bildirgec.org

hata hakkında tüm yazılar

Suç ortağım zaman!

hurie | 29 December 2011 13:37

Ah zaman sen ne çabuk geçiyorsun da biz hiç hissetmiyoruz. Çabucak geç git diye haykırırken bir bakıyoruz gitmişsin ve kendini özletiyorsun. Çok vefasızsın, sinsisin, kırıyorsun bizi. Hırçınlığınla bir de sen cezalandırıyorsun.

Evet hırçınsın, bir deniz gibi dalgalısın, sağın solun belli değil. Yelkovanın akrebin çakılmış gibi dururken aniden günler, aylar sonrasına götürüyorsun bizi. Adalet mi yaptığın, bizden çaldıklarına ne demeli? Acımasızsında zaten, hadi döndür beni geriye. Kısacık bir dakika sadece, bir kaç saniye yada, döndür hadi hatalarımdan cayayım.Hayır çare değilsin hiçbirşeye, yardım etmiyorsun, ilaç olmuyorsun ama en iyi ilaç zaman diyorlar yine de. Hatalarıma, acılarıma aradığım ortak sensin zaman. Yok ya dilin, sensin işte suç ortağım. Bir gün gelipte tokadını çarpma yine yüzüme. Cahilliğime ver, çocukluğuma ver, hırçınlığıma ver.. Sen büyük ol küçüğün aklına uyma, beni cezalandırma.

açılmayan word dosyasını aç ve onar

| 01 June 2011 09:52

word dosyası hata veriyor ve açılmıyor ise;
yapmanız gereken bazı ip uçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Boş bir word dosyası açınız. ve ardından Dosya’ya tıklayınız aşağıdaki resim gibi bir menü çıkacaktır.

“PhysXLoader.dll” hatasının çözümü

crixallis31 | 25 May 2011 21:54

Ati ya da Nvidia ekran kartı farketmeksizin buradan indireceğiniz yazılımı kurmak sorununuzu çözecektir.Ben Nfs Shift oyununda karşılaştım az önce biraz araştırdıktan sonra nvidia’nın Physx yazılımını kurunca sorunun düzeldiğini öğrendim paylaşayım dedim.Bazı forumlarda adı geçen dll’yi sistem32’ye kopyalayıp regedite kaydını yaptırmaktan bahsediyo onla uğraşmaktansa bu daha kolay bence:) Keyifli oyunlar dilerim…

venüs tepesi

astral | 13 December 2010 11:52

İçimde bir şeyleri kaçırıyormuşum gibi bir his… Nerede, neyi kaçırıyorum? Belki iç sesim. Sadece bu.

‘Evet, yanıt bu olmalı.’ dedi küçük melek; mavi kanatlarını çırparak ve beyaz tüllerin arasından sıyrılarak ve ağaç dallarının arasından kayboldu. Bunun için gelmişti belli ki.

Bir filmde bir yazar, onun nereye gideceğini ben de bilmiyorum, yazarken ortaya çıkacak dedi, bana ait tonla şeyi bilmeden yanıtlarken…

Sen benim kadar, sert olsaydın kimi zamanlar, – sert derken doğru sözcüğü kullandığımdan emin değilim- ne bu ilişki kalırdı, ne de bugün bu denli unutulmaz geçerdi.

Bilgisayar açılırken DLL sorununun yaşanması

| 17 August 2010 18:59

Evet arkadaşlar PC’nizi açarken birde karşınızda DLL dosyasının eksik olduğunu gördünüz. Hemen paniğe kapılmanıza gerek yok. internet üzerinden; (DLL dosyasını) http://www.drd/. dyndns.org/search.html adresinde aratarak masa üstüne indiriniz. Daha sonra bu dosyayı Windows altındaki system klasörüne kopyalamanız sorunu kökten çözecektir.

Sinir Krizleri ve Kendimizi Cezalandırmamız Üzerine Mazoşistçe Bir Yazı…

firatocal | 09 August 2010 16:33

Sinir halleri , kızgınlıklar , insanın kendini cezalandırma yolları gibi… Yaptığımız hataların intikamını alırcasına farklı karakterlere bürünüyor ve yabancılaşarak kendimizi cezalandırıyoruz… Normal hayatımızda sahip olduğumuz benliğimizin gerektirdiği davranışlardan uzaklaşıp tam tersi davranışlar sergiler hale geliyoruz…

Biraz mazoşitstçe bir tutum… Sanki hatalarımızın kefaretini ödemek için acı çekmek ve bundan da manevi bir haz almak çok insansı ve bizden bir davranış biçimi…

Kendime biraz yakından biraz da dışarıdan bakma fırsatı bulduğum anlarda , yaptığım aptallıkların üstüne türlü bahanelerle sinir krizlerine girdiğimi görüyorum…

Artık herkes haddini bilecek…

Beacool | 26 January 2010 12:10

Artık herkes haddini bilecek…

Anahtarlık şeklinde ve büyüklüğünde olan bu ürünü çıkarıp üflediğinizde size ne kadar limitte olduğunuzu haber veriyor. güç düğmesine bastıktan sonra on saniye içinde aletin ön tarafında bulunan deliğe üflemenizle üstündeki ledlerin yanışına göre kanınızdaki promil oranınızı anlayabiliyorsunuz.

  • Yeşil ışık – Güvenli (0.05% Promilin altında)
  • Sarı ışık – Dikkat (0.05% Promil)
  • Kırmızı ve Sarı – Tehlike bir taksi tutsanız iyi olur (0.05% Promilin üstünde veya çok üstünde)

fırtınada sağ kalan ağır yaralıların ‘son sarılış’ı

astral | 21 December 2009 15:00

Dokunaklı bir ağıtta, tende son yazının adıydık. Derin dokunuşlarda, az sızılı bir öpücüktük; bir önce… Düştük.

İdrak’tan gizliliğe hatta gize varan; evvelinde sözü şartlayan yazgıydık. Sonrasızdık. Sonramızdık.

Gebermeden bir önce kendi mezarına çiçek diken arızalı iki ruhtuk. Bizdik. Anlaştık. Kaynaştık. Sırnaştık. Bakıştık. Ölmeyi unutup kavgaya tutuştuk. ‘En büyük salak biziz oyunu’nda, bütün kartları kapandık. Koptuk. Fırtınada sağ kalan ağır yaralıların son sarılışıydık.

avira antivir güncelleme yöntemini değiştirdi

admin | 23 November 2009 18:24

son günlerde pek çok ücretsiz antivir kullanıcısı virüs tanımlama veritabanını indirmeklte sorun yaşıyordu ve farklı çözümler arayışında iken avira‘dan açıklama geldi. 19 Kasım 2009’da yayınlanan açıklamada virüs tanımlama veritabanı formatını iVDF’ten nvdf formatına çevirdiklerini ve bu şekilde güncelleme için daha az dosya transfer ettiklerini belirtmişler.