bildirgec.org

geliştirme hakkında tüm yazılar

iphone için uygulama geliştirme

silver530 | 25 January 2011 15:16

şimdi bu yazımızda herkesin bildiği iphone farklı bir bakışatn bakacağız. o da iphone‘a uygulama geliştirmedir. şimdi iphone‘u rakiplerinde üstün kılan tarflarına bakalım.
çok az sayıda mdelde bulunan çoklu dokunma destekli bir dokunmatik ekrana sahip olması ve bu ekranın iphone 4‘te 960 piksel çözünürlük ile en hassas ve en keskin görüntüyü sunmasının yanında web’de bu çözünürlükte bulunan web sitelerini tam ekran sığdırma ile gösterebilmesi.

iphone
iphone

Yeni ve Türk Yapımı iPhone – iPod Touch Oyunu iArbede ( Türkçe )

TurEnt | 11 October 2010 16:05

Ülkemizde “üstüne gidilmeye” çalışılan bir başka sektör de Mobil oyun sektörü. Yurtdışına kıyasla pek az oyun geliştiricimiz olsada, iSlash gibi oyunların başarısını gözardı etmek mümkün değil. Fakat ingilizce olan bu iPhone oyunundan ziyade daha spesifik bir kitleyi hedef alan yeni ve kaliteli bir oyun daha var. iArbede

Bu yeni iPhone oyunu tamamen türkçe. Ayrıca eğlenceli grafiklerle oluşturuldu. Bir gemiyi kontrol ettiğiniz bu Türk yapımı iPhone oyununda her seviyede size verilen vakit boyunca hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Öldürdüğünüz her düşman ve tamamladığınız her seviye size para kazandırıyor. Ve “Lazer” “Büyük Lazer” “Kalkan” gibi değişik geliştirmeler kullanabiliyorsunuz

İlginç Bir Hareket: Gazeteni Paylaş!

ugurgenc | 20 March 2010 16:03

bir kesinlik vardır ki ülkemizde bir şeyler okuma isteği çok az. en iyi avukatlar yada doktorlar bile ellerine bir gazete olsun alıp okumuyorlar. bazılarımız da gerçekten bilgisizlikten memnun durumdalar.

Hareketin İlk Başarısı :D
Hareketin İlk Başarısı 😀

Hareket Adresi: GazeteniPaylas.Co.Cc

gazeteni paylaş hareketi; 2 Öğrencinin 18 mart 2010 da bir otobüsteki anlık kararlarından ortaya çıkmıştır.

gazeteni paylaş hareketiyle bu iki öğrenci ve arkadaşlarıyla milletimizi şikayet ederek değil, küçük hareketler ile düzeltmek amaçlanmıştır.

Web Tasarımcıları ve Geliştiricileri İçin 160 Rss Adres

filezza | 07 April 2009 21:35

160+ RSS Feeds For Web-Designers And Developers
160+ RSS Feeds For Web-Designers And Developers

Web tasarım konusunda kendinizi geliştirmek veya yeniliklerden haberdar olmak istiyorsanız. Web tasarım, grafik tasarım, css, html gibi ana konuların işlendiği, aşağıda listesi bulunan 160 rss besleme adresini takip edebilirsiniz.

Blog Theme Machine – Bloglar İçin Özel Tasarımlar

Blog Theme Machine

465 Berea Street – Web Standartları, Erişilebilirlik ve Kullanışlılık Makale ve Haberleri

465 Berea Street

CSS Newbie – Web Geliştirme Rehberleri, İpuçları ve Teknikleri

CSS Newbie

bitirme tezi…YARDIM!

yunusemreklk | 24 January 2009 22:01

son sınıftayım yurtdışında okuyorum türkçe bölümü okuduğum için bitirme tezimi de (4 yıllık dil bölümü) türkçeden yapmaya karar verdim kolay olur diye sözdee, ama kaynak sıkıntısı çekiyorum.

konusunu: eğitim öğretim, geliştirme, yürürlükteki uygulamalar, yenilikler, tavsiyeler, programların analizi vs vs. alanında olacak

bakalım aramızdan bir yardım edebilecek en azından yol gösterebilecek birisi var mıdır acaba?? şimdiden teşekkürler.

Gelecek Turizmde

serversistemci | 26 November 2008 10:21

Gelecek Turizmde
Gelecek Turizmde

Turizm eğitimleri ve turizm geliştirme projelerinin sergilendiği Efes Pilsen’in yeni internet sitesinde Türkiye’nin saklı cennetlerini de bulabilirsiniz.
Efes pilsen’in Türk Turizmi için görev başına geçtiği siteye burdan gidebilirsiniz.

Apple’ın yapmayacağı üç şey!

afs | 24 October 2008 22:12

Geçen hafta biliyorsunuz Apple notebook serisini yenilediğini açıkladı. Apple’dan yapması beklenilen çoğu şey bu yeni ürünlerde mevcuttu. Fakat Steve Jobs bu sırada sadece ne yaptıklarını değil ne yapmayacaklarını da açıkladı. İşte Steve Jobs‘dan Apple’ın ajandasında olmayan üç yenilik:

Blu-Ray: Jobs Blue-Ray lisanslarının çok pahalı olduğunu söylüyor. Apple’ın bu alandaki stratejisinin bekle-ve-gör olduğunu belirtiyor. Ancak daha sonra duruma göre bir karar alınacağı düşünülüyor.

Aids İçin Çekilen En İyi Reklam Filmi

xerre | 06 June 2008 08:06

sidaction fransada aidse karşı savaşan ve her sene hem AİDS hastaları için hem de bünyesinde barındırdığı ve AİDS hastalığı yararına araştırma yapan bilim adamları için fon toplayan kurumlardan biri. Kurumun bir diğer amacı ise gençleri AİDS e karşı bilgilendirmek ve AİDS in ciddiyetine karşı toplumun dikkatini çekmek. Bu amaçlar doğrultusunda hazırladıkları bu videogerçekten takdir edilesi. ayrıca sloganı “together against AIDS” olan kuruma bugüne kadar €5.9 milyon bağışta bulunulmuş.