bildirgec.org

hkmt

11 yıl önce üye olmuş, 131 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Dünyanın En Küçük Arabası

hkmt | 21 June 2010 09:44

Günümüzde ulaşım için alternatif araçlar ve bu araçların çeşitliliği her geçen gün çoğalmakta. Büyükşehirlerde, şehirlerde trafikteki araçların çokluğu park sorununu da beraberinde getirmekte.

CVFH-N03-4G / Dingoo A320

hkmt | 22 September 2009 14:32

Her ne kadar portatif psp gibi popüler olmasa da eski oyunları oynamak isteyen oyunseverlerin yanıbaşında taşıyıp istedikleri an oyun oynayabilecekleri bu zamazingo 8-bit, 16-bit ve 32-bit NES, Super Nintendo, Sega Genesis, Nintendo Gameboy, SNK Neo-Geo consoles, CAPCOM CPS1 ve CPS2 olmak üzere 7 farklı oyun platformuna(emulator) uyumlu oyunları çalıştırabilir. 125mm x 56mm x 14mm (Boy x Genişlik x Yükseklik) boyutlarında, 2.8inch LCD ekranlı, 4GB dahili kapasiteye sahip ürünün mini-SDHC slot ile kapasitesi arttırılabilir.

Eski oyunları oynamaktan sıkılsanız bile birçok formatta ses dosyalarını(MP3, WMA, APE, FLAC) dinleyebilir, video dosyalarını(FLV, WMV, ASF, RM, AVI, MPEG, MP4, RMVB, SWF) izleyebilir, fm radyo dinleyebilir veya bazı flash tabanlı oyunları oynayabilirsiniz. Buna ilaveten ses kaydı(MP3, WAV) yapabilir, resim dosyalarını(JPG, GIF, PNG, BMP) açabilir, e-kitap dahi okuyabilirsiniz. Ürünle ilgili birçok desteği bu siteden bulabilirsiniz.

AKSESUARLAR
AKSESUARLAR

FİYAT: $80 Ürünün çalışan bir modelini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

[Lexon] Mini Dolmen Radyo

hkmt | 21 September 2009 12:01

Renkleriyle cezbedici ve yumuşak köşeleriyle şık görünen mini dolmen radyo sade tasarımıyla kolay kullanım sunuyor. 3.5 x 1.5 x 5 1/8inch boyutlarında, teleskobik antenli bu analog radyo ile AM/FM yayınlarını dinleyebilirsiniz. 2 adet AA pil ile çalışan mini dolmen radyonun 5 farklı renk seçeneği bulunuyor.fiyatı $61

Aigo Vip Card – Flash bellek

hkmt | 19 September 2009 17:55

Alüminyum ve magnezyum alaşımı kasa imali ile patentli tasarımı, windows 2000, XP ve üstü ve mac osx işletim sistemleriyle uyumlu, 3mm kalınlığında kredi kartına benzetilerek tasarlanmış Aigo Vip Card 85 x 45 x 3(mm) ebatlarında ve USB bağlayıcısıyla birlikte satılıyor. 1gb ve 64gb arasında kapasite yelpazesine sahip modellerden oluşan aigo vip card yalnızca 30gram ağırlığında.

Logitech Portable Lapdesk N315

hkmt | 19 September 2009 15:08

Logitech Lapdesk N315
Büyüklük 15.6”

Özellikle touchpadlerini kullanmaktan hoşlanmayan dizüstü bilgisayar kullanıcıları için kullanılabilir olan bu Lapdesk N315 fare altlığı (mousepad) eğilip bükülen mousepadlerin yerini tamamıyla dolduracaktır. Kaymayan kaplamasıyla, yıkanabilir ve kaydırılabilir(sürgülü) yapısıyla dizüstü bilgisayarlarınızı kucağınızda da kolay biçimde fareyle yönlendirebilirsiniz. Bu ay sonunda piyasaya çıkacak ürünün fiyatı $30.

35mm Film Fotoğraf Makinesi – Transformer Film Camera

hkmt | 19 September 2009 12:22

Digital Fotoğraf makineleri çıktıktan sonra unutulsa da dijital olmayan bu nostaljik tasarım fotoğraf makinesi eskiden fotoğraf makinelerinde kullandığımız makara biçimindeki 35mm’lik film kutularına benzetilmiş. Dışarıya doğru açılan flash donanımıyla çekime hazır hale getirilen cihaz kenarlarından ve üst kısmından kontrol ediliyor. Bu tasarımın kahve kavanozu biçimi de modeller arasında mevcut. Fiyatı $20

Görmeyenler İçin Cep Telefonu- Toshiba Tactility Phone

hkmt | 18 September 2009 16:36

Mobil telefon teknolojisi geliştikçe dokunsallık azaltılıyor. Ekranların büyümesi, tuşların dokunmatikleştirilmesi ve ekran üzerine yerleştirilmesi gibi. Görme özürlü insanların görsel geliştirmelerden yararlanamadığı düşünülerek Tactility adıyla özel tasarlanan bu cep telefonu ekrana sahip değil. Tuş takımı braille alfabesiyle tasarlanan telefon tek bir görevi icra ediyor. Tasarım, telefonu kolye gibi boyuna asmak için de çözüm sunmuş. Tasarım: Siwei Liu

12 Eğlenceli ve Harika Şemsiye Tasarımı

hkmt | 16 September 2009 07:52

Daha önce bir kısmı tekil şekilde yayınlanmış olan şemsiyelere ilaveten bu bildiride tanıtacağım şemsiyeler de pratik düşünceler ile hazırlanmış.

1) Bulut Şemsiye:
Sapına entegre edilen pompa yardımı ile şişirilerek kullanılan bulut şemsiye köşelerinin olmayışıyla da tercih edilebilir.

2) Samuray Kılıcı Şemsiye:
Sapının biçimiyle adını alan bu şemsiyeyi kapalı biçimde taşırken görünmek dikkat çekici olabilir. Fiyatı $40

Switchital Clock – Mıknatıslı Saat

hkmt | 10 September 2009 09:35

Daha önce puzzle saat başlığıyla bu tasarımı çağrıştıran bir saat uygulamasını tanıtmıştım. Bu saat ise alt tarafta bulunan mıknatıs parçaların yardımı ile kadran üzerindeki ilgili küçük metalik çubuk parçaları ucuca getirerek o anki saat ve dakikayı sayısal olarak gösteriyor. Saniyeler dakikayı bulunca saat üzerindeki metalik parçalar harekete başlayarak yeni saat ve/veya dakikayı oluştururken ayrılan bazı parçalar ise daha sonraki hareket için diğer parçaların bulunduğu kısımda uygun yerlere yerleşir.

85 harika tasarımlı windows 7 duvar kağıdı

hkmt | 07 September 2009 18:13

Vista işletim sisteminden beta sürümleri test edilen ve birçok kullanıcının vistayı kullanmadan terfi etmek isteyeceği windows 7 işletim sisteminin lisanslı sürümü piyasaya çıkmasa da bununla ilgili birçok çalışma sanal alemde paylaşılmakta. Bunun gibi windows 7 ye olan beklentinin büyüklüğü ve merakın işaretleri sayabileceğimiz bu harika tasarımlı windows 7 duvarkağıtlarını(wallpaper) bu bildiriyle sizinle paylaşmak istiyorum.