bildirgec.org

arke9

11 yıl önce üye olmuş, 10 yazı yazmış. 19 yorum yazmış.

John Cusack

arke9 | 02 September 2010 10:26

John Cusack 28 Haziran 1966’da ABD’de doğan yapımcı, yazar ve aktördür. Cusack’ın babası eski oyunculardandır ve kardeşleri de onun gibi oyuncudur. Sinema kariyerine Class (1983), Grandview U.S.A (1984) ve Sixteen Candles (1984) adlı gençlik komedileriyle başladı. Oyunculuğuyla otoritelerden çok olumlu eleştiriler alan Cusack Savage Steve Holland‘ın yazıp yönettiği Better Off Dead… (1985) filminde başrol oynamıştır.

Better off Dead John Cusack
Better off Dead John Cusack

Bu film hem eleştirmenlerden çok iyi not almış hem de gişede oldukça başarılı olmuş ve kült filmler arasına girmiştir. Bütün bunlara rağmen Cusack bu filmi sevmemektedir. One Crazy Summer (1986) filmi gene Savage Steve Holland yönettiği ve Cusack’ın başrol oynadığı bir filmdir. Demi Moore da bu filmde oynamaktadır. Aynı şekilde bu film de gişede başarılı olmasına rağmen Cusack tarafından sevilmemektedir.

Usb Hub

arke9 | 01 September 2010 23:43

Usb hub ile ağ kurulabilir mi?

Plasebo etkisi

arke9 | 31 August 2010 17:14

Plasebo etkisi telkine dayalı bir iyileştirme yöntemidir. Hastanın hastalığını kendi kafasında yenmesinde etkilidir.Mesela aslında bir şekerin bir hastaya ilaç diye verilip içirilmesi . Hasta burada ilaç içtiğini ve iyileşeceğini düşünecek . İlacın rengi de önemli olabilir kırmızı canlandırır, mavi rahatlatır . İlacın iyi bir marka gibi gösterilmesi de etkiyi arttırabilir. Bu tedavinin cevap vermesi hastanın kendisine bağlıdır . Kafasında hastalığı yenmelidir .

Hiçbir risk içermeyen bu yöntemi bir doktor test amaçlı olarak ameliyatlarında bile kullanmış , hastalarına ameliyata girerlermiş gibi narkoz vermiş , iğne yapmış ve bunların sonucunda 1-2 yıl sonra bile hastalarının hiçbir şikayetinin olmadığını gözlemlemiş .Bu yöntemi klasik tıp kabullenmek istemese de sonuçlar ortada . Pozitif düşünce iyileşmede etkili . Demek ki insan vücuduna hakim olabilmekte.

Bu işlemi uygulayan doktorun rolü çok büyük.Hastaya güven verebilmesi lazım.Onu rahatlatması , sorunlarını dinlemesi , hastayı inandırması gerekiyor .
Özellikle çaresi olmayan kanser gibi hastalıkların en büyük ilacıdır plasebo. Doz aşımı , yan etkisi yok ve hiç para gerektirmiyor .Bunlar da cazip yanları.
Bu yönteme çok büyük umutlar bağlamamak veya yöntemi çok da küçümsememek gerektiğini düşünüyor bazı doktorlar da.

IP

arke9 | 21 August 2010 15:55

Birinin IPsinden o kişinin adresi saptanabilir mi?IP sabit midir?Proxy kullanan birinin IPsi belirlenemez mi?

Kenize Murad

arke9 | 20 August 2010 18:09

Kenize Murad

Kenize Murad 15 Haziran 1940 yılında Paris ‘te doğmuştur.Annesi Sultan 5. Murad‘ın torunu Selma Rauf Hanımsultan’dır.Babası Damat Raca Seyyid Sacid Hüseyin Ali’dir. Annesini henüz 1 yaşında kaybeden Kenize Murad’ı Fransız bir aile yetiştirdi.Gençken hosteslik yapmak, operada bilet satmak, çocuk bakmak gibi işlerle uğraşan Kenize Murad yüksek öğrenimini yaptıktan sonra bazı Fransız dergileri için Orta Doğu da çalıştı. Bangladeş ve Pakistan gibi ülkelerde de yaşamıştır.Türkçe bilmeyen Kenize Murad İngilizce ve Fransızca biliyor . Türkçe bilmediği için Türkiye de yaşamayı düşünmemiştir .Babasını 21 yaşında tanımıştır.

