bildirgec.org

cossack35

8 yıl önce üye olmuş, 60 yazı yazmış. 115 yorum yazmış.

İnanılmaz Kredi Kartı Sahtekarlığı, Aman Dikkat :)

cossack35 | 28 December 2009 16:01

Takdir edersiniz ki, günümüzde pek çok çeşitşifre çalma yöntemi var. Bunlardan bir tanesini burda açıklayıp, hem olası mağduriyetleri engellemek, hem de kredi kartı sahtekarları için az da olsa caydırıcı önlem almaya çalışmak niyetindeyim. 🙂

Diyelim ki bir restorana gittiniz, yemeğinizi yiyip hesabı istediniz. Hesabınız 42,34 TL geldi ve görevliye kredi kartınızı uzattınız. Görevli sizden şifrenizi girmenizi istedi, şifrenizi girdiniz. Garson biraz bekledi ve size şöyle dedi:
– Üzgünüm bakiyenizin yetersiz olduğunu söylüyor. deyip çıkan fişi çöpe atıyor.
Siz şaşkınlıkla nasıl olur, bir yanlışlık olmasın derken, ikinci kez deneyen görevli, bu sefer kartın kabul edildiğini, az önceki sorunun hatların çok dolu olmasından kaynaklandığını söylüyor. Siz de “e iyi peki o zaman” diyerek restorandan ayrılıyorsunuz.

İnternette Para Kazandıran Güvenilir Siteler

cossack35 | 28 December 2009 15:23

Bildiğiniz üzere sanal ortam çok ama çok ciddi paraların yer değiştirdiği bir ortam arkadaşlar. Siz de takdir edersiniz ki bu durum biz internet kullanıcıları sayesinde olurken, biz ezilen taraf olarak bu paranın çok ama çok az bir kısmını alıyoruz.

Hele ki, hotmail, youtube, facebook para ve reklam canavarı siteler neredeyse karını hiçbir oranda kullanıcılarıyla paylaşmamakta. Fakat bazı siteler var ki karının çok önemli bir ksımını kullanıcılarıyla paylaşıyor. İşte size bu sitelerden birkaç örnek. Ve hepsi denenmiş, güvenilir siteler.

1. Reklammatik:

Reklam izleterek para kazandıran sitelerden biri reklammatik arkadaşlar. Sistemin nasıl çalıştığına gelince siteye üye oluyorsunuz, sitede var olan reklamı izleyerek para kaznıyorsunuz. Basit ve eğlenceli bir sistem. İzlediğiniz reklam başına veya davet ettiğiniz arkadaşınız başına puan alıyorsunuz. Puanlarınız 50 TL ye tekabül edecek rakama ulaşınca site size paranızı yolluyor. Siz de güle güle harcıyorsunuz. Aklıma yattı, tutmayın beni üye olacağım diyorsanız. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz

2009 YILININ EN ÇOK SATAN PC OYUNLARI

cossack35 | 22 December 2009 14:40

Öncelikle 2009 yılının, yazılım dünyası açısından önceki yıllara nazaran biraz daha farklı geçtiğini söylemek gerekir. Patlak veren ekonomik kriz, windows vista faciası, uyumsuz ekran kartları ve daha da uyumsuz sürücüleri ve yazılım fiyatlarında dönem içerisinde uygulanan uçuk indirimler ilginin zaman zaman da olsa bu mecraya kaymasını sağlamadı değil… Dilerseniz pc oyun listesi ile başlayalım.

PC Oyunları İlk 10

1. World of Warcraft: Wrath of the Lich King (Blizzard)

Eminim ki birinci sırada görmeye şaşırmadınız. Oyunun Türkiye’de satışa çıkarıldığı günün önceki gecesinde metrelerce kuyruk olan, mağazaların önünde battaniyelerde sabahlayan kişileri unutmak ne mümkün! Ama bu oyunun tüm bu curcunayı hak etmediğini söylemek de haksızlık olurdu aslında.

