bildirgec.org

hong kong hakkında tüm yazılar

Aşkta Tüm Mesele Zamanlamadır; 2046 (2004)

dnz81 | 31 January 2011 12:47

2046’ya giden bütün yolcuların amacı aynıdır; kayıp hatıraları canlandırmak çünkü 2046’da hiçbir şey değişmez. Ancak hiç kimse bunun doğru olup olmadığını bilmez. Çünkü geri dönen hiç olmadı.

Uzakdoğu sineması veya Kar Wai Wong (yönetmen/senarist) denince akla gelen ilk filmlerdendir, 2046. Kar Wai Wong (My Blueberry Nights ile In the Mood for Love filmlerinin yönetmen/senaristi) ve Tony Leung Chiu Wai‘den (In the Mood for Love, Infernal Affairs ve Lust, Caution filmlerinin de başrol oyuncusu) melankolik bir başyapıt.

bazaarstation.com

musonar | 13 November 2009 16:55

Merhaba
size yeni keşfettiğim bazaarstation.com la ilgili bilgi vermek istiyorum. Site Hong Kong merkezli bir alışveriş sitesi, ödemeleri paypalla kabul ediyor ve ürünleri ücretsiz kargoluyor. Sitenin benzerlerine kıyasla en önemli özelliği ingilizcenin yanı sıra türkçe de yayın yapması. Bu sayede kıt kanaat ingilizcemizle alışveriş sitelerinde sürünmemize gerek kalmadan ucuz birşeyler alabileceğiz. İlk deneme alışverişim olarak bir laptop çantası aldım, hem elime beklediğimden önce geldi hem de ürünün kalitesi gerçekten iyi. Benim sık kullanılanlar sayfama eklenmeyi başardırlar…

Bruce Lee : Ejderin Gerçeği

powerbyfi | 21 August 2009 16:05

Dünya sinema tarihinin efsane ismi, dövüş sanatlarında ekoller yaratan dövüşçü, kısacık bir ömür yaşamasına rağmen halen yeri doldurulamayan ve doldurulamayacak, dünya genelinde dövüş salonlarının ardı ardına açılmasının nedeni, rica etseniz size çay getirecek masumlukta güzel yüzlü, Çin dövüş öğretilerinin birçoğunu ret ederek dövüş sanatlarını dünyaya yaymak için yaşamı boyunca çaba göstermiş ve bundan başarılı olmuş, çocukluğumuzun idolu olan sporcudur: Bruce Lee.

33 yıl yaşayan ve oynadığı 4 başrol ile ölümünden çok sonra bile herkesin hala adını bildiği ve saygı duydugu, dünyada halen en çok tanınan dövüş ve savunma sanatları sporcusudur.
33 yıl yaşayan ve oynadığı 4 başrol ile ölümünden çok sonra bile herkesin hala adını bildiği ve saygı duydugu, dünyada halen en çok tanınan sporcudur.

Bruce Lee 27 Kasım 1940 yılında San Francisco’da Amerika’da doğdu. Babası Lee hoi-Chuen Çinli, annesi Grace Lee yarı Çinli, yarı Almandır. Babası ve annesi Çin operasında oyunculuk yapmışlardır. Baba Lee aynı zamanda rütbeli asker olarak orduda görevde almaktaydı. Bruce Lee doğduğunda Amerika’ya turne için gelmişlerdi. Los Angeles’ta gerçekleşen doğum Çin takvimine göre ejder yılı ve saatinde gerçekleşmiştir. Doğumdan sonra gereken mecburi kimlik nedeniyle hemşirelerin yeni doğan bebeğe seslendikleri isim olan “Bruce” ismi kimliğe yazdırıldı. Doğumdan sonra aile Hong Kong’a geri döndüler.

İstenmeyen postalardan en çok İsviçre nasibini alıyor

isasari | 12 July 2008 11:10

Son zamanlarda değişik ve hatta “acaba gerçek mi?” diyeceğimiz türde istenmeyen postaların sayısında inanılmaz bir artış yaşandı. Artık istenmeyen postalarda yer alan bir bağlantıya tıkladığımızda, ufak bir dalgınlık sonucunda bir ActiveX denetimini yükleyip bilgisayarımızı korumasız hâle getirebiliyoruz. Bunun yanı sıra “Plane crashes into White House, injuring hundreds” (Bir uçak Beyaz Saray’a çarptı, yüzlerce yaralı var) gibi insanlarda merak uyandıracak konulu istenmeyen postalar, bazı zamanlar işin ehli kimseleri bile kandırabiliyor.