ABD’den DVD film aldım neden çalışmıyor?

arke9 | 18 August 2010 19:08

Amerika dahil birçok ülkeden dvd alındıktan sonra çalışmaması dvd’nin bozukluğuna bağlanır . Oysaki durum farklıdır . Film üreticisi firmalar ticari kaygılarla bölge kodu uygulaması diye birşey çıkarmışlar.Dünyanın 6 farklı bölgesi 6 farklı kod bulunur.Bundan dolayı başka bir koddan aldığınız dvd filmi çalıştıramıyabilirsiz.Bölgelere bakalım:

1. BÖLGE:A.B.D ve Kanada
2. BÖLGE:Avrupa Birliği , Japonya , Türkiye , Orta Doğu, Grönland , Güney Afrika tarafları
3. BÖLGEEndonezya , Flipinler , Kore , Tayvan , Hong Kong
4. BÖLGEAvusturalya , Güney ve Orta Amerika , Meksika , Yeni Zelanda , Karayipler , Pasifik Adaları
5. BÖLGE Doğu Avrupa , Rusya Federasyonu , Hindistan , Kuzey Kore , Moğalistan
6. BÖLGEÇin

Alacakaranlık serisi

arke9 | 18 August 2010 18:02

Alacakaranlık serisi Alacakaranlık‘ın kitap serisini herkes bilir. Şu dönemlerde özellikle gençler arasında çok popüler. Kitaplar 37 dile çevrildi , 100 milyondan fazla sattı . Kitabın yazarı Time Dergisinin ” Dünyanın En Etkili 100 Kişisi ” listesinde 2008 yılında 49. sıradaydı .Peki gerçekten bunları hak etti mi ?

2005 yılında yazılan bu kitap popülerliğini kesinlikle filme borçlu . Edebi olarak pek bir değerinin olduğunu düşünmüyorum ve eminim Amerika her hafta bu seviyede bir kitap basılıyordur . Sadece biraz sürükleyici olması dışında bir özelliği yok . İnsanlar filminde sonra merak etmiş ve kitabı okumuş kitap büyük bir pazarlama başarısıdır. Kitabı tabiyki ben de okudum ama sürü psikolosinden . Sefiller‘i , Suç ve Ceza ‘ yı okumamış insanlar bu kitap hakkında akıl verebiliyor . İnsanlarımız Kayıp Gül‘ü bilmiyor ama Alacakaranlık’ın 4 kitabını da okumuş oluyor. Yazr 15 yazarlık ajansına mektup göndermiş . 5’i cevap vermemiş , 9’u reddetmiş ve bir tanesi (Writers House) cevap vermiş tamam ben anlamıyorum da 14 ajans da mı anlamıyor ? Zaten kitabın asıl ününü filmden sonra kazanması da beni destekler.

Kitap Seçimi

arke9 | 16 August 2010 14:38

Yüzbinlerce kitabın dünyamızda nitelikli kitabı ayırt etmek iyice zorlaştı. Yayınevleri niteliksiz birsürü kitap bastı ve şimdi de onlardan kurtulmaya çalışıyorlar. Bunun içinde ucuz diyebileceğimiz fiyatlarla bunları satmaya çalışıyorlar. Bunun için size bunları almamanızı tavsiye edebilirim. Kitabı alırken üzerindeki bestseller yazısına kanabilirsiniz ancak yirmi bin satan kitaba bile bestseller diyebiliyorlar bu devirde.Arka kapakta bazen ünlü yazarlarların veya kuruluşların kitabı öven sözleri bulunur bunlara da aldanılmamalıdır nice böyle kitap okudum ne içeriği var ne de dili.Yayınevleri güvenilip de kitap alınır mı? Sonuçta yayınevlerinin ticari kaygıları var bu yüzden bir yayınevlerinin çok fazla reklamını yaptığı bir kitap iyi olacak diye bir şey yok.Yazarına güvenilir mi? Bir yazarın tüm kitaplarının güzel olması zor. Özellikle bazı yazarların kitaplarının anlaşılmayınca buna sanat diyorlar.Bence en güvenilir yöntem gazetelerin,yazarların,bazı kuruluşların yayınladığı en iyi 100 kitap gibi eserlere bakmak. Özellikle yabancı gazeteleri bu konuda takip etmek.Bir de bir kitabı alacaksak kitap satan büyük sitelere girip o kitap hakkındaki yorumlara bakmalıyız. Çok yorum yazılmış ve yorumların neredeyse hepsi iyi yöndeyse o kitabı gönül rahatlığıyla alın.