bildirgec.org

hayali hakkında tüm yazılar

hayali bir arkadaşım var uzunca bir süredir…

firatocal | 14 August 2010 21:16

hayali bir arkadaşım var uzunca bir süredir… canımın en sıkkın olduğu zamanlarda onunla konuşuyor ve dertleşiyorum… ona ne tafra edersem edeyim , nasıl çıkışırsam çıkışayım sesini hiç çıkartmıyor… tam bir kara gün dostu…

hayali bir arkadaşım var… evet , gerçeklerinden çok daha vefakar… bana sırtını dönmeyen , hayal de olsa bana hep gülümseyen… hüzünlü anlarımda yanıma gelip üzüntümü bütün içtenliği ile paylaşan… beni hiçbir zaman umutsuz , kimsesiz bırakmayan…

hayali bir arkadaş… ama dostluğu sahiciden daha sahici… çıkarına göre davranmayan kötü gün dostu… almak istediğini aldıktan sonra yüzüne bir kere bile olsa dönüp bakmayan nankörlerden değil o…

HAYAL PERDESİ KAZANDIRIYOR

Hakan Ozen | 12 August 2010 10:48

‘Nerdeeee o eski Ramazanlar’ der büyüklerimiz. Şimdi internette. Ramazan geldi internet de şenlendi. Bir Ramazan promosyonu da PROFİLO‘dan. Profilonun bir uygulması olan HAYAL PERDESİ‘yle gölge oyunu ustası olmaya hazır mısınız?

Dijital hayal perdesinde kendi sesinizle, kendi senaryonuzla Karagöz-Hacivatı oynatın. Oyununuzu sevdiklernizle paylaşın. İdaalıysanız ‘En Başarılı Dijital Hayali ‘ yarışmasına katılın. Siteye ücretsiz üye olduktan sonra oynatın Karagöz’le Hacivat’ı yükleyin siteye, oylanmaya başlasın. Ramazan sonuda en çok oyu alan senin oyunun olsun, sen kazan.

Elektronik yapışkan not (post-it) kağıdı

iMania | 28 October 2008 01:13

Ağaçlarımızı koruyalım, kağıt yerine elektronik kağıt kullanalım ve ödemeyi yurtdışına yapalım. Gerçi post-it’leri de herhalde biz üretmiyoruz ama bunun daha kolayı küçük bir beyaz tahtaya kalemle yazmak olabilir. Uzun bir giriş sonrası teknolojimiz, kullanılıp atılan yapışkan kağıt notlar yerine silinip tekrar kullanılabilen elektronik notları yapabilmemizi sağlıyor. Üzerinde bir alarm mekanizması bile var. Henüz konsept bir ürün. Habere buradan, tasarımcıya buradan erişebilirsiniz.

kuytuda, çöplerin orda, ağır yaralı bir melek

| 18 November 2006 23:07

Kilit açıldı, kül dağıldı.
Üç gölge vardı, birbirinden silik. Onlar da karıştılar diğerlerinin arasına.
İki öksürük, bir çizik. Üç sigara yandı birbirinden habersiz ve atıldılar dünyaya. Dökecekleri gözyaşları vardı birbirlerinin gözlerine.
Ama olmadı, kimse ağlamadı sonra, sigaralar içilip bir kenara atıldı.

Bir tek, ay ağladı sonuna kadar; sessizlik denizine. Ay ağlar mı dediler, görmeyenler bilmeyenler. Bilmezler tabi dedim.
Bulutlar girdi araya; görmediler.

Bir deli vardı yanımda, kalbi atıyordu. Kalbi rüyasında durduğunu görüyordu. Sen misin dedim aradığım serseri?
Hayır dedi, bu duran senin kalbin.