bildirgec.org

hosting hakkında tüm yazılar

Webadam.com hosting incelemesi

Max27 | 31 October 2011 18:39

Bir webmaster için en önemli unsurlardan bir tanesi hiç kuşkusuz hostingtir. Çünkü bir sitenin hızı, sürekli açık oluşu ve yazılımları doğru çalıştırması web sitesine büyük ölçüde avantaj kazandırmaktadır. Bende bunu düşünerek bundan sonraki yazılarımda hosting arayışında olan arkadaşlara yardımcı olmak için çeşitli firmalar hakkında incelemelerimi yazmaya karar verdim.

İlk olarak altı aydan fazla süredir çalıştığım “webadam.com” firmasını inceleyeceğim;

wordpress için doğru hosting seçimi

silver530 | 27 February 2011 15:09

wordpress sitesi kurmak için doğru bir barındırma alanı seçmenin faydaları

web siteleri, 24 saat boyunca devamlı çalışır durumda olan ve hızlı internet erişimine sahip sunucu adı verilen bilgisayarlarda tutulmaktadır.

datacenter
datacenter

en i̇yi 10 sanal sunucu hizmeti veren yerli firma

alptekins | 20 February 2011 17:07

1- Sadece Hosting

Sanallaştırma konusunda tecrübeli en önemli firmalardan biri. VDS ve VPS adı altında 2 farklı çözümü bulunmakta.

VPS hizmetini Virtuozzo ile 24$dan başlayan fiyatlar ile sağlarken, VDS hizmetini VMware esx ile 75$ dan başlayan fiyatlar ile son kullanıcıya sunmaktadır.

sadecehosting
sadecehosting

en büyük 15 türk hosting firması

silver530 | 08 February 2011 14:05

1 – turkticaret

türkiye’nin en güvenilir ve en büyük hosting firmasıdır. web hosting hizmetinden başka e-ticaret çözümleri de sunmaktadır.

turkticaret
turkticaret

2 – natro

alan adı kayıtlarının çok ucuz olduğu söylenemez ancak aklınıza gelebilecek her türlü alan adı uzantısını bulabileceğiniz geniş bir yelpazesi var.

natro
natro

Domain satın aldığınız firma, o gün başka hangi domainleri satmış?

admin | 31 December 2010 09:32

Yeni aldığım domaini (nebulsun.com) Google dan bir arayım dedim, bakalım sonuç varmı? Bu aramam yeni bir site keşfetmemi sağladı.
Bu site Domain firmalarının gün gün hangi isimleri tescil ettiriklerini tutuyor. Örnek olarak kendi tescil tarihimdeki tescil edilen domainleri vermek istiyorum. Linki burada…
Tabiki site farklı amaçlarlada kullanılabilir. Sitenin ana sayfasının adresi ise burada.

Bir tartışma forumu nasıl kurulur ?

Cold Fusion | 09 November 2010 15:24

Hemen her bilgisayar kullanıcısı internet üzerinde farklı tartışma forumlarına katılmış, fikir beyan etmiş, soru sormuş ya da sorulan bir soruya cevap vermiştir. günümüzün tartışmasız en faydalı sosyal internet kaynakları forumlardır. forumların en önemli özelliği sorulan bir sorunun sadece soran kişiye değil, aylar hatta yıllarsa sonra aynı sorunla başı derde girmiş başka kişilere de faydası olmasıdır.

Peki hiç düşündünüz mü; bu forumlar nasıl açılır, nasıl yönetilir ve böyle bir forum yönetilirken nelere dikkat edilmelidir? işte bu yazımızda forumları konu alacağız. bir forum kurmadan önce neler yapmanız, nelere sahip olmanız gerektiği ve forumu nasıl kuracağınız konusunu işleyeceğiz.

Öncelikle eğer bir forum açmayı düşünüyorsanız işe başlamadan önce forumunuzun konusunu belirlemelisiniz. yapılan ciddi bir araştırma sırf forum açayım diye girişimde bulunanların ortaya çıkardığı tartışma platformlarının uzun soluklu olmadığını ortaya koyuyor. en büyük yanılgı forum reklamlarından para kazanma düşüncesiyle forum açmak, ki büyük ihtimalle size hem para hem de zaman kaybettirecek bir fikir olacaktır bu.

Forum açmak için gerekli adımları ayrıntısıyla inceleyelim:

1. Hakim olduğunuz konuyu belirleyin: Bir bilginiz olsun, bir konuda kendinizi uzman hissediyorsanız ve o konuda size bir soru sorulduğunda cevap verebiliyorsanız işte sizin forum konunuz da odur. en çok yapılan hata her konuda bölüm içeren forum açma girişimidir. zaten yığınla forum varken böyle bir girişim sizi hem yoracak hem de forum içeriği ne kadar konu başlığı açılırsa açılsın boş görünecektir. forumunuzu açarken yoğunlaştığınız konu ve alt konulardan oluşan katagoriler oluşturmaya çalışın.

