bildirgec.org

wols

11 yıl önce üye olmuş, 28 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

MÜGSF 2010-2011 Giriş Sınavları

wols | 30 June 2010 15:13

Güzel sanatlar fakülteleri sınavları yaklaşıyor.

Bilindiği gibi güzel sanatlar fakülteleri özel yetenek sınavı ile öğrenci alıyor. Bu nedenle her okul,kendi bünyesinde, belirdlediği bir zamanda özel yetenek sınavları gerçekleştiriyor. Yine her okulun kendine özel bir sınav anlayışı oluyor tabii.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, alanında en popüler fakültelerden biri. MÜGSF 2010-2011 dönemi, sınav ve ön kayıt tarihlerini ilan etti. Kayıt tarihini kaçırmayın. Sınav tarihlerini burdan öğrenebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı Ücretsiz Düzenlettirin.

wols | 14 April 2010 12:13

Dijital fotoğraf makineleri yaygınlaşmaya başladığından beri artık herkes fotoğrafçı.

İmage edit programları çektiğimiz fotoğrafları düzenlememizi ve istediğimiz her türlü işlemi yapmamıza olanak veriyor.

Ancak bunun için öncelikle bu programlardan birini kullanmayı öğrenmemiz gerekiyor.

Freephotoedit.co.cc sitesi ile artık programların karmaşık mönüleri arasında kaybolmanıza gerek yok. Düzeltmek istediğiniz fotoğrafları,kısa bir açıklama ile birlikte freephotoedit.co.cc sitesine gönderiyorsunuz.gerisi onlara kalıyor. photoshop ile kesme,döndürme,kadraj,ışık,göz rengi,kontrast ayarı,montj… bir fotoğrafda yapılabilecek her türlü değşikliği yapıp gönderiyorlar.üstelik de ücretsiz!

Web Sitenize Font Ekleyin

wols | 13 April 2010 14:55

Web sitelerinize eklediğiniz özel bir font eğer ki ziyaretçinin bilgisayarında yoksa sayfada farklı bir font şeklinde görünür bu da tasarımcıları çok rahatsız eder.

Ancak bir javascript kodu var ki onu sayfanıza eklediğinizde fontlar istediğiniz gibi görünür.Başka bir deyişle, sitenize istediğiniz bir fontu gönül rahatlığı ile ekleyebilirsiniz bu scripti kullanırsanız.

Scriptimizin adı “typeface-js”. Kullanım şekli ise oldukça basit: “typeface-js”

Ücretsiz İletişim Formu

wols | 13 April 2010 13:20

jotform/iletişim formu
jotform/iletişim formu

Kodlama bilmeyen,amatör webmasterler için en büyük sorunlardan biri de ziyaretçilerle iletişim kurabilecekleri bir form hazırlamaktır.

Webmaster ların her türlü hazır scripti internetten rahatlıkla bulabildiği günümüz de, bu bahsedeceğim site ile artık form hazırlama derdi de yok.

jotform.com a üye olup, dakikalar içinde, hiç kod bilmeyen webmasterlar bile sürükle bırak yöntemiyle, ihtiyaçlarına uygun olan form ögelerini seçerek iletişim formlarını hazırlayabilirler.

windows 7 yi tek tıkla indirin

wols | 02 January 2010 11:36

windows 7 beta
windows 7 beta

En çok kullanılan işletim sistemi olan windows’un vista dan sonraki sürümü olan windows7 nin beta sürümü artık microsoft’un sitesinden indirilebilir.

Ancak önce microsoft sitesinden ilgilil sayfayı bulmak gerekiyor zira hiç kolay bir iş değil.

Windows 7 nin beta sürümünü microsoftun sitesinden aramak yerine burdan tek tıkla windows 7 64 ve 32 bit sürümlerinin dvd imajlarını bilgisayarınıza indirip kalıbı bir dvd mediaya yazdırarak işletim sistemini optik sürücüden başlatıp kullanabilirsiniz.

Dilden Dile Metin Çevir

wols | 06 November 2009 13:07

flashcevir
flashcevir

Birçok metin çeviri sitesi var ancak genellikle çok yavaş ve düzgün bir çeviri alamıyoruz. Benim çevirilerim adeta tarzanca ve saçma bir sonuç veriyor. genellikle çevirinin çevirisini yapmak durmunda kalıyorum.Bu da hoş bir durum değil.

Benim Tavsiye edeceğim çeviri sitesi rakiplerine oranla daha hızla, doğru ve güvenilir bir çeviri sunuyor.

Yapmanız gereken tekşey Burdanflashceviri.co.cc sitesine gitmek ve sitenin sade arayüzünü kullanarak metniniz hangi dilden olursa olsun türkçe dahil birçok dile çevirebiliyorsunuz.

Twitter den Para Kazanın!

wols | 14 October 2009 15:14

magpie
magpie

Bildiğiniz gibi Twitter bir sosyal bookmarking sitesidir.
Peki,Twitter de para kazanabileceğinizi biliyormuydunuz.

İşte benim bahsedeceğim site Twitter den para kazanmanızı sağlıyor. Siteye Twitter kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıp sırasıyla gerekli ayarları yaptıktan sonra Twitterden paylaştıkça kazanıyorsunuz.

Siteye burdan ulaşabilir ve para kazanmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Bol kazaçlar 🙂

Flatcast Tema sitesi!

wols | 23 March 2009 18:40

flatcastskin.blogspot.com
flatcastskin.blogspot.com

Ücretsiz radyo yayını yapmanızı sağlayan flatcast sitesini bilmeyeniniz yoktur…

Benim bahsedeceğim flatcastskin.blogspot.com sitesi ise flatcast ile oluşturduğunuz radyolarınıza renkli eylenceli arkapılan resimleri edinebileceğiniz bir blog sitesidir. Burdan ister varolan bir temayı indirebilir isterseniz sipariş vererek radyonuzu özelleştirebilir daha çekici hale getirebilirsiniz 🙂

101 Essential Freelancing Resources Türkçeleştirildi

wols | 28 November 2008 18:48

freelance çalışma araçları
freelance çalışma araçları

Freelance (serbest) çalışmak her ne kadar birçok grafiker için başında işten anlayan veya anlamayan bir yönetici olmadığı için dilediği gibi çalışma imkanı demek ve daha çok kazanç demek olsa da bir çok zorlukları olduğu da bir gerçektir.Freelance grafiker aynı zamanda grafik tasarım çalışmaları ile birlikte iş takibi yapmak fatura kesmek müşteri ilişkileri ve daha bir çok görevi de tek başına yapması demektir.

Bahsedeceğim site freelance çalışan grafikerler için gerekli olan ve işlerini kolaylaştıran araçların bulunduğu kaynakları bir liste haline getirmiş.