bildirgec.org

gamer hakkında tüm yazılar

Michael C. Hall

AsetilCoa | 20 April 2011 20:35

Michael C. Hall oyunculuk kariyerine en önemli adımı Six Feet Under adlı diziyle attı. 2001’den 2005’e kadar devam eden dizi 32 kez Emmy’e aday gösterilip 7’sini kazanmış, bir çok eleştirmenden tam not almış ve bir çok izleyicinin de hayatında derin izler bırakan dizilerden biri olmuştur. Michael C. Hall bu dizide David Fisher adlı eşcinsel bir karakteri başarıyla canlandırmış, burdaki oyunculuğuyla Emmy ödüllerine aday gösterilmiştir.

Fierce 5000 DPI Laser Gaming Mouse V2

maxhoper | 03 February 2011 09:56

Rudegameware firması adından da anlaşılacağı gibi oyuncular için mosue, mouse-pad, speakers, kıyafet vb ürünler üretiyor.

Şu an için ön siparişlerini kabul etmeye başladıkları yeni bir mouseları var. Lazer teknolojisini kullanan mouse; 5000 DPI hassasiyete sahip. Yapımcılar, oyuncular için performans artırıcı bir takım düzenlemeler yaptıklarınından bahsetmişler. Satış fiyatı ABD için 49.95$ olacak.

rude-mouse
rude-mouse

Beyaz Perdenin Hacker Çıkarması

poisond entrail | 23 June 2010 13:35

80’li yıllarda ki bilgisayar kullanımı artışının beraberinde getirdiği “bilgisayar korsanı” kavramı şüphesiz ilgi çekici bir konu. Standart bilgisayar kullanıcılarından genel tabirlerle bilgi, yetenek, zeka ve ilgi alanları bakımından ayrılan bilgisayar korsanlarının oluşturduğu altkültür, yaşam tarzları ve yaptıkları işler zaman içerisinde sinema sektörünün de dikkatini çekti. Böylece beyaz perdenin hacker çıkarması başlamış oldu. Bende hacker kavramını en iyi konu aldığını düşündüğüm filmlerin kronolojik bir listesini yaptım.

Not: Filmlere spoiler niteliği taşımayacak şekilde konu, yorum ve notlar yazılmıştır.

Gamer (2009)

plisuko | 05 October 2009 09:41

Oyuncu -
Oyuncu – “Sizi Kim Oynuyor?”

Crank (Tetikçi), Crank: High Voltage (Tetikçi 2: Yüksek Gerilim) ve Pathology (Kadavra) gibi filmlere imza atan Mark Neveldine ve Brian Taylor ikilisinin yeni çalışması olan Gamer, yakın gelecekte geçen bir bir bilimkurgu-aksiyon hikayesini beyazperdeye getiriyor. Filmin oyuncu kadrosu ise gerçekten çok etkileyici: Gerard Butler, Amber Valletta, Michael C. Hall, Kyra Sedgwick ve Ludacris.

Gamer, bilimkurgu olarak, son yılların belki de en iyi hikayesine ve işlenişine sahip. Çünkü filmde gerçekten kısa vadede hayatımızda görebilme ihtimalimiz olan birçok şeyle karşılaşmamız mümkün.

Hikaye 2034 dünyasında geçmektedir. Ken Castle (Michael C. Hall) gerçek insanların yönetildiği iki dev online oyunun sahibidir. Bunlardan biri Society’dir. Society (Toplum), günümüzdeki Second Life’la birçok açıdan benzerlik gösteren bir oyundur. Tek farkı oyuncuların gerçekten insan ve oyun alanının dünya üzerinde olmasıdır.

Ken Castle (Michael C. Hall)
Ken Castle (Michael C. Hall)

Gamer: Ya Oyunlar Gerçek Olursa?

zabun | 15 May 2009 10:04

Mark Neveldine yönetiminde çekilen, aksiyon, bilim-kurgu türlerindeki “Gamer” filmi, 4 Eylül 2009 tarihinde ABD’de gösterime girecek. Filmin başrollerini 300 Spartans’taki performansından hatırlayacağınız Gerard Butler (Kable) ve Dexter dizisinden tanıyacağınız Michael C. Hall (Ken Castle) üstleniyor. Filmin konusu kısaca şöyle; zihin kontrolü teknolojisinin kullanıldığı Slayer isimli, fps tarzındaki multiplayer bir oyun yapılır. Oyuncular oyunu gerçek insanların zihinlerini kontrol ederek oynayabilmektedirler. Kontrol edilen köleleştirilmiş insanlar ise gerçekten birbirleriyle savaşmak durumundadırlar.

