bildirgec.org

domiNick

8 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Mag My Pic – Artık Siz De Ünlüsünüz!

domiNick | 07 September 2009 15:12

siz de ünlü olun!
siz de ünlü olun!

Şu ya da bu sebepten dolayı bir türlü ünlü olmayı beceremediyseniz, ille de ” kendimi bir dergi kapağında görmek; ölmeden önce isteyeceğim son şey olurdu ! ” diyorsanız bu site bir nebze olsun hayallerinizi gerçekleştiriyor 😉

www.magmypic.com adresinde kendinize bir profil oluşturuyorsunuz. (Profil oluşturmak zorunlu değil ama koleksiyon yapmak ve diğer insanların sizin resimlerinizi oylamasını istiyorsanız 7 sn. ayırıp üye olun :D) Daha sonra siteye dilediğiniz resminizi (tabii ki yüze yakın, gülümseyen, biraz da havalı! olan bir tanesini) browse butonuna basarak sisteme yüklüyorsunuz. Resim yüklendikten sonra, sitenin size sunduğu; dünyanın en ünlü dergilerinin kapaklarından birini şablon olarak resminizin üzerine uyguluyorsunuz. Eğer resim istediğiniz pozisyonda oturmadıysa (suratınız dergi başlığının altında filan kaldıysa) resmi hemen alttaki butonlar aracılığıyla büyültüp, küçültebiliyorsunuz, ve de resmin üzerine basılı tutup sürükleyebiliyorsunuz. Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra, afilli dergi kapağınızı dilediğiniz web profilinde (facebook, msn, orkut vs .) paylaşabildiğiniz gibi, resmi direkt olarak sağ tık > kaydet seçeneğiyle bilgisayarınıza da indirebiliyorsunuz.

Bulk Image Downloader ile İnternetten Topluca Resim İndirme

domiNick | 03 September 2009 11:53

bulk image downloader
bulk image downloader

Eğer siz de benim gibi internetteki web sitelerinden beğendiğiniz resimleri tek tek toplamaktan sıkıldıysanız; ihtiyacınız olan tek şey bu süper ötesi resim indirici program.

Bulk Image Downloader ismindeki bu program aracılığıyla, resimlerin bulunduğu sayfanın linkini programın adres çubuğuna yapıştırıyorsunuz. Ondan sonra resimler otomatik olarak önünüze geliyor. Resimleri toplu şekilde indirebildiğiniz gibi, istemediklerinizi de listenizden çıkarabiliyorsunuz.
Resimler önizlemeli şekilde gözüktüğü için, hangi resmi alıp almayacağınıza o anda karar verebiliyorsunuz.

SwiftShader Yazılım Hızlandırıcı (Çözücü); Ekran Kartınıza Shader Dopingi :D

domiNick | 31 August 2009 21:08

Şu sitede rastladığım SwiftShader isimli program aracılığıyla sahip olduğunuz 3D yazılım içeren programlara, oyunlara vs. pixel shader desteği kazandırabiliyorsunuz.

Şöyle ki; üretici firmanın kendi sitesinde nasıl yapıldığını açıklaması üzerine burada söylememin herhangi bir sakıncası olmadığını düşünüyorum:

Program aracılığıyla birlikte gelen 2 adet .dll dosyasını direct3D destekli yazılımınızın veya oyununuzun .exe veya .bat uzantılı dosyalarının yanına kopyala + yapıştır yapıyorsunuz. Bu sayede programın çözücülüğü sayesinde 3D grafikleriniz daha akıcı oynuyor (firma öyle olduğunu iddia ediyor, henüz denemedim.)

MiniLyrics – Şarkı Sözü Aramaya Son!

domiNick | 31 August 2009 19:01

Dinlediğiniz yabancı şarkıların sözlerini tek tek internetten aramaktan bıktınız mı? O zaman MiniLyrics imdadınıza yetişti demektir.

Crintsoft firmasının MiniLyrics adındaki bu programı bilgisayarınıza kurduktan sonra hangi media oynatıcı yüklüyse bilgisayarınızda; listeden seçiyorsunuz. Ondan sonra herhangi bir şarkıyı çalmaya başladığınızda program otomatik olarak o şarkının sözlerini bulup ” şak ” diye önünüze getiriyor hem de saniyeler içerisinde. Üstelik bununla da kalmayıp, şarkıyla beraber senkronize bir biçimde oynatıyor. Daha sonra bu kaydettiği sözleri internet bağlantısı olmadan yine oynatabiliyorsunuz. Çünkü kendi veritabanına ekliyor.

Hangi Ünlüye Benziyorsunuz?

domiNick | 31 August 2009 17:32

Karşılaştığım bu ilginç siteyi sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim. Ünlü benzerlerinizi bulma.

MyHeritage.com

Gelişmiş yüz tanıma teknolojisini kişisel fotoğraflara ve aile geçmişlerine uygulayan dünyanın ilk servislerinden üstelik ücretsiz; yapmanız gereken tek şey siteye gitmek ve üye olmak. Daha sonra yüzünüzün ön planda olduğu karşıya doğru bakan bir fotoğrafınızı sisteme yüklüyorsunuz.Ardından da hangi ünlülere benzediğiniz ortaya çıkıyor. Sistem bazen sapıtıp çok alakasız resimler ortaya koyabiliyor. Yine de denemeye değer 😛

Twilight – New Moon (Alacakaranlık – Yeni Ay) Resmi Fragman

domiNick | 31 August 2009 16:55

twilight: new moon
twilight: new moon

Yurtdışında özellikle Amerika’dan sonra ülkemizde de merakla beklenen filmler arasına girmeyi başaran bir film oldu Twilight (Alacakaranlık), ve şimdi devam filmi New Moon (Yeni Ay) ile birlikte gönülleri bir kez daha fethetmeye geliyor. Filmin başrolündeki Robert Pattinson (Vampir Edward; Harry Potter & Ateş Kadehi’ ndeki Cedric Diggory karakteri) ilk filmde iyi bir iş çıkarmıştı. Verilmeye çalışılan; dış dünyayla bağlantısı genel olarak kopuk, havalı ve bir o kadar da soğuk görünen tavrı tüm hareketlerine yansımıştı. Modern bir vampir hikayesini konu alan filmde, bir vampirin tüm içgüdülerini yenmeye çalışarak bir insanla aşk yaşama çabası anlatılıyordu. Aynı şekilde kitaptan uyarlama olan bu ikinci filmin ilki gibi başarılı olup olamayacağı tartışılıyor. Fragmanı izleyin, kararı kendiniz verin.
NOT: Haberin devamında (alt kısımda) film afişlerinden bazılarını bulabilirsiniz.