bildirgec.org

themerlin

9 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Youtube Nasıl Kullanılır.

themerlin | 07 November 2010 15:14

Youtube’un açılmasıyla birlikte, bu konuda da bir yazı yazmak gerekiyor.

Müzik klipleri de dahil birçok konuda videolar izlemenin yanında Youtube, Google’dan daha çok kullanılan bir arama motoru. Bu yüzden de internetten para kazanmaya çalışan satış ortakları için bulunmaz bir fırsat. Özellikle de Google’ın yazılımlarına karşı savaşıyorsanız önemli bir fırsat. Şunu iyice anlayalım; Youtube bir arama motoru.

Sitenizde ya da blogunuzda yaptığınız gibi, Youtube’a koyduğunuz videolara da aynı optimizasyon işlemlerini yapmanız gerekiyor. Google ya da Youtube, bir videonun içinde ne olduğunu anlayamaz. Siz bunu keywordlerle ve etiketlerle, aynı zamanda tanım kısmında belirtmelisiniz. Videonun içinde ne olduğunu söylemelisiniz ki, ulaşılabilirliğini arttırın.

Affiliate Marketing Yol Haritası 2

themerlin | 30 October 2010 15:56

Keyword araştırması yaparken google’ı kullanabilirsiniz. Keywordtool bu iş için iyi. Ancak bir de şöyle düşünün. Siz nasıl arardınız?

Poker kartları için arama yapacaksınız. “Bicycle poker kartları en iyi fiyat.” Bu şu an aklıma gelen bir örnek ve diğer insanlar da aramaları bu şekilde yaparlar. Daha sonra ise Google Analytics’ten istatistiklerinize bakarken rastlayacağınız, size ulaşılan arama kelimelerini ekleyebilirsiniz.

Free trafik denilen bir kavram var. Önde gelen satış ortaklarının çoğu bile trafiğe ve reklama fazla para harcamıyor. Bazıları hiç harcamıyor. Başlangıç aşamasında zaten bu konuya para yatırmanıza gerek yok. Facebook var. Facebook’ta bir sayfa kurarak ve 30 kişiyi ekleyerek bunun çığ gibi artmasını sağlayabilirsiniz. Bu otuz kişinin duvarlarında her şey onların da arkadaşlarına gözükecektir.

Affiliate Marketing Yol Haritası

themerlin | 29 October 2010 13:17

Bu yazıda bahsedeceğim kısa bir yol haritası olacak. Satış ortaklığı üzerine yapılabilecek oldukça fazla şy varken temelde hepsi birkaç basit şeye dayanıyor.

İlk olarak başkasına ait bir ürünü satmaya çalışacağınızı ve bu amaçla bir site kuracağınızı temel alıyorum. Kendi ürününüz için bir sistem kurmak ve bunu yönetmek, bu konuyla alakalı her şeyi öğrendikten sonra ancak atmanız gereken bir adım.

Önceki yazıda anlattığım şeyleri yapmayı öğrendikten sonra bu yol haritasına bir bakalım.

1) İlk iş olarak kendi işinizi kuracağınız pazarı seçmelisiniz. Bunu seçerken revaçta olan ve insanların para harcadığı pazarları bulmak önemli.

İnternetten Para Kazanmaya Başlıyoruz

themerlin | 05 October 2010 22:31

Affiliate Marketing yapmak istiyorsanız, internetin temel gereçlerini kullanabiliyor olmanız gerekiyor. İlk olarak da kendinize bir alan adı almalısınız.

Alan adlarının .com, .net, .org gibi uzantılar taşıdığını çoğu insan biliyordur. Benim tasiyem .com uzantılı alan adını tercih etmeniz. Daha sonra da alan adınızı, satışını yapacağınız ürüne göre belirlemelisiniz. En önemli etiketiniz, “tag” olarak karşınıza çoğu yerde çıkan, alan adınızdır. Arama sonuçlarında sayfanın üstünde yer almada ve çabuk bulunmada işe yarayan bir unsurdur.

İkinci olarak “hosting” servisi almanız gerekiyor. Bir veya daha çok alan adı alıp bunları daha sonra çoklu alan adı barındırmaya izin veren bir “server” üzerinde barındırabilirsiniz. Bunun için bazı servisleri araştırmanız gerekiyor. Türkiye’de Turhost bu işi iyi yapan firmalardan biri ama Amerika kaynaklılara bakmamanız için sebep yok. Daha önceki yazımda bahsettiğim Jeff Johnson’un blogunda, server sağlayıcıları üzerine bir araştırma var. Onu inceleyebilirsiniz.

Affiliate Marketing’e Giriş

themerlin | 27 September 2010 19:32

İnternet Türkiye’de henüz emekleme aşamasında. Bunun sebeplerinden biri de henüz teknoloji kullanımının sadece son model cep telefonlarıyla sınırlı olması. Bu da, internet üzerinden iş yapmak isteyenlerin Türkçe dilinde işlerini yapılandırmalarını teşvik eden bir özellik değil. Zaten Türkçe olarak bu “affiliate” işine girişseniz bile, muhtemel kazancınızın büyük bir yüzdesini başlamadan geride bırakıyorsunuz.

Öncelikle insanımız, henüz internet üzerinden alışveriş yapma konusunda deneyimsiz. Hala kart bilgilerinin çalınacağı şüphesi var. Ayrıca görmediği malı almaya yatkın bir toplum değiliz. Burada da, yıllar içinde, sömürülerek zedelenmiş güven duygumuz yatıyor.

Yeni Çağın İş Olanakları

themerlin | 15 September 2010 15:19

İşsizlerin sayısı giderek artıyor. Günümüzde klasik iş olanakları oldukça azalmış durumda. Çok fazla iş gücü var fakat yeterli iş alanı ya da boş yer yok. Bu nedenle finansal sorunlar ve buna bağlı sosyal sorunlar giderek büyüyor.

Türkiye’de, teknolojiye ve internete karşı olan ilgisizlik, insanımızın, aslında mevcut alternatifleri görmesine engel. İnterneti sadece “chat” yapmak, video izlemek ve bir şeyler indirmek için kullanıyoruz.

Dünyada ise internet, bir süredir ciddi bir para kazanma yolu olarak kullanılıyor. Özellikle Amerika’da ve bütün dünyada birçok kişi bu sayede büyük gelirler elde ediyor. Bu işi tam zamanlı şekilde yapıyorlar.