Bu konuda bir araştırma yapan MessageLabs adlı bir siber güvenlik şirketi ayrıntılı bir rapor hazırlamış ve istenmeyen postalardan en çok hangi ülkenin etkilendiğini saptamış. İsviçre, bu tür postalardan etkilenen birinci ülke. İlk beş ise şöyle:

google news’de türkçe dil desteği neden yok?

pasacocugu | 17 June 2008 10:36

google news sayfasının alt bölümünde ülkeler için dil seçenekleri bulunuyor, ancak nedense Türkçe orada yok.
o kadar ülke-dil orada varken türkçenin olmaması google’ın mı yoksa türklerin mi ayıbı pek anlayamadım, ama ortada bir ayıp var ve bu ayıp kısa sürede kaldırılmalı!

International versions of Google News available in:
Argentina – Australia – België – Belgique – Brasil – Canada English – Canada Français – Chile – Colombia – Cuba – Česká republika – Deutschland – España – Estados Unidos – France – India – Ireland – Italia – México – Nederland – New Zealand – Norge – Österreich – Perú – Portugal – Schweiz – South Africa – Suisse – Sverige – U.K. – U.S. – Venezuela – 中国版 (China) – 香港版 (Hong Kong) – 日本 (Japan) – 한국 (Korea) – 台灣版 (Taiwan) – ישראל (Israel) – Ελλάδα (Greece) – العالم العربي (Arabic) – Россия (Russia) – हिन्दी (India)

Operation : Inside

nihilanth | 29 November 2007 23:09

MRM Hong kong, Intel için güzel bir advergame sitesi yapmış. Oyuna bağlantı hızınıza göre düşük ve yüksek çözünürlükle giriş yapabiliyorsunuz. Özel ajanın bir takım güçlere karşı mücadele verdiği oyun animasyonlardan oluşuyor ve animasyon sonrası taktiksel seçiminizi yapıp gelişmeleri seyretmeye devam ediyorsunuz.

100Mbps bağlantı sadece $48.50

nehuse | 27 September 2007 14:57

fiber
fiber

Hong Kong telco City Telecom broadband birimiyeni fiber servisini tanıttı.Evlere fiber optik kablo çekilerek 100Mbps bağlantı $48.50 ye 1Gbps bağlantı ise sadece $215 ‘e verilecek üstelik adsl gibi asimetrik değil simetrik yani download ve upload hızı aynı.şu anda türkiyede bu tip simetrik bağlantıya sahip bir hosting firmasında 1Mbps lik bağlantı kiralamak isterseniz ortalama 100$ vereceğinizi düşünürsek bu bağlantılar ve fiyatlar bize çok ütopik geliyor.

Yüzümüzdeki Kimlik ve Geleceğimiz

yenibirnickistiyorum | 27 July 2007 13:09

Teknolojinin hızlı adımlarına ayak uydurmaya çalışmak gittikçe zorlaşıyor. Gelişmeler ardı sıra duyurulur oldu, ürünleştirilmeleri için gerekli prototip – ARGE süreci mümkün olduğunca kısaltılmaya çalışıyor ki ticari ve kamusal fayda sağlayabilsin. Bu duruma iyi bir örnek güvenlik teknolojilerinde yaşanmakta. Peş peşe piyasaya çıkan elektromanyetik kartlı güvenlik sistemleri, parmak izi okuyucuları, retina tarayıcıları artık bir çok iş merkezinin geçiş turnikelerinde kullanılıyor.

Bundan, çok değil 5 yıl önce izlediğimiz Minority Report isimli bilim-kurgu filminde kullanılan merkezi yüz tanıma teknolojisi de güvenlik ürünü olarak kullanılmaya başlandı. Zaten vardı diyebilecekler için, evet kullanılıyordu ama geniş kamusal alanda değil. Ankara 19 Mayıs stadyumunda, TÜBİTAK‘ın geliştirdiği GAYE ( Güvenlik Amaçlı Yüz Eşleme) sistemi deneme amaçlı kurulmuş ve başarıya ulaşmıştı. Veritabanına girilen ve tesbit edilmesi gereken yüzler, stadyuma akın eden binlerce kişi arasından başarıyla ayıklanmıştı. Hong Kong’da ki gelişme ise farklı boyutlarda.

7 Gökdelen Şehir!

ansleyforce | 18 March 2007 20:04

Bura dünyanın en büyük gökdelenli şehirlerinden, ilk 7’sini sıralamaya çalışacağım.

1. Hong Kong, Çin

Hong Kong

Hong Kong, son zamanlarda Çin egemenliği altına giren bir şehir. Aslında, eyalet tarzı bir şey olmasına rağmen Hong Kong’a burada şehir diyeceğim.
Hong Kong’un bu listede ilk sırada olmasının asıl sebebi, 200 metre yüksekliğinden fazla 43 binanının bulunması ve bu binaların 13’ünün 2000’den önce yapılması. Ayrıca Hong Kong’ta dünyanın en uzun 15 binasının 4’ü bulunmakta.
Banliyo nüfusu: 7 milyon