bildirgec.org

israil hakkında tüm yazılar

2010 böyle geçti

admin | 30 December 2010 11:44

2010yılının en çarpıcı konuları şu şekilde sıralandı.

  • deniz baykalve sex kaseti
    deniz baykal’ın sex kaseti herkesi şaşırttı. kaset görüntülerinden sonra istifa eden deniz baykalhükümeti suçladı. deniz baykal’ın yerine chp ye genel başkan olan kemal kılıçdaroğlusürpriz isim oldu.
  • 2010’da terör konuşuldu
    bu yıl gündemde en çok yer alan konu hiç şüphesiz teröroldu. birçok eylemlerle medyada yer bulan pkkterör örgütü, hedeflerini sürekli değiştirdi. eylemsizlik kararı ve taksimdeki polislere yönelik yapılan canlı bombasaldırsı ise en sıcak gelişme oldu.

kürt Kardeşlerimiz Kandırılıyor

anzaar | 08 September 2010 16:29

Kürtler Kardeşlerimiz Kandırılıyor !
Dağda gezip pkk militanı yada sempatizanı insanlar bağımsızlık uğurunda savaştıklarını düşünüyorlar ama aslında sadece kukla olduklarını farkında değiller! İşte size israilin pkk yı nasıl kullandığını anlatan 1-2 sorunun cevabı
İsrail ne istiyor ?,

Kenize Murad

arke9 | 20 August 2010 18:09

Kenize Murad

Kenize Murad 15 Haziran 1940 yılında Paris ‘te doğmuştur.Annesi Sultan 5. Murad‘ın torunu Selma Rauf Hanımsultan’dır.Babası Damat Raca Seyyid Sacid Hüseyin Ali’dir. Annesini henüz 1 yaşında kaybeden Kenize Murad’ı Fransız bir aile yetiştirdi.Gençken hosteslik yapmak, operada bilet satmak, çocuk bakmak gibi işlerle uğraşan Kenize Murad yüksek öğrenimini yaptıktan sonra bazı Fransız dergileri için Orta Doğu da çalıştı. Bangladeş ve Pakistan gibi ülkelerde de yaşamıştır.Türkçe bilmeyen Kenize Murad İngilizce ve Fransızca biliyor . Türkçe bilmediği için Türkiye de yaşamayı düşünmemiştir .Babasını 21 yaşında tanımıştır.

Yasmin Levy

hurie | 22 June 2010 14:23

Bir insan bir insanı sesiyle nasıl bu kadar çok acıtabilir?Her bir ritmi alıp götürür sizi uzaklara,sözlerini anlamasanız bile size yazılmıştır o şarkı sizi anlatır,hayatınızdan parçalar,izler taşır.Şarkının sonuna ulaşmadan yaşlar süzülebilir gözlerinizden okadar etkileyici,o kadar içtendir Yasmin Levy’nin şarkıları.Bir Yasmin Levy şarkısı dinlediğinizde,anlatacak doğru kelimeleri bulamadığınız,kendinize bile doğru düzgün anlatamadığınız acılarınızın bi anda yüzünüze vurulduğu,ard arda döküldüğü hissine kapılırsınız.Üstünü örttüğünüz,unuttuğunuz,bir daha hissedemem dediğiniz aşkı,tutkuyu tekrar yaşatır size.Ağlayarak şarkı söyler Yasmin Levy,sadece ağlamaz,ağlatırda.Her bir şarkısı bir çığlık,bir ağıttır yanık sesinde.Türk kültürüne ayrı bir yakınlığı,yatkınlığı vardır.Küdüs doğumlu bir yahudi olmasına karşın anne ve babası İzmir doğumludur.Sanatçı,sefarad kültürünü Arap,İspanyol,Roman,Yahudi,Türk,Balkan etkileriyle,ezgileriyle harmanlayıp kendine has bir üslup yaratmıştır.Bu etnik dokuyu grubunda da görmek mümkün.Saz ekibi müziği kadar renkli,müziği kadar yoğun bir çeşitliliği içerir.Türk,İspanyol,Arap…üyelere sahip bir ekiptir.Kemençe,klarnet,gitar,ud,kanun ve hüznün,duygu selinin son noktasına varmıştır.Büyük ihtimalle daha önce hiç duymadığınız bir dille söyler şarkılarını,ladino dili.

