bildirgec.org

hızlı hakkında tüm yazılar

En iyi browser su anda hangisi?

cenkkorbo | 04 May 2011 10:43

Google Chrome

Rakiplerine göre çok yeni olmasına rağmen kullanıcı rahatlığı, hızı ve Sistem belleğini tüketmemesi açısından tarayıcıların zirvesine yerleşmeyi başarmış ve bir çok kişininde vazgeçilmezi olmuştur. Chrome için söylenecek tek şey hala kurup denemediyseniz büyük bir kayıp içerisindeniz.

GOOGLE’DA ARAMA YAPMANIN İNCELİKLERİ

eyupcan199 | 23 November 2010 15:58

Google günümüzde dünyanın en büyük arama motoru.Her gün milyonlarca insan yüz milyonlarca arama yapıyor.İşte bu aramaların sonuca daha çabuk ulaşması için bir kaç tüyo:

1-yazım denetimi: aklınıza takılan bir kelimenin doğru yazılışını merak ediyorsanız google’da aramanız yeter.Google size kelimenin doğrusunu öneri olarak vericektir. Aynı özelliği bir çeviri aracı olarak da kullanabilirsiniz.

2-hesap makinesi:Google’ın hesap makinesini kullanabilirsiniz . örneğin 5+2’yi aratırsanız sonucu 7 olarak verir.

en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinin 3 tanesi internet sektöründen

iso1000 | 22 November 2010 18:24

Deloitte tarafından 2006 yılından itibaren yapılan Türkiye’de en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği “teknoloji fast 50” programının 2010 yılı şirketleri belli oldu.

2010 yılı en hızlı büyüyen (son beş yılda gelir artışına göre) teknoloji şirketleri şu şekilde sıralandı;

1. Promer – %4967 gelir artışı

2. digital planet – %4515

3. sahibinden.com – %2394

flavors.me ile saniyeler içinde kişisel web sitesi

xerre | 20 September 2010 16:02

sosyal ağlar yardımıyla oluşturulan profiller, kolay oluşturulabilme sebebiyle çoğu zaman kişisel web sitesi olarak kullanılmakta ve paylaşılmakta. fakat yine kolaylıkla oluşturulabilen daha özgün sayfalara sahip olmak isteyenler için de çeşitli servisler bulunmakta.

Flavors.me adlı site, görsel açıdan oldukça başarılı ve bunun yanında hızlı bir şekilde web sitesinizi oluşturmanızı sağlayan muhteşem bir servis.
bunula birlikte siteye; eğer varsa blogunuzu, facebookunuzu, flickr, last.fm sayfanızı, twitterınızı ve daha bir sürü sosyal paylaşım mekanlarınızı tanıtıp hepsini tek bir merkezde toplayabiliyorsunuz.

şuradan flavors.me servisiyle hazırlanmış farklı tarz ve içerikte çeşitli örneklere ulaşabilirsiniz.

çinlilerden yeni non-stop tren konsepti!

escorpior | 06 May 2010 16:41

Hızlı tren.
Hızlı tren.

Çinliler non-stop trenler için akıl dolu bir konsept geliştirdiler. Şöyle bir düşünün! İki şehir arasında çalışan bir hızlı tren bulunmakta ve bu iki şehir arasında yolcu indirip bindirilmesi gereken tam 30 ara istasyon mevcut. Bu istasyonlarda hızlı trenin durması ve yeniden hız alması hem azımsanamayacak derecede zaman kaybına hem de enerji kaybına yol açıyor. Küçük bir hesapla, her istasyonda sadece 5 dakika kaybedilse, 30 istasyon için 5×30, yani tam 2,5 saat zaman kaybı oluyor. Buradaki temel düşünce, hem bu zaman kaybını önlemek, yani bu istasyonlarda durmamak, ancak bu arada yolcuları indirip bindirme işlevini de yerine getirebilmek.

Çinlilerin yeni konsept treni!
Çinlilerin yeni konsept treni!

Peki bu konseptin çalışma sistemi nedir:

Gerçek Sınırlı Bedava Domain

sebolof | 26 April 2010 23:32

arkadaşlar süper bir sistem kurulmuş benzerleri var ama çok az ve tamamı türk yapımıymış alt yapıları çok hızlı www.trk.tc adresinden bu uzantılı alan adlarını bedava dağıtıyorlar DNS desteği sunması en büyük avantajı .com dan tek farkı .trk.tc olması:D bence kesinlikle denemelisiniz siparişlerinizin onaylanması için sipariş ettikten sonra siparişlerim bölümünden ödeme bildirmini yapmanız gerekiyor şuan bedava ve yapılan tüm bildirimler domain uygun bir pozisyonda ise onaylanıyor ben aldım süperr

En Hızlı Ekran Kartı

Makadakal | 22 November 2009 15:04

AMD firması tarafından oyunseverler için ATI Radeon HD 5970 üretti. Yapılan açıklamada dünyanın en hızlı ekran olduğunu söylendi.

DirectX 11 desteği ve üç monitörü aynı anda kullanmanıza olanak tanıyan ATI Eyefinity teknolojisiyle oyunseverlerin de yeni gözdesi konumuna gelecek. ATI Radeon HD 5970, kullanılmayan grafik işlemcilerini kapatarak enerji tasarrufu da sağlıyor. Boşta enerji tüketimini 42 watt’a kadar düşürebiliyor.

Detaylı bilgi için AMD

Dilden Dile Metin Çevir

wols | 06 November 2009 13:07

flashcevir
flashcevir

Birçok metin çeviri sitesi var ancak genellikle çok yavaş ve düzgün bir çeviri alamıyoruz. Benim çevirilerim adeta tarzanca ve saçma bir sonuç veriyor. genellikle çevirinin çevirisini yapmak durmunda kalıyorum.Bu da hoş bir durum değil.

Benim Tavsiye edeceğim çeviri sitesi rakiplerine oranla daha hızla, doğru ve güvenilir bir çeviri sunuyor.

Yapmanız gereken tekşey Burdanflashceviri.co.cc sitesine gitmek ve sitenin sade arayüzünü kullanarak metniniz hangi dilden olursa olsun türkçe dahil birçok dile çevirebiliyorsunuz.

Arora: Yeni bir internet tarayıcısı

diskotek | 08 October 2009 13:59

sevimli arora ayısı gnome'da
sevimli arora ayısı gnome’da

Arora, google code’un ev sahipliği yaptığı webkit ve qt tabanlı hafif ve hızlı bir web-tarayıcısı. Bu yazılımın açık kaynakolduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Hala gelişim aşamasında olan bu tarayıcı linux, mac os x ve windows tabanlı işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. şimdilik 0.10 sürümü mevcut.