bildirgec.org

gom player hakkında tüm yazılar

en iyi 10 medya oynatıcı

silver530 | 12 February 2011 11:33

bazı oynatıcılar destekledikleri format sayısının çokluğuyla, bazıları basit ve kullanışlı olmalarıyla, bazıları ise gelişmiş ayar seçeneklerinin olmasıyla ön plana çıkıyor. şimdi bu yazımızda en iyi olanlara bir göz atalım.

1 – GOM Player

en popüler oynatıcı denilebilir. ücretsizdir ve temel ses ve video codecleri beraberinde gelmektedir. bir kısmı bozuk olan dosyaların sağlam kısımlarını oynatabilir. indirilmekte olan dosyaların inmiş kısımlarını da oynatabilir.

GOM Player
GOM Player

Video Oynatıcılar Performans Testinde

Ozit | 23 December 2009 14:36

bu yazıda; boyut, yüklenme, işlemci ve bellek testine tabi tuttuğum popüler video oynatıcıları sizlerle paylaşacağım. pek tabii ki kapsamlı ve teknik bir test olmayacak. yine de aynı video yazılımlarının aynı video dosyasına aynı sistemde verdikleri yanıtı anlamamıza yardımcı olacağını ümit ediyorum. video oynatıcılarını softpedia‘nın en çok indirilen video oynatıcılar listesindeki ilk 10 arasından seçtim. i̇şlem yöneticisi olarak tuneup‘ın process manager yazılımını kullandım. seçtiğim filmi 1 dakika boyunca işlem yöneticisinden gözlem yoluyla takip ettim.

kullanılan sistem (netbook) : 1.6 ghz işlemci, 1 gb bellek, 160 gb sabitdisk, windows 7

film dosyası: (aliens.avi) xvid, 700 mb, 24 fps, ac3, 768×416 orj.çözünürlük.

1. media player classic 6.4.9.1

yazılım boyutu: 2 mb
film dosyası ile açılış süresi: 4 saniye
i̇şlemci kullanım ortalaması: % 22-32 ort: % 25
bellek kullanım ortalaması: 48 mb

2. the kmplayer 2.9.4.1436 beta 1

yazılım boyutu: 14.2 mb
film dosyası ile açılış süresi: 5 saniye
i̇şlemci kullanım ortalaması: % 14-24 ort: % 19
bellek kullanım ortalaması: 29 mb

Sitenizi Bütün Browserlarla Test Edin..!

ezoryak | 15 September 2009 11:15

web sitesi tasarlarken en çok yaşadığımız sıkıntı hiç şüphesiz browser uyumsuzlukları.

özellikle ie her sürümünde kendi ile çelişkiye düşen bir yol izlediği için bizleri delirtmeye devam ediyor.

en çok kullanılan browserlar
en çok kullanılan browserlar

bugüne kadar IETester programını kullanıyordum. her ne kadar faydasını görsemde sürekli verdiği js hataları neden ile bu program beni çıldırtıyordu. üstelik sadece ie browserları test edebiliyordum. oysa firefox 2.0, firefox 3.0, firefox 3.5, safari 3, safari 4, opera 9, opera 10, google chrome tarayıcılarını da test etmek istiyordum.

gerçi her tarayıcının güncel bir sürümünü bilgisayarıma yükleyip test edebilsem de farklı sürümlerde çakışma sorunu yaşıyordum.

sonunda bir site online olarak bu sorunumu çözmemi sağladı. spoon.net

Minnettar olduğumuz 46 ücretsiz uygulama ve yazılım

wanadooo | 29 November 2008 11:10

Aynı işi göreceğine inandığımız bazı programların, uygulamaların ücretli versiyonlarını kullanmak yerine onların ücretsiz olan versiyonlarını kullanmak daha mantıklı olacaktır. Çoğunu da zaten severek kullanıyoruz. Lifehacker da bu ücretsiz uygulamalardan bazılarını sıralamış..

 1. Firefox
 2. VLC Media Player, gom player, songbird, kmplayer.
 3. Ubuntu (popüler linux dağıtımı)
 4. Open Office ( microsoft office alternatifi)
 5. Pidgin (windows live messenger alternatifi)
 6. Launchy
 7. Digsby (windows live messenger alternatifi)
 8. Gmail
 9. GIMP
 10. uTorrent
 11. Winamp (windows media player alternatifi)
 12. Google Apps
 13. AVG Antivirus
 14. Evernote
 15. IrfanView
 16. Opera
 17. Chrome
 18. LogMeIn
 19. Amarok
 20. FileZilla
 21. Notepad++
 22. PortableApps.com
 23. Rocketdock
 24. Linux
 25. Paint.NET
 26. Ad-Aware
 27. Avast Antivirus

Gom Encoder: İnanılmaz Hızlı Dönüşütrücü

iygadem | 03 October 2008 15:21

gom encoder: kullandığım en iyi converter
gom encoder: kullandığım en iyi converter. daha yakından

Bir çoğumuzun elinde muhakkak bir video oynatan telefon ya da ipod benzeri bir video oynatıcı, ve dolayısıyla da bir çoğumuzun bilgisayarında en az bir adet dönüştürücü vardır. Ya da çoğumuz bir kaç tane video dönüştürücü programı kurup beğenmeden kaldırmışızdır. (Bunlardan en iyileri denilebilecek bazıları Allok ve Free iPod Video Converter‘dır). çünkü kimi ücretli ve kısıtlıdır, örneğin ilk 5 dakikadan sonra dönüşüme imkan vermez ya da kimisi işini çok ağırdan alır, filmi dönüştüreyim derken izlemekten daha fazla zaman kaybedersiniz. bu yüzden çoğumuz ya crackleri gibi illegal yollardan bu dönüştürücü programlardan bir tane bilgisayarımıza kurarız ya da “free” olanların yavaşlığına mahkum oluruz ve yahut çoğumuz bu eziyete dayanamayıp video çalarında video izlemekten vazgeçer..

