bildirgec.org

Anne Kaz

9 yıl önce üye olmuş, 11 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Online TiltShift

Anne Kaz | 22 January 2009 00:37

TiltShift denilen fotoğraf düzenleme şekli ile özellikle manzara fotoğrafları birer minyatür esermiş gibi durabiliyor. Bu alanda çok güzel çalışmalar mevcut. tiltshiftmaker sayesinde resimlerinizi minyatürmüş gibi gösterebilirsiniz. Yukarıdaki efes antik tiyatrosu ve safranbolu evleri en güzel örneklerinden. Ayrıca sitenin bir flickr grubu ve kendi fotoğraf galerisi var..

Safranbolu
Safranbolu

Kadın mı Erkek mi?

Anne Kaz | 04 December 2008 20:04

İçimiz dışımızı döktüğümüz bloglarlarla beraber blog oyuncaklarıda çoğalıyor.İşte öylesine bir oyuncak daha linke adresi yapıştırıyorsunuz ve yazarın kadın mı erkek mi olduğunu söylüyor daha doğrusu tahmin ediyor.sadece ingilizce bloglarda cinsiyet tahmini edebildiğini de söyleyeyim. ne yapalım biz de profile bakarız..

7310’lara online kapak tasarımı

Anne Kaz | 26 November 2008 14:22

nokia-build,Nokia 7310 için tasarlanmış çok hoş interaktif bir site.Telefonun kenarını kapağını köşesini zevkinize göre dayayıp döşüyorsunuz.Sonra isterseniz yaptığınız kapağı sipariş de edebilyormuşsunuz.Site malesef Fransızca, Bi de ingilizce olsaydı..

mikrobiyolog’dan makro fotoğraflar

Anne Kaz | 26 November 2008 11:15

Makro çekimler görmediklerimizi görmemizi ya da farkında olmadağımız güzellikleri fak etmemizi sağlıyor.Benim gibi böcek severler her minik yaratıkta mucizeler görürken bir diğeri su damlalarının içinde kaybolabiliyor..LordV’nin web sitesi de içerisinde gördüğüm en güzel makro çekimleri bulunduruyor, zira kendisi de mikrobiyologmuş. pek bi hoş yüzlerce fotoğraf kendi bahçesi, kendi hayvanları kendi, fotoğrafları..ve galerisi.

Kolaj çılgınlığı ve polyvore

Anne Kaz | 28 October 2008 20:20

Polyvore özellikle bayanların oldukça ilgisini çekecek bir kolaj sitesi. Siteye üye olup kendi kreasyonlarınızı oluşturup verilen kod sayesinde sitenize ekleyebiliyorsunuz. kullandığınız her elemanı kendi sitesinden görmek de mümkün. Ayakkabıdan parfüme kendi tarzınızı yansıtan setlerinizi yapıyor alışveriş çılgınlığına çılgınlık ekliyorsunuz. Ancak yapılan kolajların moda ile ilgili olması mecburiyeti de yok, sanat yapmak için kullananlar da var. Sitede zaman zaman yarışmalar da oluyor mesela şu aralar Halloween kostüm yarışması var. Ayrıca blogundan gelişmeleri de takip etmek mümkün. Hoş bir boş zaman geçirgeci ve blog elemanı.. tabi blogunuz açıksa..

Feedburner’de değişik alternatifler

Anne Kaz | 21 May 2008 19:09

Şuradaki site sayesinde bloglarımızda kullandığımız feedcounter’i farklı şekillerde görebiliyoruz. Bu kimi zaman klasik rss ikonu oluyorken kimi zamanda bir tank ve yahut çiçek böcek tişört şeklinde zuhur edebiliyor. Denemekte, görmekte fayda var der iseniz buraya girip feedburner linkimizi yapıştırıp sonucu görüyoruz yan taraftaki mavi linklerden ise seçenekleri çoğaltabiliyoruz..

Sos koleksiyonu

Anne Kaz | 17 April 2008 20:22

İki örnek
İki örnek

Chris Harne, Fast foodlarda çeşit çeşit gördüğümüz kullandığımız ya da kullanmadığımız minik soslardan acayip bir koleksiyon yapmış. baharatlar, barbekü sosları, ketçaplar, hardallar vs.. Sadece yapmakla kalmamış, bunun için özel bir site açıp binlerce minik cep sosunun teker teker fotoğrafını çekip yayınlamış. O da her koleksiyoner gibi koleksiyonunu büyütmek istiyor. Bunun için

Dövmeli Diş

Anne Kaz | 01 April 2008 11:56

dişe dövme
dişe dövme

Dünyanın ilk diş dövmecisi Steve Heward bu işi yaklaşık 20 yıldır yapıyor.Sitesini ziyaret eden ‘takma diş kullanıcıları’ fotoğraflarda görülen modellerden birini seçip diş doktoruna talimat veriyor.Diş doktoruda hastasına uygun yapıdaki dövmeli dişi , dövme sanatçısı teknisyene yaptırıyor.İşlerin bu şekilde yürümesi için en az $75.00 gibi bir paraya ihtiyaç duyuluyor.Dövmeli diş isterseniz buradakilerden birini beğenebilir o kadar paranız da varsa taktırabilirsiniz.Şahsen ben horozluyu çok sevdim

smilebox

Anne Kaz | 22 December 2007 22:13

Yılbaşı ve bayram arifesinde çok hoşa gideceğini düşündüğüm bir uygulama ile karşınızdayım. smilebox hem blogcuların hemde listesindeki herkese ecard göndermeyi sevenlerin sıkça kullandığı bir uygulama olacak.Ana sayfasından minik programını indirtikten sonra harika bir slide ecard yada çeşitli Fotoğraf gösterileri hazırlayıp e mail ile gönderebileceğiniz gibi sitenizede verdiği kod ile basitçe ekleyebiliyorsunuz.

Blogger ingilizce oldu!

Anne Kaz | 07 December 2007 13:43

Sabah saatlerinde blogspot adresime girdiğimde ingilizce olduğunu fark ettim.Tema değiştirmedim widget eklemedim konu ile ilgili minicik bir durum yazısı yazdım bizde de durum bu gibisinden bir kaç yorum aldım.Benim için açıkcası çok önemli değil ama binlerce blogspot kullanıcı var eminim birileri için önemlidir! Acaba durum hakkında bilgisi olan var mı?