israilin ağlayan elit komandoları

GEBAT | 09 June 2010 21:58

filsitine(gazzeye) insani yardım gönderen mavimarmara gemisine saldıran israil ordusuna savunma yapmaya çalışan bazı gönülüler elerine geçen hertürlü malzemeyi kulandılar israilin gelişmiş helikopterlerine karşı boş şişe sodası ve soğan komandolarına karşı ise gemiden söktükleri demir soplarla savunmayaa çalıştılar elerinde hiçbir silah veya vb bir şey olmayan gönülüler buna rağmen israilin özel eğitilmiş elit komandolarını esir almayı başardılar fotoğrafıların çekildiği sırada hüngür hüngür ağlıyan israil komandoları israil ordunsunun imajını sarsılacağı düşüncesiyle israil ordusu tarafından silinmiştir ama SanDisk Memory Card Recovery” adlı bir program saheside bu fotoğraflar tekrar gün ışığına çıkmıştır işte bu fotoğraflardan bir kaçı..

Müslüman İHH ve DİLİPAK ve de 13 aylık bebek…

| 02 June 2010 22:35

Din bezirganlarının iki önemli söylemi var…
“Din elden gidiyor.” ve “Cihat.”
Pek çok şanssız çocuk, çok küçük yaşlardan itibaren, bu sloganları sahiplenecek şekilde eğitimden ve yıkamadan geçer…

Bu sloganlara kapılıp, Müslümanlık adına iyi bir şeyler yaptığını zannedenler, kendilerini bir anda Sivas Katliamı gibi bir insanlık suçu işler durumda buluverirler…
Üstelik kendilerini yönlendiren Provokatör Din Bezirganları da ortada yoktur…
Çünkü işleri bitmiştir…

Hem Müslümanlığı, hem de Müslümanları kullanırlar…
Türkiye Cumhuriyeti’nden ve onun aydın, laik insanlarından nefret ederler…
Cumhuriyet’in kurucusu ATATÜRK baş düşmanlarıdır…
Tek amaçları, Türkiye Cumhuriyeti’ni yok edip, kendi yaşam tarzlarına uygun karanlıklara dönebilmektir…
Çünkü, o karanlıklarda oluşturacakları toplumu çok daha rahat soyacak, çok daha rahat köle olarak kullanacaklardır.
Din ve Müslümanlık onlar için bir araçtır.

Savaş Çığırtkanları ve Din Bezirganları el ele…

| 01 June 2010 13:18

İsrail, Gazze’de taş üstünde taş kalmamacasına, tam anlamıyla bir toplu katliam gerçekleştirdi…
O zamandan bu yana da, amansız bir ablukayı sürdürüyor…
Bu süre zarfında, İsrail’e hiçbir uluslar arası yaptırım uygulanmadı…
Türkiye, İsrail ile askeri tatbikatlar dahil, tüm ilişkilerine devam etti…

İki sene önceki vahşet karşısında hiçbir yaptırıma gitmeyen devletler, insani yardım konvoyuna yapılan bu saldırı karşısında da, üzüntülerini belirtmekten başka bir şey yapmayacaklardır…

Bu genel davranışın ışığında, Türkiye kesinlikle “atıl kurt” gazına gelmemeli ve tek başına anlamsız işlere kalkışmamalıdır…
İsrail’e savaş açacak herhangi bir ülkenin, ABD ile de savaşmayı göze alması ve bunun bilincinde olması gerekir…

gazze ye yardım gemilerine israil den operasyon

maydesign01 | 31 May 2010 15:53

baş belası israil
baş belası israil

israil yıllardır dünyanın en sorunlu ülkesi; laftan sözden anlamıyor.sivilleri hedef alıyor ; bunun bir örneğinide dün gece yaşandı.türkiye ve farklı ülkelerden toplanan filistin e yardım konvoyuna ait gemilere askeri operasyon düzenledi.

baş belası israil
baş belası israil

olayın ardından dış işleri bakanı ahmet davutoğlu bm i acil toplantıya çağırdı.

ahmet davutoğlu
ahmet davutoğlu

tüm dünyanın hayretler içinde seyrettiği ve israil in gerçek yüzünü bir kez daha gözler önüne seren bu olayın ayrıntısı için buraya tıklayın.

