bildirgec.org

query_vars["author_name"]); if($tuser->ID == 0){ // kullanici yoksa 404 $wp_query->set_404(); status_header(404); get_template_part( 404 ); exit(); } ?>

Gok Kurt

8 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. yorum yazmış.

Kredi kartı devri bitti!

Gok Kurt | 13 November 2008 14:11

Gün geçmiyor ki Japonyadan yeni bir teknoloji haberi daha çıkmasın. Japonlar bu seferde kredi kartları üzerinde çalışmışlar. Ancak amaçları kartları geliştirmek değil yok etmek. Şöyle ki;

İnsanlara artık kart taşımak zor gelir olmuş. Japonlarda geliştirdikleri teknoloji ile alışverişlerini cep telefonlarıyla yapıyorlar.

50 milyon Japon bu günlerde alışverişe gittiklerinde kredi kartı yerine cep telefonlarını çıkartıyorlar. Telefonlara kasalarda ki özel bir okuyucuya okutan bu zeki insanlar alışverişlerini de tamamlamış oluyorlar.

Bu virüs 500bin bankacılık bilgisini çaldı!

Gok Kurt | 12 November 2008 11:28

Son 3 yıldır internette varlığını gösteren Torpig ve Mebroot olarakda bilinen Sinowal trojanı, şimdiye kadar 500 binden fazla banka hesabına sızmış durumda. Programcısının yazdığı kodlara göre bir çok zararlı işlemi yapabilen olan bu küçük zararlı yazılımların belki de en zararlısı olan Sinowal, şimdiye kadar yarım milyon kredi kartı ve online bankacılık bilgilerini çalmış. RSAdan Sean Brady’nin yaptığı açıklamaya göre de Sinowal 2000 domaine ait bilgileri de ele geçirmiş.

Peki Trojan Nasıl Çalışıyor ?

2008’in en büyük icatları

Gok Kurt | 11 November 2008 15:56

Time dergisi 2008 yılının en önemli icatlarını sıraladı. İcatlar arasında Türkiye de 4 kişi tarafından kullanılan biyonik elde mevcut.

Kendi genetik özellikleriniz hakkında bilgi alabileceğiniz Perakende DNA testleri

Asrın deneyinde kullanılan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı

ABD tarafından geliştirilen, bölgeye nişan alınarak atılmış bir füzeyi havada vuran füze; Kurşun vuran kurşun

Onbinlerce içeriğe sahip en iyi 10 font sitesi

Gok Kurt | 11 November 2008 11:15

Birçok kategori altında arama yapabileceğiniz, en fazla tutulan 100 fontu bulabileceğiniz bir font sitesi; dafont

Yazdığınız yazıları önizleme halinde görüp indirebileceğiniz veya indirmeden yazdığınız yazıların screen shot’unu alabileceğiniz 1001Font sitesi

Birçok font’u bulup indirebileceğiniz bir türk font sitesi; fontyükle

Şuan 12 binden fazla içeriğe sahip font sitesi

Dosyalarınızı 39 Farklı Anti Virüse Birden Taratın!

Gok Kurt | 08 November 2008 15:33

Bilgisayarınızda virüslü bir dosya olmasından şüpheleniyor veya indirdiğiniz dosya’nin zararlı olabileceğini mi düşünüyorsunuz? Bilgisayarınızda herhangi bir anti virüs programı yok veya güvenmiyorsunuz. Bu durumda VirSCAN devreye giriyor.

VirSCAN, istediğiniz dosya veya dosyaları upload yöntemi ile alarak tam 39 farklı güvenlik yazılımı ile kontrolünü yapıyor. İşlem tamamlandıktan sonra size hangi programın ne tür bir tepki verdiğini de görsel bir şekilde sunuyor. Bu sayede güvenliğinizi %100’lere kadar çıkartabilmeniz mümkün.

Hemen test etmek için tıklayınız.

Akıl Hastalığına Müzikle Tedavi

Gok Kurt | 08 November 2008 09:01

Tam olarak anımsayamasam da bundan 2 sene kadar önce olsa gerek. Şans eseri binilmiş bir şehirler arası otobüsün üzerinde Edirne kapılarına dayanmıştık. Osmanlıya 90 senenin üzerinde başkentlik yapan, müthiş bir tarihi dokuya sahip bu şehirden öğrenecek çok şeyimiz vardı. Gezmediğimiz, görmediğimiz yer kalmadı. Bunlardan biri de 1488 yılında yapımı tamamlanan II. Bayezid Külliyesi.

Külliye, içinde cami, aş evi, medrese ve darüşşifa (hastane) bulunduran büyük bir yapı. Ancak ona önem kazandıran husus, tarihe vahşetlerle adını yazdıran bir dönemin en çağdaş tıp merkezlerinden bir tanesi olması belki de.

Dr.Guislana Akıl hastanesi (1800/Belçika)
Dr.Guislana Akıl hastanesi (1800/Belçika)

1001 Belgesel Film Festivali Başlıyor

Gok Kurt | 07 November 2008 09:54

1001afis
1001 Belgesel Film Festival Afişi

1997 yılından beri gerçekleştirilen ve bu sene 11’incisi düzenlenecek olan 1001 Belgesel Film Festivali‘nin hazırlıklarına başlandı. Festival kapsamında 49’u yerli, 78’i yabancı olmak üzere 127 filmin gösterileceğinden Festival, doğu ve batı sinema kültürünün bir sentezi olma özelliği taşımakta.

“Suha Arın’a Saygı”, “Dünyadan Seçkiler”, “Bizim Öykülerimiz” ve “İlkler” olmak üzere 4 bölümden oluşan festival, 13-19 Kasım tarihleri arasında, İtalyan Kültür Merkezi, Fransız Kültür Merkezi, Pera Müzesi ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak izlenebilinicek.