bildirgec.org

delizade

11 yıl önce üye olmuş, 103 yazı yazmış. 68 yorum yazmış.

Flow ile kayıpsız ve tam kontrol çalışma mümkün

delizade | 26 May 2010 12:26

  1. Tanıtım Videosu
  2. İlişki haritasının oluşturulması
  3. Zaman takibi temelleri
  4. Görsel versiyon zinciri özelliği
  5. /flow/video_player.php?movie=navigation”>Gezinim

Bir bilgisayar operatöru için çalışma sürecinde emek ve zamanın ne için harcandığının belirlenmesi çok önem taşıyor. İster tasarımcı, ister bir mimar, yazar ya da bir öğrenci olun bilgisayar başında bir iş için harcadığınız vaktin ne kadar olduğunu bilmek, otokontrol ve planlama için değerlidir.

Buna ek olarak üzerinde çalışılan işle ilgili hangi dosyalar ve programlarla çalışıldığı, kullanılan dosyalarla a’dan z’ye hangi dosyaların ilişkiye girdiğinin de tam olarak görülebilmesi oldukça önemli.

GridIron‘un geliştirdiği FLOW, yukarıda ana hatlarıyla belirtilen ihtiyaçlara inanılmaz bir itina ile karşılık veren yeni bir yazılım. Akıllı ve gerçekten detaylı çalışıyor. Aşağıda, bu programın marifetlerinden birkaçını bulacaksınız, okumaya devam edin ve bilgisayar başında neler yapıyor olduğunuzu tespit etmeye başlayın.

Flow, temel olarak iki parçadan oluşuyor;

  1. Flow Takipçi
  2. İlişki harita göstergeci

aganiginaganigi takibi için pinleyiniz

delizade | 14 October 2009 10:48

nerede, nasıl seviştiniz? şimdi bunu paylaşabileceğiniz bir site mevcut. iJustMadeLoveTaze taze yayına giren ve çimdiye kadar onbinlerce insan mekan ve pozisyon bilgisine ek olarak ruh hallerini anlatarak google earth haritası üzerine kendilerini pinlemiş durumdalar.

Şimdi, şu anda örneğin Atlantiğin ortasına pinlenmiş bir çifti görebilirsiniz.

Proje sahibi Plonya’dan SharQ. Yeni arkadaşlıkar için farklı bir ortam da olabileceğini söylemişler. Bu gün şu ana kadar 35 bin giriş yapılmış durumda.

sıradışı bir ps4 konsepti

delizade | 25 September 2009 12:17

Ps4için bu güne kadar gördüğümüz konsollardan çok farklı olan bir tasarım örneği Avustralya’lı endüstriyel tasarımcı Tai Chiem tarafından tasarlanmış

(büyük imaj)tasarımında dokunmatik ve saydam bir ekran önerirken genel görüntüsü ile son derece çekici ve işlevsel bir ürün modeli oluşturmuş. PS hayranlarının çeşitli yerlerdeki yüzlerce yorumlarına bakarak şunu söyleyebilirim, Tai Chiem’in bu ilginç PS4 tasarımı çok çok beğeniliyor.

(büyük imaj)Tasarım üzerine yorumlarda ilginç bir öngörü ve beklenti de gün yüzüne çıkıyor; PS4’te disk okuyucu olmayacak(olmamalı diye önerenler de mevcut, kesin olarak olmayacağını düşünenler de ). Bu gerçekten olması gereken bir durum sanırım.

(büyük imaj)

14 bin dolar ver internet ve oyun bağımlılığından kurtul

delizade | 31 August 2009 11:00

internet and game, oyun Addiction bağımlılığı
internet and game, oyun Addiction bağımlılığı

Amerika’da Microsoft binasına yakın bir yerde internet ve oyun bağımlıları için tedavi merkezi kuruldu.

12 kişilik gruplar halinede tedavi yapılıyor, önceden kayıt yaptırarak rezervasyon yapıyorsuuz ve grup tamamlanınca tedavi süreci başlıyor.

ve, Sıkı durun; tedavi bedelinin 14,500 $ olduğu söylenmekte.

Merkezin başlığı şöyle “Internet Addiction Recovery Program” Hizmetler arasında kişinin bir internet ve oyun bağımlısı olup olmadığı testi mevcut. ARdından 45 günlük bir tedavi süreci öneriliyor. Daha önce Internetin bir bağımlılık olduğuna dair haberleri okumuştuk, şimdi artık, resmi bir tedavi merkezi var dünyada -tabii sadece bu başlıkla hizmet veren kurum olarak.

IDO neden fahiş fiyat uygulamakta?

delizade | 01 August 2008 07:58

ağustos ayında iki günlüğüne İzmir’de bir gezi yapayım diye düşünerek IDO sitesine girdim ve Yenikapı-Bandırma için rezervasyon yapmak istedim.

bir kişi için 40 L. olan fiyatı görünce gözlerime inanamadım. bir yarımada olan Türkiye’de ufacık bir iç denizde karşıdan karşıya geçmek için istenen para, İstanbul’dan izmir’e giden bir otobüsün talep ettiğiyle aynıydı neredeyseydı!!(45 lira)

artık dayanamıyorum. bizi benzin tüketmeye zorlamalarından, körü körüne otobüslerin bu memleketi, doğayı zehirlemesinden, iğrenç trafik kazalarına göz yumulmasından, denizi tatma hakkımın elimden alınmasından artık bıkmış durumdayım.

iranın füzeleri de photoshop’lanmış

delizade | 15 July 2008 21:42

büyük imaj imaj kaynak:A.Barkal blog

kaynak :aljazeera.net

geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberlerde kullanılan fotoğrafların photoshop’ta klonlanan pixellerle elde edildiği, gerçekte bu kadar yoğun bir füze denemesinin olmadığı ortaya çıkmış.
İran Devrimci Muhafızları resmi web sitesindeki imajın hileli olduğunu ise Paris’teki en büyük imaj laboratuvarında ortaya çıkarılmış. (fotoğrafa bakan her yeni yetme numune, bunun bir photosop dürtüklemeli iş olduğunu çıkarabilir aslında. fena halde düşük zeka seviyelibir iş)