bildirgec.org

Max27

9 yıl önce üye olmuş, 19 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Webadam.com hosting incelemesi

Max27 | 31 October 2011 18:39

Bir webmaster için en önemli unsurlardan bir tanesi hiç kuşkusuz hostingtir. Çünkü bir sitenin hızı, sürekli açık oluşu ve yazılımları doğru çalıştırması web sitesine büyük ölçüde avantaj kazandırmaktadır. Bende bunu düşünerek bundan sonraki yazılarımda hosting arayışında olan arkadaşlara yardımcı olmak için çeşitli firmalar hakkında incelemelerimi yazmaya karar verdim.

İlk olarak altı aydan fazla süredir çalıştığım “webadam.com” firmasını inceleyeceğim;

CyanogenMod 7.0 Yayınlandı.

Max27 | 11 April 2011 18:23

Bir android telefonunuz var ve yapımcı tarafından yapılmış olan ROM size yeteri kadar memnun edemiyorsa o zaman Cyanogen kesinlikle işinizi görecektir. CyanogenMod 7.0 numaralı bu yeni versiyonu Android 2.3.3’ü baz alarak geliştirilmiş.

Mini Ninjas 2009

Max27 | 04 June 2010 14:36

Büyük tehlikelerin ortasında küçücük kahramanların olduğu harika bir oyun…

Oyun dünyasında genellikle kaslı ve canavarımsı kahramanlar düşmanlarını ezip geçer. Ancak bazı zamanlar bu durum biraz sıkıcı olabilir. Eğer sizde kaslı kahramanlardan bıktıysanız buyurun Mini Ninjas oynayın. Warner Bros tarafından üretilen bu oyun piyasadaki birçok karizmatik ve güçlü karakter yapımına sahip oyunlardan büyük oranda daha kaliteli ve eğlenceli bir yapıya sahip. Karakterleri küçük ve sevimli olan bu oyunda düşmanlarınıza bile büyük sempati besleyeceksiniz.

Metro 2033 Oyun İncelemesi

Max27 | 03 June 2010 11:32

Gizem, aksiyon ve bilim kurguyu harmanlayan rus glukhovsky tarafından oluşturulan metro 2033 adlı roman rusya da satış rekorları kırmaya başlamıştı. oyunda bu rekor kıran kitaptan esinlenmiştir. oyunumuzda da yaşamı güç ve zorluklarla dolu olan moskova halkı ele alınmaktadır. bu halkın çektiği zorluklar ve yaşam tarzları konu edinilmiştir. i̇sminde de yazdığı gibi olay metrolarda geçmektedir. metrolarda yaşayan insanlar anlatılıp bu anlatımı gizem ve bilim kurguyla karıştırarak müthiş bir oyun ortaya çıkarmışlardır. halk yıllardır güneşi görmemiş ona hasret bir şekilde yaşayıp sadece oradaki yaşlılardan güneşin nasıl bir şey olduğunu öğrenebilmiştir. i̇nsanlar yeryüzüne hasret kalmıştır. buda yetmiyormuş gibi istasyonlar arası şehir yolculuğu yapmakta neredeyse imkansız bir hale gelmiştir. çünkü yollarda bir sürü mutantlar, hırsızlar ve bunun gibi binlerce zorluk vardır.

2011 yılında patlayan bir nükleer bomba sonucu yer yüzünde milyonlarca mutant oluşup artık oranın hakimi oluyorlar. bu nedenle insanlar moskova’dan kaçıp metro ve istasyonlarda şehirler kuruyor. fakat oralarda da sağ ve sol görüşleri olan iki ayrı grupta yine başka bir tehlikeye sebep oluyor. bu örgütler kendilerine neo-komünistler ve neo-naziler diye adlandırıyorlar.

ancak oyunda bu iki örgüt dışında daha fazla dikkat çeken bir örgütte mevcuttur. “dark ones” yani “karanlık kişiler” olarak adlandırılan bu örgüt garip bir yaratık topluluğudur. i̇nsanlara neden saldırdıkları bilinmese de oyundaki en tehlikeli gruptur.

Aegisub İle Videolu Karaoke Dersleri

Max27 | 02 December 2009 12:37

Videolara karaoke yapımı bir çok arkadaşın büyük ihtimal ilgisini çekmektedir. Karaoke yapılan videolar, filmler ve klipler daha çekici ve güzel görünmesinin yanında daha da etkili oluyor. Şimdi bu güzel karaokeleri yapmanıza yardımcı bir program ile videolu dersleri size sunmak istiyorum.