Affiliate Marketing Yol Haritası 2

themerlin | 30 October 2010 15:56

Keyword araştırması yaparken google’ı kullanabilirsiniz. Keywordtool bu iş için iyi. Ancak bir de şöyle düşünün. Siz nasıl arardınız?

Poker kartları için arama yapacaksınız. “Bicycle poker kartları en iyi fiyat.” Bu şu an aklıma gelen bir örnek ve diğer insanlar da aramaları bu şekilde yaparlar. Daha sonra ise Google Analytics’ten istatistiklerinize bakarken rastlayacağınız, size ulaşılan arama kelimelerini ekleyebilirsiniz.

Free trafik denilen bir kavram var. Önde gelen satış ortaklarının çoğu bile trafiğe ve reklama fazla para harcamıyor. Bazıları hiç harcamıyor. Başlangıç aşamasında zaten bu konuya para yatırmanıza gerek yok. Facebook var. Facebook’ta bir sayfa kurarak ve 30 kişiyi ekleyerek bunun çığ gibi artmasını sağlayabilirsiniz. Bu otuz kişinin duvarlarında her şey onların da arkadaşlarına gözükecektir.

En Sağlam Bedava Hosting

thelordofthenet | 11 October 2010 11:04

İnternette oluşturacağınız web sayfalarını barındırmak için kullanacağınız bedava hosting sitelerinden biri de 110mb.com adlı sitedir. 110mb.com adlı site kullanııcılarına her türlü özelliği olan hosting şirketlerinin imkanlarını bedava sunmakta. Hem de sayfanızda hiç bir reklam göstermeksizin.

seo teknikleri ve ipuçları

alpmut | 31 August 2010 10:15

İlk önce SEO kelimesinin nerden geldiğini söyleyelim. Search Engine Optimization İngilizce kelimelerin baş harflerinden gelir. Türkçeye çevirecek olursak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.

seo
seo

Şimdi biraz SEO kelimesinin anlamına gelelim. SEO tamamen pazarlama alanına giren bir konudur. Web sitenizi daha iyi pazarlamanıza yarayan kuralları içeren bir sektördür. Evet artık SEO bir sektör haline gelmiştir. Doğru yapıldığında hedeflenen kitleye kitlesel medya araçlarından ulaşılması daha avantajlıdır. Düz anlatmak gerekirse doğru yapıldığı takdirde müşterinize daha hızlı ulaşırsınız böylelikle daha fazla para kazanırsınız ve siteniz daha tanınmış olur. Şimdi SEO’da önemli olan uygulamalardan bahsedicem.
Anlatacaklarımın daha iyi anlaşılabilmesi için başlıklar halinde sıraladım.

  • web siteniz nasıl olmalı
  • 1.) Bir web sitesinin kolay kullanılabilir olması için ziyaretçi “aradığımı bulabilmek için buraya mı yoksa buraya mı tıklamalıyım” sorusu kafasından geçmemelidir. Öncelikle zaman herkes için çok önemlidir.

en iyi 5 wordpress hostingi!

tembelyarasa | 27 August 2010 14:28

wordpress sitenizi kurmaya karar verdiniz güzel bir domain buldunuz tebrik ederiz fakat host seçerken
aklınıza bazı sorular takıldı hangi host firmasını seçeçeğinize karar veremiyorsunuz o zaman bu yazı tam size göre.wordpress için en iyi host firmalarını
sırasıyla inceleyeceğiz.

1.Hostgator
Bu hosting firması ayda 4.95 dolar istiyor,
2002 yılında kurulan bu firma 2,500,000 den fazla siteye hizmet sağlıyor
karnesi;
telefon desteği:24 saat
e posta desteği:24 saat
ticket desteği:evet
canlı destek:24 saat
destek forumu:evet
sss:evet
video anlatımları:evet

2.bluehost
1996 yılında kurulan bu şirket aylık 6.95 dolar
karşılığı hizmet veriyor,ayrıca firmaya ait web site editörü var.daha çok linux hosting konusunda başarılılar.
telefon desteği:evet
e posta desteği:evet
ticket desteği:evet
canlı destek:evet
destek forumu:evet
sss:evet
video anlatımları:evet

3.Greengeeks
2006 yılında kurulan bu firma çevreye oldukça önem veren bir firma olduğunu belirtmiş
bu yönüyle ilginç bir firma olan greengeeks firması yüksek müşteri memnuniyetiyle dikkat çekiyor.
telefon desteği:evet
e posta desteği:evet
ticket desteği:evet
canlı destek:evet
destek forumu:evet
sss:evet
video anlatımları:evet