bildirgec.org

ipod shuffle hakkında tüm yazılar

apple ipod touch ve ipod shuffle 4. nesile ulaştı

schizophrenia13 | 02 September 2010 06:53

apple ipod shuffle 4.g
apple ipod shuffle 4.g

apple ipod touch ve ipod shuffle yenilendi. 4. nesillerine ulaşan müzik çalarlar sırasıyla 229$ ve 49$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacaklar.
ipod shuffle’ın tamamen değişen tasarımı, 2. nesili andırsa da eklenen voiceover düğmesi ve değişen yazılımıyla farklılık gösteriyor. daha büyük ve kontrol edilebilen kontrol tuşunun dışındaki en önemli fiziksel yeniliği voiceover düğmesiyle, 25 dilde şarkı adı, şarkı listesi ve pil durumunu kullanıcıya seslendirebiliyor. 5 farklı renkte satışa sunulacak fırçalanmış alüminyum gövdeye sahip ipod shuffle, itunes ile birden fazla şarkı listesi oluşturmanıza da olanak tanıyor.

Mac Challenge ile Mac mi PC mi?

motodelisi | 18 August 2010 14:45

PC mi Mac mi sorusununun cevabını Mac’i hayatında ilk kez kullanacak PC’ci bloggerlardan duymak istemez misiniz?

Bilkom’un Mac Challenge projesi kapsamında 3 blogger 3 hafta boyunca Mac’i deneyimleyecek ve süre bitiminde bloggerlara “Mac mi PC mi?” diye sorulacak. PC’den yana olanlara son model bir PC verilecek, Mac’imi sevdim bırakmam diyenlerde ise MacBook Pro’lar kalacak.

Ayrıca proje, bloggerların takipçilerini iPod Shuffle’larla ödüllendirmeyi düşünmüş. Bloglarda düzenlenecek farklı yarışmalarda her blogger okuyucularına 3 adet iPod Shuffle hediye edecek.

Eti cin gülsün

witamin | 03 May 2010 10:04

Eti Cin Facebook üzerinden oynanan bir oyunla her hafta 25 ipod shuffle ve oyun sonunda birinci olana 1 adet apple macbook kazandırıyor. 23 Nisan 2010 tarihinden itibaren 6 hafta boyunca sürecek olan yarışma bu adreste yer alan “hemen katılayım”a tıklamanızla sizin için de başlamış olacak. Bundan sonra facebook hesabınız üzerinden oynadığınız oyunda fabrika kurup bu fabrikayı büyütmeye çalışacaksınız. Eti cin size oyun konusunda yardımcı olacak.

Apple’ın Gelecekteki Tasarımları

angelsdemos | 03 February 2010 09:46

Apple; iPhone, iPod , Mac Pro gibi ürünlerin ünlü yaratıcısı ve dünyada büyük bir pazar payı bulunmakta. Ayrıca sürekli ürünlerinin yazılımlarını, özelliklerini ve tasarımlarını da yenileyen bir şirket olarak tanınmakta. Aşağıdaki tasarımlar Apple’ın beklenen ya da yeni ürünlerinin yeni tasarımlarıdır. Henüz bazı ürünlerin resmi açıklamaları gelmese bile sızan bilgilere göre aşağıdaki tasarımlar veya benzerlerinin gelecekte yer alması büyük bir olasılık taşıyor. İşte Apple‘ın yeni tasarımları;

iPod Touch Concept

Nouveau iPhone Concept

Mac Mini Concept

http://www.webdesigndev.com/wp-content/uploads/2010/01/3-2.jpg

First Sensations ile Turuncu Anlar

cbk | 08 April 2009 09:17

First Sensations, sansasyonel lezzetleri ve uzun süre kalıcı tadıyla yepyeni bir sakız deneyimi yaşamanızı sağlıyor, hayatınıza turuncu anlar katıyor.

Şimdi siz de turuncu anlar yaşamak, keyifli bir oyun oynamak ve Playstation Portable kazanmak istiyorsanız, www.turuncuanlar.com sizi bekliyor.

3. Nesil iPod Shuffle Kulaklıkları Hazır

aycsoft | 16 March 2009 16:08

Scosche IDR350MScosche IDR350M

Apple’ın iPod Shuffle ürününün kontrol düğmelerini kulaklığına koymasıyla beraber yarış başladı! Firmalar şimdi Shuffle için kulalık üretme yarışına girdiler. Tabii kulaklıkların yaygınlaşmasıyla beraber Zen vb. birçok markanında minik mp3 çalarlarından kontrol tuşlarını kulaklığa taşıması bekenmekte. Apple’ın iPod konusunda her zaman öncü olduğu kuşku götürmez bir gerçek. Tabii ondan Nano, Classic ve diğer modelleri içinde bu özelliği sunmasını bekliyoruz…

Apple Tasarımlarının Gelişim Süreci

pinkfloyd | 15 March 2009 10:37

24 Ocak 2009‘da Macintosh bilgisayarının 25. yıldönümünü kutlayan Apple, özellikle son 5 yıldır inanılmaz bir performans sergileyerek dünya çapındaki Apple kullanıcılarının sayısına her geçen gün yenilerini eklemeyi başarıyor. Biz de bu yazımızda Apple ürünlerinin 1977’den günümüze gelişimini resimlerle ve kısa bilgilerle aktarmaya çalışacağız.

Yazının devamında bulacağınız ürünlerin pek çoğu ileriye yönelik başarılı ürünlerden oluşsa da, Apple tarihinde başarısız olarak nitelendirilebilecek ürünler de yok değil. Şirketin buluşları pazar tarafından kabul edilmiş ya da edilmemiş olsun, Apple, sürekli olarak yayımladığı yeni ürünleri ile bilgisayar ve iletişim endüstrisindeki çıtayı yükseltmeye devam ediyor.

Bu makale için oluşturulmuş liste Apple’nin tüm ürünlerini listelemese de özellikle tasarım değişiklikleri ile adından söz ettiren ürünlerin pek çoğunu içeriyor.

Hepsi-bir-arada Bilgisayarlar

Apple “hepsi bir arada” adı verilen ve bir monitör ardına gizlenen bilgisayar parçalarını içeren ürünlerini çok uzun zamandan beri satıyor. Her ne kadar bazı ürünleri Hepsi-Bir-Arada sınıfına dahil edilmiş olsa da ürünlerin bazılarının kutularında harici bir monitör de yer alıyordu.

Apple II – 1977

1977 ılı hem Apple II’nin hem de gökkuşağı Apple logosunun duyurulmasına sahne oldu. Steve Jobs Apple logosuna eklediği renkleri, Apple II’nin o zamanlar için mükemmel renk desteğini yansıtması için kullandı. Renkli grafikleri sayesinde Apple II, o dönemdeki rakipleri arasından kolayca sıyrıldı. Görsel: Wikipedia

Apple II
Apple II

Yeni iPod Shuffle

iMania | 11 March 2009 17:03

Bu sefer dedikodular doğru çıktı, apple yeni ipod shuffle‘ı 79$’a piyasaya sürdü. yeni ipod eskisinin yarısı büyüklüğünde, 4 gb (yaklaşık 1,000 şarkı) kapasiteli. çaldığı şarkıyı ve parça listesini sesli olarak söylüyor, kulaklığının üstündeki düğmeler ile kontrol ediliyor. üstündeki klips ile giysinizin istediğiniz yerine tutturabiliyorsunuz.

Beyaz ve siyah olarak iki ayrı renk ile piyasaya çıkıyor. Ağırlığı sadece 10.7 gram. Ölçüleri ise 45.5×17.2×7.8 mm.