Logitech G19

teoriker | 04 February 2009 18:13

Logitech’in oyuncular için yeni tasarımı G19

Logitech G19
Logitech G19

Işıklandırmalı klavye üzerinde 240 piksel renkli lcd ekran mevcut ve 12 programlanabilir tuş bulunmakta. Klavye için 200$ fiyat düşünülmüş.

directx 11’in adı duyuldu

hkmt | 16 July 2008 12:46

Şuradaki habere göre Microsoft directx 11 i konuşmaya başlamış. 22-23 temmuz tarihlerinde Seattle’da düzenlenecek gamefest (2008) oyun teknolojisi konferansında microsoftun bu duyuruyu resmen yapacağı belirtiliyor. Ekran kartlarının çoğu daha directx 10 desteği vermiyorken böyle bir sürümün gerekliliği de bilgisayar oyunu severlerin aklına takılıyor.

Oyun Canavarı : Voodoo Omen [vol.IV]

zabun | 08 July 2008 03:41

Hp, yakın zamanda “Voodoo PC” adı altında ileri teknoloji içeren ürünler yaratacağı bir marka ile yollarını birleştirmişti. Voodoo Omen ise bu markanın masaüstü modeli. Omen’in kasası tamamen alüminyumdan ve oldukça sade tasarlanmış. Kasanın ön-üst bölümünde yerleşik 7″ Widescreen 800×480 LCD bir ekran mevcut. Kasa; supermulti lightscribe sürücü, 2 Blu-ray sürücü, 3TB’a kadar sabit disk sürücü, 6 SSD sürücü eklenebilme serbestliği sunuyor. Omen’de Intel Core 2 Extreme Quad-core 3.20GHz QX9770 12MB L2 1600Mhz FSB işlemci, 8GB 1600MHz CORSAIR DDR3 SDRAM, Nvidia GeForce 880 Ultra SLI veya ATI Radeon HD 3870 Crossfire Grafik kartları kullanılabiliyor.

Alienware Area-51 ALX CFX [vol.III]

zabun | 07 July 2008 22:46

Bilgisayar oyuncularına yönelik ürünler üzerinde uzmanlaşmış Alienware, Area 51 ALX modelinde bu alandaki tüm birikimini ortaya koymuş. Area 51 ALX‘in kasasında markaya özgü uzaylı temalı tasarımın devam ettiği görülüyor. Kasadaki oylumlardan görünen, 11 farklı renkte aydınlatma sistemi, ürüne ayrı bir hava katıyor. Ürün sürücülerin yerleştirilmesinde, kasa kapaklarının açılmasında tornavida kullanımına son veren bir anlayışla tasarlanmış. Çalışma esnasında oluşan gürültü %25 oranında düşürülmüş. 51. Bölge‘den alınan bir teknoloji için ne kadar öderdiniz bilmem ama ederi 4600 USD civarlarında 🙂 [video]

Bilgisayara Farklı Bir Yorum : EAZO [vol.II]

zabun | 07 July 2008 20:28

“Çin malı kalitesiz ve ucuzdur” diyenlere inat, Eazo, profesyonel oyuncuların, grafikçilerin ve sinemacıların ağzını sulandıracak ürünler üretmeye devam ediyor. Kasalarındaki binlerce yıllık Çin kültürünün esintilerini taşıyan desenler ve şekiller ürünün menşei hakkında yoruma gerek bırakmıyor. Eazo ürünlerini, müşterinin kişisel istekleriyle şekilendirilebiliyor. Eazo’nun aşağıdaki özelliklere sahip X670 modelinde yaklaşık 58.000 USD olan fiyatı, Z modelinde müşterinin kişiselleştirmesine bağlı olarak 70.000 USD ve üstüne çıkabiliyor.