bildirgec.org

hobi hakkında tüm yazılar

En kötü karar bile Böyle kararsız kalmaktan bin kat iyidir.

suleceizler | 28 January 2011 14:41

İnsanın kafası karışık olduğunda ne yapsa içinden çıkamaz gibi gelir ona.Aklında yapmak istediği pek çok şey vardır,ama hangi şeyi seçeceğine karar veremez,kıvranır durur.Düşünür sürekli resimmi yapsam,tiyatro kursunamı yazılsam,takı tasarımına mı ağırlık versem,kitap mı yazsam ama düşünmekten hiçbirini uygulamaya koyamaz malesef.Aslında bir tanesine karar verip başlayabilse ,en azından bir adım atabilse bir şeyler yapmaya başlamış olacaktır.İçinde bulunduğum durum şu an aynen böyle.

Ölçe biçe göt olduk..

| 09 January 2011 19:38

Hobiymiş, nesi hobi lan bunun; Bütün gece parmaklarım felç oldu iki tane kaadı katlayıp biçimlendirecem diye. Dvd deki Japon, sabırla elini ordan sokuyo burdan bücüştürüyo bi bakıyosun gerçekten ortaya hesaplı bişiler çıkmış.. Ahan yırttığım parça elimde kaldı. Üstüne üstlük yapıştırmakta yasakmış.. Sabır işi lan bu; Ömrümde hesaplı kitaplı bi iş yapmadımki..Japon kılavuz, iyi hoş karı da bazen öle şeyler çıkartıyoki abartıyo resmen. İmkanım olsa kadının labirenti olacam, kimsenin bilmediği öngörmediği okunaksız bir kaattan bi bakıyosun dinozor çıkartmış, bi de bakıyosun o siktirici kaat kadının elinden tanıdığımız bir figüre dönüşüp çıkmış..
Lan olm bak dedim bu kıyak iş biraz saygıyla izle şu japonu, en bed huylarından kurtululırsun, gizli hesabın neyin kalmaz, kibir pezevengi olmaktan kurtulur vicdana gelirsin..
Altı üstü kaat-mukavva katlıycan olm; Memleketi kim düzmüş, kim kimi sikertmiş, kim kimi vidalamış, endüstri-capital beyinlerin hırslarıyla üstüne üstüne gelen göttenmenkullerin salyalarıymış hepsi rafa.. katla katları kur kendi dünyanı.. her figür beğenmeyenin götüne girsin de, dehle gitsin..
Dedm ya bu sanat öle basit bi iş değil; Japon hatun labirent gibi, hangi yoldan hangi sapaktan giderse gitsin çıkışı buluyor..
Dediler ki, bu kaat katlama, origami meselesi öyle basit bir hobi değil, felsefesi vardır matematiği vardır..
Matematiği anladık, tabiatı icabı bir sistematiğe dayanabilir felsefe ne lan? Burada da mı felsefe?
Şeytan diyorki şimdi, ben ümmiyim arkadaş felsefeden anlamam nerde anlayan var ise bütün hobiler kaysın biyerlerine..
Böyle dedim rahatladım tabiatımı sikeyim..
Şimdi bulduğum her kaat parçasını katlıyorum ne var ise katlıyorum..
Suuistimal etmişim hobiyi.. Alacalı ben bulacalı ben.. Ölçe biçe göt olduk ne lan bu?
Bu yazı da ipek şal gibi aktı gitti omzumdan.. Böyle iyiyim.

Underwater Scooter!!! Sualtı Scooter!!!

kagit kalem silgi | 19 October 2010 09:38

Teknolojinin yeni bir harikası daha..!

Dalış becerisi gerektirmeyen, su altında seyahat edebilmenizi sağlayan bu teknolojik aletle, deniz altının uçsuz bucaksız yollarında dolaşabiliyorsunuz..

Şu an için satın alınamayan bu scooter’ı, Florida’daki Ft Lauderdale Aquadome’da saati 25 dolardan kiralayabiliyorsunuz..
Kullanabilmek için yüzme bilmenize bile gerek olmayan bu harika scooter ile, kim dolaşmak istemez ki?

En güzel olan şey de, nefes alabilmeniz için geliştirilen başlık olsa gerek.. Dagıçların kullandıkları şekli ile olmaması harika!