Bundan önce anlattıklarım da, bundan sonra anlatıcaklarım da reklam değildir, ve sadece bildirgeç’e yazılmıştır.

5 adet bedava (freeware) program – 1

pisho | 07 May 2008 08:14

sık sık yabancı, teknoloji içerikli sitelerde bu tür güzel ve faydalı programların toplanıldığı başlıklar görür ve hemen içersine dalarız.. bir de bunların bedava olduklarını düşünürsek, artık gerisini siz düşünün..

ben de kendimce beğendiğim programları ara sıra sunmayı planlıyorum. şimdi serinin ilk bölümüyle başlayalım.

 • UpdateStar: Bilgisayarınızda yüklü olan programların güncellenmiş versiyonlarını tarar ve sizin onayınızla yüklemeye başlar.. kısaca bilgisayarınızda, sizin güncellemeleri takip etmekten muzdarip olacağınız çoklukta program yüklüyse bu program tam aradığınız türden diyebilirim. vista‘ya uyumlu olduğunuda eklemek gerekir. programı buradan indirebilirsiniz.
update star
update star
 • gom player: gom player, her format sonrası kurmayı ihmal etmediğim nadir programlardandır. video oynatıcı görevini görmekle birlikte ses dosyalarını çalması bakımındanda oldukça başarılıdır.. kısaca bunu kurun, winamp ve media player‘i kaldırın. programı buradan indirebilirsiniz.. ayrıca şuradaki bildiriden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
gom player
gom player
 • Download Accelerator Plus: Download Accelerator Plus, %400 daha hızlı indirdiğini iddia etse de, gerçekten bağlantınızı tam verimle kullanmasını biliyor ve internetten indirmek istedeğiniz dosyalarınızı çok hızlı bir şekilde indiriyor.. buradan programı edinebilirsiniz.
Download Accelerator Plus
Download Accelerator Plus
 • Angry IP Scanner: Bulunduğunuz ağdaki bilgisayarlar hakkında bilgi almak için birebir.. diğer “pc” ler açık mı, kapalı mı, ip numarası kaç gibi değişik sorgulama bilgileriyle sizleri bilgilendirir. 3 büyük işletim sisteminede uyumludur. buradan bilgisayarınıza uygun olanını indirebilirsiniz.
Angry IP Scanner
Angry IP Scanner
 • Advanced WindowsCare Personal: Eğer bilgisayarınızın yavaşladığını hissediyorsanız veyahut sisteminizin sık sık verdiği hatalardan muzdarip olmuşsanız bu program tam size göre.. programı buradan indirebilir ve şuradan da ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
Advanced WindowsCare Personal
Advanced WindowsCare Personal

Eklenti İle Ses Seviyesini Yükseltmek

TheChatlaq | 23 January 2008 19:25

Winamp(2x)DSP Plugin özelliğini bilmeyeniniz yoktur. Daha önce birkaç konuda da ele alınmış olan eklentilerden bazıları gerçekten müzik ve ses kalitesini inanılmaz derecede etkileyebiliyor. Bu eklentileri kullanabileceğiniz programlar sadece Winamp’la sınırlı değil. çoğumuzun bilgisayarında yer alan popüler media oynatıcılarında da kullanılabiliyor. Benim gibi dizüstü bilgisayar kullanıcısı iseniz ve harici bir hoparlör olmadan özellikle video izlerken ses azlığından yakınıyorsanız bu eklentiler bu sıkıntınızı giderebilir. Yakından bakalım;
Çoğumuzun bilgisayarında en az birinin olduğunu tahmin ettiğim:
BS Player,KM Player,Gom Player programlarında bu eklentileri kullanabilirsiniz.
Benim örnek olması açısından tavsiye edeceğim ve nasıl yapıldığını göstereceğim eklenti Enhancer. Önce söz konusu programlarda nasıl kullanılacağını göstermek istiyorum.

GOM Player: Harika bir çoklu ortam oynatıcısı

eburhan | 07 January 2007 11:30

GOM Player, ücretsiz olmasına rağmen harika özelliklere sahip bir çoklu ortam oynatıcısı. Bir çoklu ortam oynatıcısında aradığınız hemen her özelliklik GOM Player‘da var. Ayrıca her özelliğini de ayrıntılı bir şekilde kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Tema desteğine de sahip olan yazılım, sistem kaynaklarınızı sömürmüyor. Gömülü codec sistemi sayesinde AVI, MPEG, DivX, XviD, AC3, OGG, MP4 … gibi popüler dosyaları doğrudan oynatabiliyor. Yani ekstra codec kurmanıza gerek kalmıyor. Patentli teknolojisi sayesinde bozuk olan veya o an indirmekte olduğunuz ve henüz tamamlanmamış olan AVI dosyalarını oynatabiliyor.