bildirgec.org

george bush hakkında tüm yazılar

Michael Moore’un Yeni filmi

SakarPilot | 01 October 2008 09:29

Fahrenheit 9/11, Sicko, Bowling for Columbine, Captain Mike Across America gibi filmleriyle tanıdığımız ünlü yönetmen Michael Moore, 2004 ABD başkanlık seçimlerini anlattığı yeni filmi Slacker Uprising‘i tamamladı.Sinemaseverler filmi 23 Eylül tarihinden bu yana Moore’un sitesinden ücretsiz olarak izleme ve indirme (sadece ABD ve Kanada’da oturanlar filmi indirebiliyor) imkanına sahip bulunuyor.

Ayrıca ABD ve Kanada’da bulunan okul ve üniversiteler, bu formu doldurarak filmi DVD formatında ücretsiz edinebiliyorlar.
Filmi satın almak içinse bu adres kullanılabilir.
Müzmin bir George Bush muhalifi olan Michael Moore‘un bu filmi, benim bildiğim kadarıyla internet üzerinde galası yapılan ilk film.
Michael Moore,bu filmi yapma amacının, 4 Kasım 2008’de yapılacak ABD başkanlık seçimleri için herkesi oy kullanmaya çağırmak olduğunu belirtiyor.

Bush Geri Sayım Anahtarlığı

hoodly | 08 April 2008 12:00

Kendi ülkesinde bile pek sevilen bir başkan olmayı başaramayan ya da bunu istemeyen mr bush bildiğiniz üzere bu yıl itibarı ile başkanlıktan ayrılacak ve artık dünyanın herhangi bir yerinde kafasına estiği gibi hareket etme yetkisini kaybedecek. Bu günü dört gözle bekleyenler için hiç yanlarından ayırmayacakları bir anahtarlık tasarlamışlar. Bir adamın bu kadar sevmeyeni olursa başka ne beklenir ki zaten. Bir de ilginizi çekerse şurda da bir web sitesi var bu olaya paralel.

Kaynak

Ufolarda Uzaylılar mı var?

| 24 November 2007 20:39

(Bir akıl yürütme denemesi)

Aslında böyle bir soruyu yöneltmeden önce, bir üst kategoride yer alan “ufolar var mı?” sorusunu kendimize sormamız daha yerinde olacaktır. İngilizce “undefined flying objects” kelimelerinin baş harflerinden türetilen ufo dediğimiz olgu, gerek söyleniş bakımından bize sağladığı teleffuz kolaylığı, gerekse bilimkurgu filmlerinde, ilgili haber programlarında, gazete haberlerinde bu şekilde kamuoyu ile paylaşıldığı için, herkes tarafından benimsenmiş ve kullanılır olmuştur.

LANET-LE ONU

beyrek | 06 May 2007 12:29

youaredamned sitesinde lanetlemek istediğiniz bir kişi yada nesne varsa, ismini yazıp onu lanetliyorsunuz.
gerçekte böyle birşey var mı? tabiki hayır ama sitede lanetlenen onbinlece kişi ve nesne var.
belki de en çok lanetlenen kişi george w. bush. hemen hemen her sayfada bush ismine rastlamak mümkün. işte bush’un lanetlenme sebeplerinden birkaçı:
1-berbat bir yönetici,
2-amerikayı 50 sene öncesine götürdü,
3-işe yaramaz birisi