bildirgec.org

afs

10 yıl önce üye olmuş, 85 yazı yazmış. 7 yorum yazmış.

Obama’yı Zafere Götüren Pazarlama Stratejileri

afs | 13 November 2008 21:29

Bilindiği gibi Barack Obama artık Amerika’nın yeni başkanı. Amerika’da seçim süreci bizim ülkemize göre hem daha uzun hem de daha kapsamlı geçiyor. Tabii bunda kampanya bütçelerini göz ardı etmemek lazım.

Ama bütçe ne kadar iyi olursa olsun, iyi stratejiler gütmedikçe başarı gelmez. Obama’nın da başkan olduğunu düşünürsek uyguladığı stratejilerin başarılı olduğunu varsayabiliriz.

Online Thumbnail Üretgeçleri

afs | 10 November 2008 14:27

Bir yazı hazırlayacaksınız ve içinde 10-15 adet siteye link var. Bu linkleri de o sitelerin ekrangörüntüleri üzerinden vermek istiyorsunuz. 10-15 siteye girip de her birini printscreen ile fotoğraflayıp daha sonra bir imaj düzenleme yazılımında düzenleyip internette bir yere yüklemek… Kulağa hoş gelmiyor değil mi?

webresourcesdepot.com, bu işe yarayan ve thumbnail üretme konusunda zamandan bir hayli kazandıran 10 adet servisi listelemiş. Hangisi hoşunuza giderse:


CSS ile Tablo oluşturmanın 8 yolu

afs | 27 October 2008 16:11

Web sitelerinde analiz sonuçlarını, ya da raporlarınıza ekleyeceğiniz tabloları veya çok basit bir istatistik sonucunu göstermek için şüphesiz en uygun yollardan biri Css. sixrevisions sitesi Css ile tablo yaratmak için sekiz yol listelemiş:
1.

2.

Bir reklam sanatçısı; Romain Laurent

afs | 24 October 2008 22:32

Romain Laurent Fransız bir fotoğraf sanatçısı. Ama bence kendisi için bir reklam sanatçısı demek daha doğru olur. Dünyanın en iyi ajanslarına yaptığı işlerle ünlü kendisi. Fotoğraflarının yanısıra onlar üzerinde yaptığı dokunuşlarla fotoğraflar hem ilginç, hem de güzel hale geliyorlar.

Kendisinden toxel.com sitesini gezerken haberdar oldum.
Kaynak burada. Yaratıcı çalışmalarından birkaçı:

Apple’ın yapmayacağı üç şey!

afs | 24 October 2008 22:12

Geçen hafta biliyorsunuz Apple notebook serisini yenilediğini açıkladı. Apple’dan yapması beklenilen çoğu şey bu yeni ürünlerde mevcuttu. Fakat Steve Jobs bu sırada sadece ne yaptıklarını değil ne yapmayacaklarını da açıkladı. İşte Steve Jobs‘dan Apple’ın ajandasında olmayan üç yenilik:

Blu-Ray: Jobs Blue-Ray lisanslarının çok pahalı olduğunu söylüyor. Apple’ın bu alandaki stratejisinin bekle-ve-gör olduğunu belirtiyor. Ancak daha sonra duruma göre bir karar alınacağı düşünülüyor.

Veritabanı Tasarımı İçin Makaleler

afs | 23 October 2008 10:13

Bir veritabanı tasarlamak zor bir iştir. Önce düşüncede başlar, sonra uzun bir süre kağıt üstünde yaşar. Sonra bilgisayarda modellenir. Her şeyin doğruluğundan emin olununca, ki hiç bir zaman her şey doğru değildir, somut olarak dizayn edilmeye başlanır.

woork.blogspot.com sitesi Veritabanı tasarlama sürecinde yardımcı olabilecek on adet makale derlemiş.

aldığınız barındırma servisini analiz edin!

afs | 22 October 2008 18:03

Siteleri(mizi) analiz etmek için pek çok yol var. Bunların başında bence google analytics geliyor. Peki ya sitemizin bulunduğu barındırma servisini analiz etmek istersek ne yapmak gerekir?

sixrevisions.com sitesi web hostunuzu analiz etmenize yarayacak 6 servisi tanıtmış:

  1. DNSstuff: En iyilerinden biri. Fakat servislerinin çoğu ücretli. Bunun yanında ücretsiz ya da deneme süreli verdiği hizmetler de var.