bildirgec.org

füze hakkında tüm yazılar

Sandisk Sansa Fuze yenilendi!

sCoRPionTR | 01 September 2010 20:42

Sandisk’in Fuze serisi MP3 playerları Apple ürünlerine karşı en güçlü rakiplerden biri. Sandisk uzun süredir yenilemediği Fuze serisi MP3 playerlarını yeniledi.
Yeni Fuze serisi 2.4 inch LCD ekrana ve touchpad’e sahip. 4GB, 8GB ve 16GB olarak satışa çıkacak yeni Fuze’de microSD yuvası bulunuyor. SDHC kartları da destekleyen Fuze’un kapasitesi bu şekilde arttırılabiliyor.

Yeni modeller kırmızı, beyaz, mor ve mavi renklerde gelecek. 16GB’lık model ise sadece siyah renkte piyasaya sürülecek.

Desteklenen formatlar ise şöyle; MP3,WAV, WMA, AAC/M4A, Ogg Vorbis, FLAC, Audible, Secure WMA, Podcasts, WMV, Flip Video, H.264, MPEG-4, JPEG, TIFF, GIF, BMP, PNG.

füze denemesi (mi?)

scapegoat35 | 14 May 2010 15:36

uydu görüntüsünde yakalanan füze
uydu görüntüsünde yakalanan füze

resimde kırmızı ile çevrilmiş koordinatları google earth de bakınmak için ilginç yerler ararken internetten bulmuştum. bana füze gibi gelmişti. yerini işaretleyip kaydetmiştim. geçenlerde bir arkadaşıma göstermek istedim. ancak füze görüntüsü ortadan kaybolmuştu. ancak saolsun google earth programının geçmiş tarihli görüntüler diye bir özelliği var. resmin alt kısmında sol tarafta tarih de belirtiliyor.

merak ettiğim bu görüntü gerçekten tesadüf olarak yakalanan bir füzenin görüntüsü mü? düzeltilme sebebi de bu mu? birileri herkesten gizli füze denemesi mi yapıyor acaba? bunu merak ettim. tabi ki paylaşma hissi de bu yazının sebebi.

türk jetleri kandil’e uçmadan hedefleri vuracak

dbergerac | 01 May 2009 18:32

tübitak savunma sanayi araştırma geliştirme enstitüsü (sage) uçaktan atılan bombalara güdüm etkisi oluşturan güdüm kiti geliştirdi. terör örgütü ile etkili mücadele sağlayacak olan sistem sayesinde jetlerimiz hedefe 45 kilometre mesafeden havadan atılan füzelerle hedefi vurabilecek.

f16
f16

tübitak’tan yapılan açıklamaya göre geliştirilen kit’le ilgili şu bilgiler verildi:

Hassas güdüm kiti, 2000 ib Mk-84 genel maksat bombalarını akıllı bombalara dönüştürüyor. Böylece mevcut bombalar, her türlü hava koşulunda, uzak bir mesafeden atıldığında bile yüksek hassasiyetli vuruş yeteneği kazanıyor. Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan, güvenli bir şekilde görevlerini tamamlamalarını sağlayacak

Banzai Titan Blast Roket

zabun | 14 April 2009 00:20

Amerika’da pek revaçta olan katı yakıtlı oyuncak roketlere, Banzai firmasından basınçlı su ile çalışan bir seçenek geldi. Banzai Titan Blast Rocket, 2,13 metre uzunluğunda şişirilebilir hafif bir gövdeye sahip. Fırlatma için roket, rampasına yerleştiriliyor. Fırlatma rampasındaki küçük bir tanka su doldurulduktan sonra, pompa ile hava basılıyor. Basınç göstergesindeki ibre yeşil alana gelince, pompalama işlemine son veriliyor. Bu noktada yapılacak son şey, fırlatma pompasını sıkmak oluyor. Roket dip kısmından sular fışkırtarak havalanıyor ve havada 30 metreden fazla yükseliyor. 8 yaşından büyüklere eğlenceli ve eğitici bir etkinlik sağlayabilecek bu roketin fiyatı, 50$.