Programımızın ismi aegisub‘dur. Benim ve bir çok karaokecinin seçtiği kaliteli bu programın Windows ile uyumlu halini buradan, diğer sürümlerini de buradaki resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Gözümüz Kaç Megapikseldir?

Max27 | 01 December 2009 17:12

Aslında insan gözü analog bir sistem olduğundan dijital kameralarda uygulanan bu terimle ölçülmesi neredeyse imkansızdır. Çünkü beyinin görme ile algılı kısmı gözden gelen ışıkları yorumlayıp bir film şeridi gibi algılamaz. Gözden giden ışık bilgisi nöronların hızına bağlı olarakta değişip yenilinenir.

Türk Gencinden Kirli Suya Çözüm

Max27 | 30 November 2009 17:37

İsviçrede okuyan Türk gencimiz Ceren Bagatar, kirli su sorunu için mükemmel bir icat geliştirdi. Kurutma Şisesi (rescue bottle) ismini alan bu icat afetlerde, savaş alanlarıda ve temiz su sıkıntısının çekildiği her yerde kullanılabilir. Bu sayede su sıkıntısından dolayı kirli su tüketen bölgelerdeki hastalık oranları büyük ölçüde düşürülebilir.

İcadın çalışması özel bir zar ile gerçekleştirilmektedir. Bu zar sayesinde su yüksek yoğunluktaki ortamdan düşük yoğunluktaki ortama doğru geliyor. Bu sayede katı ve gözle görülmeyen tüm kirden arınıyor. Yani kurtma şişesi “ters Osmosis” prensibine dayanıyor. İcadın en büyük özelliği ise sıradan filtrede sadece gözle görülen mikroblar temizlenecekken bu icatta su tamamen mibrobsuz bir hale gelebiliyor.

Kurtarma Şisesi ismini alan bu alet sayesinde 500 Militre suyu kolaylıkla temiz hale getirebilirsiniz. Fakat 15 şarjdan sonra 7,5 litre suyuda temiz bir halde elde edebilirsiniz. 20-50 dolar gibi bir fiyata satılan alet kolay bir şekilde taşınabiliyor.

Google’nin Öyküsü

Max27 | 02 November 2009 10:57

Google’Nin öyküsünü hemen hemen bilmeyen yoktur. Ya bir yerden okumuşuzdur yada mutlaka birileri anlatmıştır.

Ama bu sefer bu 11 yıllık devin öyküsünü bir animasyonda izlemek ister misiniz? Cevabınız evet ise buraya tıklamanız yeterlidir.

Bilgisayarın Tarihi Gelişimi

Max27 | 01 September 2009 11:33

Bilgisayar benim için hatta neredeyse Dünya‘daki her kez için hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bende bu kadar önemli bir parçanın tarihini nasıl yapıldığını öğrenmek için ufak bir araştırma yaptım. Araştırmada okurken çok eğlendim. Hatta IBM bilene bu tarihte yer alıyor. Neyse sözü fazla uzatmadan konuya geçelim. İşte Abaküsten günümüze kadar gelen zaman.

İnsan oğlunun ilk sayma girişimi parmaklarıyladır. Sayıların toplanması amacıyla önce düğümlü ipler, daha sonrada Çinliler ve eski Yunanlılar tarafından “Abaküs” adı verilen bir aritmetik işlem aracı kullanılmıştır.

Boy Uzatma Hakkında Merak Edilenler

Max27 | 01 June 2009 16:42

Boy Uzatma Ameliyatları Nerelerde Kullanılabilir?

Boy uzatma ameliyatı olan ‘ilizarovortapedi ve travmatolojide yaygın olarak kullanılır. Diğer bir uygulama alanı ise boy uzatmadır. Boy uzatmanın dışında kırık kemik tedavisinde, bacak eşitsizliğinde, kemik enfeksiyonlarında ve kaynamayan kemiklerde olmak üzeri çeşitli alanlardada kullanılır.

Boy Uzatma Ameliyatlarının En Zoru ve En Kolayı Hangisidir?

Boy uzatma ameliyatları teknik bakımından uzamanlık gerektirir. Bu yüzden doktorun iyi bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. ‘İlizarov’ yönteminin en zor doğumsal yada sonradan meydana gelen ayak deformasyonları, ayak şekli bozukluklarının düzeltilmeside uygulanır. En kolay ise kırık tedavisi ve sonrasında boy uzatma yönteminde uygulanır. Ama boy uzatmada uzatma miktarı arttıkça karşılaşılan sorunlarında artığı unutulmamalıdır.