Geçen hafta biliyorsunuz Apple notebook serisini yenilediğini açıkladı. Apple’dan yapması beklenilen çoğu şey bu yeni ürünlerde mevcuttu. Fakat Steve Jobs bu sırada sadece ne yaptıklarını değil ne yapmayacaklarını da açıkladı. İşte Steve Jobs‘dan Apple’ın ajandasında olmayan üç yenilik:

Blu-Ray: Jobs Blue-Ray lisanslarının çok pahalı olduğunu söylüyor. Apple’ın bu alandaki stratejisinin bekle-ve-gör olduğunu belirtiyor. Ancak daha sonra duruma göre bir karar alınacağı düşünülüyor.Notebooklar için dokunmatik ekran: Mobil cihazlarda kullandıkları dokunmatik ekranlarla aslında Apple bu alanda önde geliyor. Ama Jobs’a göre notebooklara dokunmatik ekran yerleştirmek çok da ihtiyaç duyulan bir şey değil.
Netbook: Birçok Apple fanatiğinin ucuz fiyatlara satılan düşük konfigürasyonlu bir netbook beklentisi içinde olduğu söylense de Jobs Netbook pazarının henüz olgunlaşmadığını ve bekleyip göreceklerini ifade ediyor.Anladığımız kadarıyla Apple yeni teknolojilerde ya da en azından geleceği konusunda şüphe duyulanlarda çok da atak davranmayı düşünmüyor. E bize de bekleyip görmek düşüyor.kaynak