bildirgec.org

nurozoz1980

6 yıl önce üye olmuş, 24 yazı yazmış. 12 yorum yazmış.

BİR ELVEDA NERDE MERHABA

nurozoz1980 | 29 Ocak 2009 10:16

Ne güzel başlamıştı bu hikaye
Masalsı bir aşk başlamıştı yine
mutsuzlukta neydi
onca mutluluk varken yaşanacak
kalbim nasılda bulmuştu aradığı heyecanı
Bu aşk yeterdi bize bir ömür
Ayrılıkmı??
Oda ne ayrılamazdıkki biz
Bizim için değildiki ayrılıklar
Kaderdi yollarımızı birleştiren
Gülüşümü severdin sen
Bense yüzündeki huzur veren ifadeyi
Senin yanında zaman dururdu
yok yok ben sensiz sen benzsiz olamazdık
Derken!!!!!

FEDAKAR TAŞIYICI ANNELER

nurozoz1980 | 17 Kasım 2008 11:09

Son günlerde yurt dışı haberlerinde sık duyar olduk kardeşlerin kardeşlere, anneleriin kızlarına taşıyıcı annelik yaptığını bunları sonuncusuda ABD’nin Virginia eyaletinde yaşandı. 56 yaşındaki Jaci Dalenberg’in rahim hastası olduğu için çocuk sahibi olamayan kızının üçüzlerini doğurmasıydı. Düşünsenize 56 yaşındaki kadın kendisine sığınan kızı için damadından alınan spermlerle döllenen yumurtalar sayesinde kızının üçüzlerini doğurmayı başardı. Kendi torunlarını kendi doğurdu annaneleri ve artık annelik görevim gitti şimdi annanelik görevim başladı dedi. Geçenlerdede üç kızkardeş içlerinden birinin çocuğu olmuyor diğer ikisi biri yumurtalıklarını biri rahmini sunuyor. Ve kardeşlerine bir çocuk dünyaya getiriyorlar. Bizim ülkemizde hiç böyle bir haber duyulmadı nekadar doğru o bilinmez ama bence çokta yalnış olmasa gerek çocuk hasreti çekenler için.

KÜLÇE HUB

nurozoz1980 | 14 Kasım 2008 16:28

Buda yepyeni bir USB hub tasarımı. Bu huba altın külçesi şekli verilmiş tasarımın 8 adet girişi bulunuyor. Kuyumcular için idaal olsa gerek yada bankada veya darphanede çalışıyor olsaydım ilgi çekebilirdim bununla sanırım.

SALATALIKTA NASİBİNİ ALDI EL KAİDEDEN

nurozoz1980 | 14 Kasım 2008 14:39

Terör örgütü El Kaide gitgide kendini aşıyor ve bu yüzdende Irak’ta uyguladığı sert İslami yasaklar Iraklıların örgüte olan desteğini geri çekmesine sebep oluyor. düşünsenize El Kaide, kadınların “cinsel fikir verebileceği gerekçesiyle” salatalığı satın almasını bile yasakladı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre Irak’ta oldukçu sıkı İslami yasaklar uygulamaya çalışan El Kaide örgütü, Arap aşiret liderlerininde kendilerine desteğini yavaş yavaş yitiriyor. Örgüt, son olarakda salatalığa takmış kafayı salatalığın erkek, domates gibi sebzelerin de kadın olduğunu öne sürerek, kadınların salata satın almasını yasakladı. Yani ülkenin birçok yerinde artık sadece erkekler salatalık satın alabiliyor. Oldukçu komik heralde önümüzdeki günlerde patlıcuk v,s yede yasak gelir,

İŞTE WEB TASARIM İÇİN HIZLI ARAÇLAR

nurozoz1980 | 14 Kasım 2008 07:52

Sadece web tasarı için değil , hayatımızın her alanında , ulaşmak istediğimiz her noktaya en iyi ve hızlı şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi mashable , yine iyi bir işe imza atmış ve web tasarımını hem hızlandırıp hem de iyileştirecek 130’dan fazla web aracını listelemiş.

Onlardan bazıları şunlar ;
Yaml Builder : Hızlı bir şekilde Css tabalı sayfa tasarımları oluşturmanızı sağlayan bir araç.
Sky Css Tool : Sayfalarınızda kullanabileceğiniz genel css şablonları oluşturmanızı sağlıyor.
The Box Office : Sitenizdeki text alanlar için kutular oluşturabileceğiniz bir servis.
CssTxt : Css ile font ayarlarınızı yapmanızı sağlıyor. Yaml Builder : Hızlı bir şekilde Css tabalı sayfa tasarımları oluşturmanızı sağlayan bir araç.
Sky Css Tool : Sayfalarınızda kullanabileceğiniz genel css şablonları oluşturmanızı sağlıyor.
The Box Office : Sitenizdeki text alanlar için kutular oluşturabileceğiniz bir servis.
CssTxt : Css ile font ayarlarınızı yapmanızı sağlıyor.

GMAİL HESABINIZI YEDEKLEMEK ARTIK ÇOK KOLAY

nurozoz1980 | 13 Kasım 2008 20:58

Gmail kullanıcısı olan 7.2 GB lık ücretsiz talepsiz depolama alanı veriyor. değişiklikleri ( E-posta aboneliği ) ve google gurupların artması sonucu bazen yetersiz kalabiliyor. Bunun sonucundada maillerimizden seçmeler yaparak siliniyor.