Blizzard firmasının oyun kavramından algıladığımızı baştan aşağı değiştirip, oyun dünyasında adeta bir devrim yarattığını da inkar edemeyiz. Şimdiden online çoklu oyunlarda, hatta tüm oyun kategorilerinde çok farklı bir yerde duruyor World Of Warcraft serisi…

12 Adımda Yeni Başlayanlar İçin Erasmus…

cossack35 | 20 July 2009 14:27

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN 12 ADIMDA ERASMUS…

Adım1: Gideceğiniz ülke kesinleştiği gün( Örn: Lizbon/Portekiz) facebook profil sayfanızın yaşadığı şehir kısmına Lizbon/Portekiz yazmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Erasmus takriben 4 aylık bir süreçtir. Bu süreçten 3 ay önce ve erasmustan geldikten 3 ay sonrasında dahi Lizbon/Portekiz kısmını düzeltmeyin. Bu yazının yaklaşık olarak 1 sene boyunca profilinizde kalmasını sağlayın. Kişi listenizdeki herkesin sizin Avrupa görmüş süpersonik bir insan olduğunuzdan yeterince emin olduktan sonra isteğe bağlı olarak yaşadığınız şehir kısmını eski haline getirin.
Adım2: Erasmusa gitmeden önce arkadaş ortamınızı “ ay inşallah Türk’lerin çok olduğu bi yere gitmem! Ben yabancılarla takılmak istiyorum gibi diyaloglara gark edin.” Ortam içinde yeterince itici olduğunuzdan emin olduktan sonra gönül rahatlığıyla erasmus yollarına düşebilirsiniz.
Adım3: Oraya gider gitmez yapacağınız ilk iş kendinize facebook üyeliği bulunan yabancı bir arkadaş edinmek olsun. Çünkü bu arkadaşınızı listenize eklediğinizde “Hede Hödö ve Vladimir Ivanov arkadaş oldular” şeklindeki iletiler tüm arkadaşlarınız tarafından görülecektir.
Adım4: Facebook listenize eklemek yeterli midir? Tabi ki hayır… Mümkün olduğunca fotoğraflarına yorum yapıp, yazdığı saçmasapan manasız iletileri dahi beğenmeye çalışın. Beğenin ki: “Hede Hödö, Juan Pablo Carrusca’nın bağlantısını beğendi” şeklinde iletiler arkadaşlarınızın bültenlerinde yer bulsun…
Adım5: Kesinlikle ama kesinlikle msn iletileriniz Türkçe olmasın. Erasmus sürecinde pek tabi ki İngilizce iletiler kullanın. Türkiye’deki arkadaşlarınız size mesaj attığı zaman kesinlikle cevap vermeyin. Bu sizin için bir eksi puan olur. Tüm dikkat ve koordinasyonunuzu Lizbon’daki yabancı arkadaşlarınıza kanalize edin.
Adım6: Erasmusda edindiğiniz Türk arkadaşlarınızla dahi facebooktaki fotoğraf altı yorumlarında İngilizce mesajlaşın. Türkiye’deki arkadaşlarınızın attığı Türkçe mesajları görmezden gelip katiyen cevap yazmayın. Yeterince vefasız olduğunuzdan emin olduktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
Adım7: Ne kadar parti varsa hepsine iştirak edip, partinin tamamını eglenmeye değil, fotoğraf çektirmeye adayın. Önemli olan eğleniyor olmanız değil, arkadaşlarınızın sizi eğleniyor zannetmesidir. Fotoğraf çekip facebook a koymadığınız sürece gittiğiniz partinin bir ehemmiyeti olmayacaktır. Facebook albümünüzde en az 300 parti fotosunu bulundurmaya dikkat edin…
Adım8: Mutlaka ama mutlaka partilerde yabancı arkadaşlarınızla pek samimi fotoğraflar çektirin. Türk erkekleri/kızları yaptığında “kıroluk/bayağılık” olarak adlandıracağınız hareketleri Avrupalı arkadaşlarınız yaptığında cute, cool, sweet, lovely gibi sıfatlarla kalıplandırın.
Adım9: Eğer İtalya’ya yolunuz düşerse “Pisa Kulesi’nin eğik kısmını düzeltmeli” fotoğraf çektirmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Bunu yaparken çok yaratıcı ve komik olduğunuzu zannedin.
Adım10: Türkiye’ye dönüş zamanı yaklaştığında iletilerinizden “it’s time to move on ” “i will miss all of you so much ” gibi cümleleri katiyen çıkarmayın.
Adım11: Türkiye’ye, komik olduğunu zannettiğiniz bir çok sıkıcı anıyla dönün. Herkesin anıları deli gibi merak ettiğini, dinlemek için can attığını zannedin. Sürekli “burayla” “orayı” karşılaştırın. Arkadaşlarınızın sıkılıp konuyu değiştirme çabalarını görmezden gelin. Mezun olunca ilk işinizin “oraya” yerleşmek olacağı gibi asla gerçekleşmeyecek hayallerinizden bahsedin. Karşı tarafın bayıldığından emin olduktan sonra bir sonraki adıma geçin.
Adım12:En son adım erasmus görmüş bir insan olarak bu yazıyı yazan arkadaşınıza çemkirin. Ne kadar abartılı bir yazı olduğundan söz edin. Yorumunuzu yazıp gönderdikten sonra yaşadığınız şehir kısmında Lizbon/Portekiz yazdığını görüp, hemen değiştirin…

