bildirgec.org

gebelik hakkında tüm yazılar

Teksen çamlıbel

cms | 24 September 2010 21:14

Teksen Çamlıbel Resmi Web Sayfasında Tüp Bebek, Doğum, Kadın Doğum, Kadın Hastalıkları, Gebelik, Kısırlık, laporoskopi, meme kanseri, myom, rahim kanseri konularında bilgilere erişebilirsiniz.

Hamilelik

cms | 17 September 2010 13:59

Pek çok kadın hamile kaldıktan sonra ilk defa doğum uzmanına baş vurmaktadır. Halbuki hamile kalmadan önce her iki eşin doktor kontrolünden geçmesi hamilelikte karşılaşılacak, hem anne hem de doğacak çocuğu etkileyebilecek pek çok problemin önüne geçebilir. Gebelik çağında olan ve yakın gelecekte hamile kalmayı planlayan kadınlar evlilik öncesi ve olağan sağlık kontrollerinde doğum kontrolü veya başka bir sebeple kadın hastalıkları ve doğum uzmanına baş vurduklarında bu konuyu gündeme getirmelidirler. Böyle bir kontrol sırasında baba adayı da muhakkak incelenmelidir. Zira pek çok kalıtımsal hastalıkta babadan geçiş önemli rol oynamaktadır. Konu önemli olmasına rağmen pek az anne ve baba adayı gebelik öncesi doktor kontrolünden geçmektedir. Bunun başlıca sebebi gebeliklerin genellikle planlanmamış olmasıdır. Halbuki hamileliği arzulayan çiftlerin en azından yarısı böyle bir kontrol sonrası alınacak önlemlerden faydalanacaklardır

Ortaçağ seks gerçekleri-resimli

taha3045 | 29 December 2009 17:09

Yataktaki uygulanacak pozisyonlara kadar din adamlarınca karışılan Ortaçağ Avrupa’sından diri yakılan eşcinsellere ait bir tablo. O dönem kadınların dildo kullandıgının kanıtı olan başka bir tasvir ise aşağida.Bunları kullanan kadınların beş yıl boyunca günah çıkarması ve kefaret ödemesi, pişmanlık duyması şarttı.

bir hamilelik dönemi yazısı

nazokiraze | 19 August 2009 09:12

Hamile kalanyada hamileliğe hazırlanan her kadın canının ne isterse yakınları tarafından bulunup getirilecegini, istenebildigi kadar şey istenebilecegini düşünür ve tatlı tatlı heyecanlanır. Sabah bulantılarından, canının çektigi yemeklerden daha fazla olan tiksinilen yemeklerden, her yerde ansızın geliveren hiç zevk vermeyen miskinlik ve uykudan habersiz ben şimdi bunlara gecenin körü mango diye tutturup Çiçek Pasajı’na falan göndereyimde görsünler diye şımarır durur ve erkeklere ulan keşke ben hamile olsaydım dedirtir.(aşerme genellikle limon,turşu,tatlı, erik,karpuz, gibi yiyeceklere olur)

Kızımda aşermek falan yaşamadım ben yaşadıysam da yaşımın küçüklüğü ve kavak yellerimin yüzünden hissetmedim. Ne bulantı ne uyku nede canımın bir şey çektiği görülmemiştir.Ancak oğlumu taşırken yeşil eriği düşünüpte sinsi sinsi gülümsedigim dakikaları bilirim, yemek yerken bir anca bitse de uzanıp eriklere yumulsam diye heyecanlanırdım. Eşim bir gece kalktıgında önümde erik çekirdeğinden bir tepe görünce yemekten fenalaşıp öldüm zannettigini anlatır durur.

Spermiyogram (meni) testi

ob1979 | 16 July 2009 16:32

Erkekte sperm kalitesi gebelik için çok önemlidir. Bu sebeple çocuk sahibi olmak isteyenler muhakkak spermiyogram (meni) testi yaptırmalıdırlar.

Spermiyogram testi yapılmadan önceki 72 saatte cinsel ilişki olmamalıdır. Sperm tercihen labratuvar ortamında verilmelidir. Fakat evde alındı ise de steril bir kap içinde 2 saat içersinde labratuvara götürülmelidir. 24 saat içersinde sonuç alınabilmektedir.

Normal spermiyogram değerleri;

Hamileliğin 1. ayında anne karnındaki bebek nasıl olur?

fReewave | 08 May 2009 17:46

Hamileliğin 1. ayı yani ilk 4 haftası, henüz adet gecikmesi yeni yeni olmuştur. Anne adayının birkaç gün adeti gecikmiştir. Birey zaten gebelik testinin yapmış ve pozitif çıkmıştır. Gebelik testi idrarla ve kanla yapılabiliyor. Ama tavsiye edilen yöntem idrarla yapılandır, çünkü kanla yapılanda hem kan alınması gerektiriyor, hem de idrara göre daha zahmetli oluyor. İdrarla yapılan testte adet gecikmesi olduktan 3-4 gün sonra pozitif sonuç vermeye başlar.

İdrarla yapılan testte pozitif çıktıktan sonra, ana rahminde ki bebek henüz daha milimetreden bile daha ufak bir pozisyondadır. Daha yeni hücresel farklılaşma oluşmuştur, yani birkaç hücreden ibarettir ve organ farklılaşması daha yeni yeni başlamıştır. Yani henüz anarahmine yeni düşmüş spermle yumurta hücresi döllendikten sonra tek bir hücre haline geliyor. Sonrasında ise 2,4,8,16,32,64 şeklinde ki embriyo aşamasının en erken dönemindedir.

Anne adayı ise adet gecikmesi olması ile hamileliğinin henüz daha yeni farkında olmaktadır bu 1. ay döneminde.

ailenize yarayacak site/ ailemiz

yolcunun biri | 17 January 2009 23:57

www.ihanim.wordpress.com
Sanalın istenmeyen, yanlış ve vakit alan her unsurunu bir kenara iterek, doğruyu bulma çabalarında yardımcı olmak üzere…
Kafamıza takılan her soruya, muamma olmuş çıkmazlara kapı aralamak için..

Daha doğrusu;
Hepimiz için biraz yer açtık.

İçerik açısından dolu dolu bir site..
Bekleriz..

doğum kontrolu ve implant

mansonilized | 24 January 2008 17:57

Doğum kontrolünde kullanılan birçok metod var; erkek ve kadın için kondomlar, sperm öldürücü fitiller, hormonlu ve hormonsuz rahim içi araçlar, ağızdan alınan doğum kontrol ilaçları, enjeksiyonla uygulanan preparatlar, takvim yöntemi ve daha birçok yöntem… Güvenilirlikleri, etkinlikleri, yan etkileri, kullanım kolaylıkları ve zorlukları ile tercihinize sunulan birçok yöntem. Bunlardan birini, çok yaygın olmayan ancak çok kullanışlı olduğuna inandığım birini burada biraz anlatmak istiyorum.