Bu sebeple bundan sonra maillerinizi silmeniz gerekmeyecek. Gmail Backup isimli programlar gmial hesabınızdaki tüm maillerinizi bilgisayarınızda herhangi bir yerde depolayabileceksiniz. İndirmeklekalmıyor gmil hesabınıza girmeden maillerinizi rahatlıkla okuyabileceksiniz….

ALDATILMAMANIN YOLU VARMIDIR

nurozoz1980 | 13 Kasım 2008 17:22

Sevgililer yada eşler olarak değişsede bazen adları makamları mevkileri yada yaşları erkeklerin büyük çoğunluğu maalesefki aldatıyor kadınları üstelik bunu yaparkende zorlanmamalarını bir kenara bırakın büyük marifetmiş gibi keyifte alıyorlar. Aceba nedir erkekler için bu yasak duygusunu tutkulu hale getiren nedenler.

1-SEKS

Erkekler seks konusunda kadınlara göre daha esnektir rahattırlar bir kadınla hiçbirşey hissetmeden enlık etkilenmellerle rahatlıkla sevişebilir. Özellikle uzun süreli ilişkilerde aynı partnerle beraber olmaktan sıkılan değişiklik arıyan erkekler farklı kadınlarlada beraber olmanın heyecanını yaşamak ister. Bu eşlerini sevmedikleri anlamına gelmes sadece fantazilerini sevgilileriyle yaşama heyecanından mahrum bırakmak istemezler kendilerini

HERBALİFE YASAKLANDI MI?

nurozoz1980 | 13 Kasım 2008 16:42

Herbalife nedir dense hepimizin az çok bir fikri vardır. Bu aralar eski popilaritesini kaybetsede bir zamanlar zayıflamak isteyenlerin favori ürünüydü. Ben bu ürünün dipribütörlüğünüde yapmıştım. Ama benimki sözde distribütörlük gibi bişiydi. Sadece kendime aldım aslında çok düzenlide kullanmadım neticedede sonuç alamadım ve benim Herbalife maceram kısa sürede bitmiş oldu. Ama bugün sağlık müdürlüğünden gelen bir yazı dikkatimi çekti. Yazıda nemi yazıyordu. Bir zamanlar TArım ve Köy işleri Bakanlığının izni ile gıda takviyesi olarak piyasaya arz edilen ürünlerin İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Bilimsel Danışma Komisyonunun gündemine alması sonucu bu ürünleri kullanan insanlarda “hepatik advers reaksiyon riski” görüldüğü halk arasında doğal ürünlerin insan sağlığına yararlı olduğu ve herhangi bir zararının olmadığı şeklindeki yaygın olan kanının bilimsel veriler incelendiğinde doğru olmadığı görülmüştür. VE şimdi Sağlık Müdürlüğü gerekli sağlık kurum ve kuruluşlarına resmi yazılarla Hepatik fonksiyon görülen hastalarda bu tür ürünlerin kullanılıp kullanılmadığını sorgulamalarını ve caydırıcı içeriklerinin anlatılmasını iletmiş. Merak ettiğim tek şey bu ürünleri araştıranlar zararlarını ortaya çıkaranlar ve yasaklayanlar aceba şimdiye kadar neredeydiler. Ben herbalifenim gündemde olduğu çok çok daha renkli günlerini Herbalife çılgınlığının günden güne çığ gibi büyüdüğü kullananları hızlı bir şekilde arttığı günleri biliyorum. Aceba o günlerde bu konuları araştırmak ve insanları bilgilendirmek kimsenin aklına gelmemişmi. Üstelikte Tarım ve Köy işleri Bakanlığının izni ile gıda takviyesi olarak piyasaya arz edilmiş bir ürün olması nedeniyle birçok kişi eminim dahabir güvenle kullanmış. Bakalım önümüzdeki günlerde daha ne doğru bildiğimiz yanlışlar çıkacak meydana bari onlarda iş işten geçmeden çıksalar.

TAK KLAVYENİ RAHAT RAHAT YAZ MESAJINI

nurozoz1980 | 13 Kasım 2008 08:14

Eger sizde mesaj yazmaya üşeniyor ve sevmiyorsanız iPhone’a eleyebileceğiniz ve tak çıkar kullanım rahatlığı olan Q klavye ile mesaj yazmayı eğlenceli hale getirebilir ve sevdiklerinize
kAYNAK:http://www.engadget.com/2008/11/05/jailbroken-iphone-3g-gets-external-keyboard-says-hello/

İŞTE İŞ EVDE İŞ ARTIK OTOBÜSTEDE İŞ

nurozoz1980 | 12 Kasım 2008 21:28

İşe giderken bile vakit nakittir diyenler için Microsoft’ iş başında şimdilik sadece Çin’de kullanmaya başlanılan otobüsler ofis şeklini andırıyor andırıyor.Yolcular için ayrı ayrı bilgisayar olan bu otobüste çalışanlar işe gidi ve gelişte artık rahat rahat çalışabilecek. Ama umarım bilgisayarlar tamamen masalara montelidir düşünsenize otobüsün her ani freninde ayrı bir monitör almak zorunda kalır bu otobüsler anlayacağınız galiba artık işte iş, Çoğumuz eve taşırız evdede iş ve şimdi otobüstede iş hayatımız tamamen iş olacak bu gidişle.