1977 1979’a Karşı

A D A L I | 23 February 2010 11:30

1977 1979’a Karşı

<a href=Ayetullah Humeyni’nin yandaşları Tahran’da yürüyüş yapıyor. 1979 devrimi Humeyni’yi iktidara getirince, militanlık bir adım daha ileri gitti.

Yemen’de ayrılıkçılık, dincilik, baskıcı rejim ve teröre karşı mücadele veren genç reformculara bakınca; bölgeyi şekillendiren güçler aslında 1977-1979 yıllarına dayanıyor ve o günden bu yana pek de bir şey değişmemiş. Hatta bugün Ortadoğu siyasetinde, 1977’yle 1979 arasındaki mücadelenin egemen olduğunu bile söyleyebiliriz. Ve maalesef 1979 hâlâ üstün geliyor. Nasıl mı? 1967 savaşında Mısır ve diğer Arap ordularının İsrail’e yenik düşmesinin ardından, dönemin hâkim ideolojisi olan Cemal Abdülnasır‘ın liderliğini yaptığı Arap milliyetçiliği sona erdi.

Israil’den Türk Büyükelçisine, Intelligence Quotient

webking | 26 January 2010 10:58

IQ
IQ

Intelligence Quotient / Quiz ya da daha çok bilinen ve kullanılan kısaltılmış versiyonu olan “IQ” bilindiği üzere zeka ile ilgili kullanılan bir testtir. Bu test genellikle zekasından şüphe duyulan insanlara uygulanır ve bir kanı elde edilmeye çalışılır. Yurtdışı ve özellikle de bizim basınımız aracılığı ile insanlar Türkiye Israil Dışişleri bakan yardımcısı Danny Ayalon’un büyükelçimiz Oğuz Çelikkol ile yaptığı basına açık görüşmeyi konuşurken, şu elden ele ve gazeteden gazeteye dolaşan resime bir kez daha bakıyorum ve dikkatimi çeken tek şey oradaki dışişleri yetkilisinin elindeki ve objektife en yakın duran ve ters olması gerekirken ilginçtir ki tamamen düz halde okunabilen, “IQ” isimli kitap veya bir tür belge. Sanki özellikle çekilmiş bir resim ve bu resimde özenle yerleştirilmiş insanlar ile gerçekten de bir mesaj verilmeye çalışılıyor gibi.
Gerekçesi her ne olursa olsun böyle bir davranışa bu insanları iten temel davranış bir şekilde aşağılayıcı bir fotograf sağlayarak, dünyaya ve Türkiye’ye bir mesaj vermek heralde! Aksi takdirde böyle bir olay gerçekleşemez ve basına da açık hele hiç yapılmazdı, diye düşünüyorum. Israil, bize güç uygulayamayacağını bildiği için, kendi dışişleri stratejileriyle ve değişik yöntemlerle bir ders vermeye çalışıyor kanımca. Ama en önemlisi tabii, bizim büyükelçimizin duruşu. Büyükelçimiz heralde iyi niyetinden, ve yabancılar karşısında temel problemimiz olan ezikliğimizin (halk arasında misavirperverlik olarak bilinir) de etkisi ile gülümseme ile acı çekme arasında bir yerde duruyor. Buna karşın, İsrailli bakanlar ise gayet kendinden emin ve duruşları ile de gayet emredici bir konumda ve tavırları da bu yönde. Bu fotograftan çıkacak yegane yorum ise şu. Burada Türk Milletine, Türk Büyükelçisini kullanarak, basın yoluyla bir görüntülü mesaj iletiliyor. Bu mesaj ise şu “Önce zeka testinden geçin, sonra bize akıl verin”.