bildirgec.org

güzellik yarışması hakkında tüm yazılar

Güzellik Yarışması – Miss Universe 2010

freeradical | 31 August 2010 20:20

Güzellik her zaman insanlar için önemli olmuştur.
Kadınların güzelliği ise çoğu şeyden önemli.

Her ne kadar, entellektüel bakış açısı çoğu zaman güzelliği ikincil bir erdem saysada, gündelik hayatta güzel olan çoğu zaman doğuştan avantajlıdır.

Erkekler güzel bir kadın karşısında acizleşirler. Varlıklarını, değer yargılarını,sorumluluklarını bir anda unutabilirler. Güzel bir kadın gördüklerinde gözlerini ayırmaları pek mümkün olmaz.
Sanırım kadın doğası da buna uygun yaratılmıştır.
Bir aşırılığa maruz kalmadıkça, çoğu kadın bakışlar altında hareket etmekte zorlanmaz. Güzelliğini sergilemekten imtina etmez.

Sanırım bunun en birebir örneği güzellik yarışmalarıdır. Kadınların milyonlarca insanın seyrettiği bir yarışmada güzelliklerinin yarıştırılması her ne kadar garip olsa da, seyre değer olduğu da tartışılmazdır.

İlk güzellik yarışmasının izleri, mitolojiye dayanır ve Tanrıçalar arasında yapıldığından bahsedilir.

POLICE GÖZLÜKLERİ YENİ YÜZÜNÜ ARIYOR

AsetilCoa | 03 August 2010 10:22

30 Eylül tarihine kadar devam eden yarışmanın 18 yaş sınırı var. Katılımcılar tüm POLICE markalı gözlük satışı yapılan yerlerde, sitede belirtilen üniversite şenlikleri vs. aktivitelere katılıp POLICE çadırlarında fotoğraf çektirerek ya da kendi makineleriyle çektikleri fotoğrafı siteye yükleyerek katılabilirler. Yanlız fotoğrafların POLICE marka gözlüklerle çekilmiş olması gerekiyor ve profilden ya da boydan olmayacak. Yüzün net çıkması gerekiyor.Ödülleri de gayet çekici. İlk 3’e giren bay ve bayan 2011 yılı boyunca POLİCE markasının yüzü olacak ve
1. bay ve bayan Venedik seyahati
2. ve 3. bay ve bayan POLICE marka ürünler ile ödüllendirilecekler.
Siteye üye olup yarışmacılara oy vererek hergün puan toplayabilir ve puanlarla sizde süpriz hediyelere sahip olabilirsiniz.

AVON YÜZ GÜZELİ YARIŞMASI

Hakan Ozen | 19 July 2010 10:02

AVON YÜZ GÜZELİ 2010
AVON YÜZ GÜZELİ 2010

Güzelliğinize güveniyorsanız, güzelliğinizi tescilleme fırsatı!

YARIŞMAYA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

AVON’un düzenlediği yarışma gayet basit: Önden çekilmiş bir yüz fotografınızı siteye gönderiyorsunuz. Jüri tarafından 10 aday belirleniyor ve bu adaylar arasından da 3 aday seçiliyor. 3 aday sitede oylamaya sunuluyor ve en çok oy alan AYIN YÜZ GÜZELİ olarak seçiliyor. Yarışma Nisan ayında başladı ve Aralık ayına kadar devam edecek. Her ay ayrı bir güzel seçiliyor. Ayrıntılı katılım şartlarına buradan ulaşabilirsiniz.

engelliler güzellik yarışması

asiti kacmis kola | 31 March 2008 18:10

güzellik
güzellik

çocukluktan beri onlara bir isim koymakta zorlanmışımdır. onlar derken bedensel ve zihinsel olarak eksik ya da yetersiz insanlardan bahsediyorum. özürlü, engelli ve sakat gibi sıfatları her zaman kaba bulmuşumdur. işin bir de başka boyutu var ki o da; onları neden kalın çizgilerle yeterli-normal insanlardan ayırıyoruz ki? ille de onlara özel bir isim mi takmamız lazım? neyse konumuz bu anlam karmaşası değil. ben bu başlıkta onlara içim elvermese de engelli diyeceğim.
dünya engelliler güzellik yarışması ilk olarak hollanda’da ve 2006 yılında gerçekleştirildi. yarışmayı 22 yaşındaki ross prommenschenckel kazandı. o yılı takip eden yıllarda hollanda’da her yıl düzenlenen engelliler güzellik yarışması bu sene türkiye’de de düzenlenmeye karar verildi.
bedensel, görme, işitme ve zihinsel engellilerin katılacağı ve türkiye’de ilk kez düzenlenen türkiye engelliler güzellik yarışması 13 mayıs 2008 tarihinde, beyazıt öztürk’ün sunuculuğuyla antalya’da gerçekleştirilecek. yarışmanın katılım şartlarından bazıları;
-16 ile 40 yaş arasında olmak,
-resmi onaylı engelli raporu almak,
-sosyal hayatta etkin olmak,
-sempatik olmak,
-hayata sıkıca sarılmak.
yarışmasın türkiye finalistleri
yarışmanın dünya finalistleri
engelsiz güzellik isimli sitede konuyla ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.
son olarak bu yarışmanın tek bir amacı var; dünyada kabul gören güzellik kriterlerini değiştirmek.

Güzelim benim!

linnux | 29 August 2006 14:57

ayten ahmet
ayten ahmet

Burada

“Avustralya’da güzellik yarışmasında finale kalan Türk kızı Ayten Ahmet, Müslüman din adamlarının tepkisini çekti.”

diye bir haber var.

Burada ise, ilk dünya güzelimiz Keriman Halis ile ilgili ilginç bir yazı var.

Osmanlı Devleti’nin çöküşü ve ecnebilerin pis turko nefretiyle ilgili düşüncelerimizi netleştirme zamanı…