Ekstra kalın lastikle zevkiniz yarıda kalmasın…

Beacool | 22 March 2010 09:54

Bugüne kadar nerelerdeydin?
Bugüne kadar nerelerdeydin?

Yaz geliyor. Benim için en iyi arkadaşımla da buluşmaya az kaldı. Eminim yazın gelmesini bisiklete rahatça binebilmek için bekleyen benim gibi az insan vardır. En iyi yaz arkadaşımla nerelere gittiğimi ve başıma neler geldiğini anlatsam inanmazsınız. Yaşanan maceralar iyi güzel de bu esnada yaşanabilecek en sıkıcı olay, lastiğin patlaması ve üstünde yaptığınız o kadar yolu rolleri değişerek bisikleti omuzlayıp geri gelmek..

Aslında firma bisikletler için resimdeki pompa gibi birçok ürüne sahip
Aslında firma bisikletler için resimdeki pompa gibi birçok ürüne sahip

Bisikletler son zamanlarda iyice gelişti buna neden bir çare bulunmuyor diye söylen benim gibiler içinse çok güzel bir habere rastladım. Bu ürünle artık patlayan lastiklerinizin sizi yarı yolda bırakması tarih oluyor (ciddi yarılmalar olursa buna yapacak yok).

evcil çakıl taşları

nazokiraze | 21 October 2009 13:53

1975’te 37 yaşında olan ve Gary Dahl ismini taşıyan kurnaz bir adam(kendisi yazar, yönetmen,reklamcı ve direktördür) tarafından tasarlanan Pet Rock (evcil çakıl taşı) o yıl fenomen haline gelir, Kaliforniya ve civarındaki pek çok kişi ne işe yaradıgı belli olmayan , mukavva kutuda ,saman içine yerleştirilmiş bu taşlardan edinir.

Bildigimiz taşı evcil diye büyük bir zeka ürünü olarak tasarlayan ve piyasaya süren Dahl , bir de çok önemliymiş gibi 36 sayfalık kullanım klavuzu vererek olayı daha ciddi bir hale getirir. Üstelik satışa sunuldugu kutuda hava delikleri bile vardır, sanki nefes alırmışçasına.

Sihirli Ada

mediamonster | 09 September 2009 09:54

Türkiye İş Bankası’nın çocuklara yönelik olarak hazırladığı web sitesi Sihirli Ada’da İngilizce öğrenmek, hobiler hakkında bilgi edinmek, kitap okumak,oyun oynamak, masal dinlemek mümkün. Anne ve babalara yönelik bilgilendirici linklerin de bulunduğu sitede farklı yaş gruplarına yönelik aktiviteler yer alıyor. Eğlenerek öğretmeyi amaçlayan siteye üye olmanız yeterli.Web sitesi Young New Media tarafından tasarlanmış.

Bu Hediyeler Hayat Kurtarır(!)

aysun0687 | 04 September 2009 21:01

”en ilginç ürünleri” müşterilerine sunmak için çalışan hizmet veren siteler bulunmaktadır. bu sitelerde çeşitli eşyalar bulmak mümkün. odasına evine ayrı bir hava katmak isteyen veya eşine dostuna değişik bir hediye almak isteyen okuyucuların bu siteleri seveceklerini umuyorum.

mesaj yaz

Mesela şu karınca evi oldukça şık ve hobi severler için değişik bir tercih olabilir. herkesin beğeneceği ilginç hediyelerden birisi. bu ev Nasa tarafından geliştirilmiş yeni nesil bir ev olarak tanımlanmaktadır.
_____________________________________________

Dev Uzaktan Kumandalı Titanik

zabun | 08 June 2009 14:19

183cm uzunluğundaki bu maket, RMS Titanik‘in 1:150 ölçekli bir modeli. Gemi; fiberglas, sedir, akçaağaç ve plastik gibi malzemelerden oluşan 300’den fazla parçanın, 400 saat boyunca tek tek şekillendirilip, yerleştirilmesiyle üretilmiş. İçerisinde 3 adet 550W’lık elektrik motoru bulunan, uzaktan kumandalı bu ölçekli model, 2 şarjedilebilir pili ile 3 saat çalışabiliyor. 8 km/s hıza ulaşabilen maket gemiye, 2500$ fiyat biçilmiş.

[ohgizmo]