Tebrikler 12 adımda erasmus programını başarıyla bitirdiniz 

vistada youtube a giriş yöntemleri

cossack35 | 01 July 2009 10:36

Youtube a Sorunsuz Girmenin Yolları

Youtube a girmek her geçen gün biraz daha zahmetli bir iş oldu malum 🙂

İnternette dolaşan yöntemlerin çoğu xp kullanıcıları için olması vista kullanan pc sahiplerinin youtube a girmesini zorlaştırıyor.

Bu yazıda vista sahibi arkadaşların youtube a girişini kolaylaştırmaya çalışalım:

1. Yöntem:

Bu yöntem youtube da üyeliği bulunmayan, video eklemek gibi bir derdi olmayan, sadece izlerim çıkarım arkadaş, bu da bana yeter diyen kullanıcılar için basit bir yöntemdir….

“Güldür Bakalım” programındaki kalitesizlik…

cossack35 | 05 August 2007 14:16

Yarışmayı izlemediyseniz bile muhakkak haberlerde, gazetelerde denk gelmişsinizdir.

Tamam yaz mevsimi gelince yapımcıların artık ne yapacaklarını saşırıp saçmalamalarına fazlasıyla alışığız… Ama bu kadarı beni de şaşırtamaya yetti… (bknz.)

Belki her şeye rağmen aranızda bu programdan bihaber olan ŞANSLI arkadaşlar için ben biraz yarışmadan bahsedeyim.

Yarışma güya bir avuç genç, yetenekli (!) ama bu müthiş yeteneği henüz keşfedilememiş arkadaşların önünü açmayı onlardan bir STARRRRRR yaratmayı planlıyor. Ama yarışmanın 10 dakikalık bir kısmını seyretmeniz, sizin acı gerçeklerle karşılaşmanıza neden oluyor ki aman aman…

Chp ne olmalıydı, ne olmamalıydı?

cossack35 | 30 July 2007 15:58

size bir soru? Sizce bu resimde gördüğünüz üç bayandan hangisi son genel seçimlerde oyunu chp ye vermiş olabilir? Ya ne saçma bir soru bu diyorsunuz ama cevabı da kafanızdan geçirmeden edemiyorsunuz tahmin edebiliyorum. İşte bu chp nin ilk hatasıdır. Ata’mızın kurduğu bu parti vakti zamanında üç bayana da hitab ederken bugün o üç bayanın ikisini kaybetmiştir. Diğerini de kaybetmesi an meselesidir. Peki neden böyle oldu? Ülkenin en köklü en sağlam partisi neden iktidarın yarısı kadar oy toplayamadan bu hezimeti yaşadı.