[ohgizmo] [video] [pdf]

İsrail’i Kınıyoruz!

admin | 31 December 2008 16:07

İsrail'e dur!
İsrail’e dur!

Filistin’i kan gölüne çeviren, bir insanlık ayıbı yaparak resmen bir soykırım gerçekleştiren İsrail’e dünyanın dört bir yanından gelen tepkiler büyüyor! Dünyanın her yerinden sivil savunma örgütleri ve halk çeşitli mitingler ve gösteriler düzenliyor, İsraile destek sağlıyan bazı markaların ürünlerini almıyarak boykot ediyor.Tabi tepkiler sadece mitingler ile sınırlı kalmıyor. İnternet üzerinden yapılan kınama ve protesto girişimleri de oldukca ses getireceğe benziyor. israilikiniyoruz.com da, İsraili kınamak isteyenlerin, imzasını atarak tepkisini ortaya koydukları bir site. Tabi sosyal paylarşım sitelerinde duyarlı insanları oluşturdukları gruplar sayesinde de tepkiler hızla büyüyor. Facebook sitesinde oluşturulan bazı gruplar şu şekilde;
Kahrolsun İsrail Diyenler
İsrail Katliamı
Israel is terrorist ( İsrail soykırım yapıyor. destekleyen şerefsizdir.)
İsrail FİLİSTİN’e her gün ÖLÜM Yağdırıyor Eyy İnsanoğlu Ses Ver! Neredesin?
israil katliamına karşı sessiz ve tepkisiz kalma!(ARKADAŞ LİSTENİ DAVET ET) ve daha onlarcası…

2008’in en büyük icatları

Gok Kurt | 11 November 2008 15:56

Time dergisi 2008 yılının en önemli icatlarını sıraladı. İcatlar arasında Türkiye de 4 kişi tarafından kullanılan biyonik elde mevcut.

Kendi genetik özellikleriniz hakkında bilgi alabileceğiniz Perakende DNA testleri

Asrın deneyinde kullanılan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı

ABD tarafından geliştirilen, bölgeye nişan alınarak atılmış bir füzeyi havada vuran füze; Kurşun vuran kurşun

iranın füzeleri de photoshop’lanmış

delizade | 15 July 2008 21:42

büyük imaj imaj kaynak:A.Barkal blog

kaynak :aljazeera.net

geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberlerde kullanılan fotoğrafların photoshop’ta klonlanan pixellerle elde edildiği, gerçekte bu kadar yoğun bir füze denemesinin olmadığı ortaya çıkmış.
İran Devrimci Muhafızları resmi web sitesindeki imajın hileli olduğunu ise Paris’teki en büyük imaj laboratuvarında ortaya çıkarılmış. (fotoğrafa bakan her yeni yetme numune, bunun bir photosop dürtüklemeli iş olduğunu çıkarabilir aslında. fena halde düşük zeka seviyelibir iş)

Askeri sistemler: Füze kalkanı

erturkerdal | 19 March 2008 17:00

11 Eylül, Irak savaşı, İran, Rusya ve Kuzey Kore’nin tehdit unsuru oluşturması ve gelişen teknoloji ile tehlikeli bir konuma gelmesi başta ABD ve NATO’yu endişelendirmiş olacak ki, bu iki oluşum ciddi paralar harcayarak dünya üzerinde füze kalkanı oluşturmayı planladılarını ve çalışmalara başladıklarını açıklamışlardı.

Plan iki adımdan oluşuyor, birinci adım ABD’nin kendi savunma alanı ikinci adım ise NATO’nun savunma alanı füze kalkanı içine alacak. Bükreş’teki Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer’in açıkladığı göre ülkemizde bu kalkan içine dahil edilecek.