2007 12:15

Project RHO, Winchell Chung’un garip dünyası başlığı altında yayınını sürdüren bir web sitesi.
bu siteyi diğer sitelerden ayıran en önemli özellik ise içerisinde bulunabilecek retro diyebileceğimiz yakın geçmişe yönelik sayısız çizimi, illüstrasyonu, 3 boyutlu model resimleri ve yıldız haritalarını kapsıyor olması. Bilim-Kurgu resimleri biriktirenler için farklı çalışmaları bulabilecekleri en ilginç sitelerden birisi Project RHO

Galactica Hayranları Güverteye!

skywalker | 01 October 2007 01:12

Savaş Yıldızı Galactica’nın Türkiye’de hatırı sayılır derecede hayranı var. Şimdi bu hayranlar için yepyeni Türkçe içerikli bir site yayına girmiş. Galactica.gen.tr, güncel haberleri ve forum alanı ile Eski ve yeni seri hayranlarını bir araya getiriyor.

Masters of Science Fiction

skywalker | 16 August 2007 13:31

Masters of Science Fiction, tarihteki en büyük bilim-kurgu yazarlarının hikayelerinden derlenmiş kısa filmleri dizi şeklinde sunan bir abc tv projesi.
Muhteşem hikayeler ile karşımıza çıkan bu serinin oyuncu kadrosu ise oldukça geniş.
sean astin, clifton collins, jr., james cromwell, judy davis, brian dennehy, james denton, kimberly elise, anne heche,
john hurt, malcolm mcdowell, terry o’quinn, elisabeth rohm, sam waterston gibi isimler bu prjenin içerisinde oyuncu olarak yer alıyorlar.
Serinin orjinal sitesi için burayı, fragmanı içi ise burayı tıklayabilirsiniz.

X-Bilinmeyen, Yeniden!

skywalker | 25 June 2007 09:55

Bilim kurgu yazarı Selma Mine’nin 1976-1989 yılları arasında yayınladığı bilimkurgu dergisi X-Bilinmeyen, 18 yıl aradan sonra yeniden okuyucuları ile buluşuyor.
Eski yazarları arasında Turan Dursun, Hulki Cevizoğlu ve Giovanni Scognamillo gibi oldukça ünlü isimlerinde bulunduğu X Bilinmeyen, 70’li yılların son döneminin kült dergilerinden biri olmayı başarmıştı.
Uzunca bir dönemdir bilim kurgu ürünü görmediğimiz piyasada yeniden rafları süsleyecek derginin yayıncısı Selma Mine “Amacımız, geçmişe bir yolculuk yaparak eski okurlarımızla hasret giderirken, genç kuşaklara kendimizi tanıtmak” dedi.