bildirgec.org

farmville hakkında tüm yazılar

FARMVİLLE DELİLİĞİ

saklimimoza | 10 January 2011 16:50

Kurtarın beni, ben farmville delisi oldum. Kime gidilir bu dertle, hangi doktor bakıyor nette tarla deliliğine. Durumum feci. Kronik tarla tutkunuyum ve acil tedaviye ihtiyacım var.

Bilmeyen, duymayan, ilgilenmemiş, henüz bilgilenmemiş arkadaşlara kısa bilgi.”Farmville” facebook üzerinden oynanan bir oyun. Kendine ait bir tarlacığın var. Ek,dik,biç,hayvanların olsun,evin,barkın,kümesin olsun.ama küçüklerden çok büyüklerin , affınıza sığınarak benim gibi eşek kadar olanların oynadığı bir oyun.takıldım kaldım kurtaramıyorum kendimi.tarlada yatıyor,tarlada kalkıyorum.

Turkcell’den footbo city facebook oyunu

mTanriverdi | 10 November 2010 19:07

footbo city
footbo city

Facebook oyunlarının ne kadar popüler olduğunu bilmeyen yoktur. Özellikle FarmVille oyunu bir çok kişi için vazgeçilmez ve bırakılmaz bi aktivite haline gelmişti. Turkcell Türkiyede ilk ve tek futbol menejerik oyununu ücretsiz olarak sundu. Footbo City olarak adlandırdığı oyunda, amaç;
Gelir ve gider dengesini korumak.
Futbol takımının oyuncularını geliştirmek, antreman ve idman yapmak.
Diğer takımların maçlarını izlemek veya casusluk yapmak.
Kendi taraftarlarımızı, takımımıza bağlayarak takımımızı güçlendirmek.
Mahalledeki çoçuklara şeker dağıtmak.
Radyo istasyonlarından insanlara seslenmek.
Taraftarların takıma bağlı kalması için ücretsiz afiş tasarlamak.
Para kazanmak için, tşört ve şapka satmak.

İlerleyen zamanlarda oyunun gelişeceği ve pek çok yeni özelliğin ekleneceği belli. Oyunu facebook veya buradan ücretsiz oynayabilirsiniz.

Yerli Facebook Oyunu: Townster

Atomic Bomb | 08 October 2010 12:14

Townster, Gamester şirketine bağlı olarak kurulmuş, Onur Karcı, Turhan Yiğitbaşı ve Volkan Taban’ın yazılımını yaptığı bir oyun. Oyun facebook’taki popüler oyunlarla yarışacak düzeyde.

Oyun bir şehir inşaa edip, şehirdeki binaları kiralayarak para kazanmayı amaçlıyor. Oyunun amacı bu kadar basit olsa da, iyi düşünülmüş ve geliştirilmiş özellikleri de barındırıyor.

Oyunda ilerledikçe, farklı binalar açılmaya başlıyor. Oyunda bina kurdukça, her bina diğer binaların değerlerini de artırıyor. Örneğin bir evin yanına manav açtığınızda, evin kira değeri artıyor.

25 Bağımlılık Yapan Facebook Oyunu

wrz | 21 September 2010 09:39

Facebook‘u hepimiz biliyoruz. Böylesine büyük bir platformda güçlü API’lere sahip oyunlar büyük patlama yapabilmekte.

Özellikle oynarken belirli sürelerle aktif olunması gereken, oynadıkça derece/seviye arttıran, yeni özellikler sunan ve arkadaşlarınızla olan sosyal ilişkileri etkin bir şekilde kullanabilen oyunlar bağımlılık yapabiliyor. Bu yazımızda en yüksek bağımlılık oranına sahip 25 oyunu tanıtacağım.

1. FarmVille

FarmVille flash tabanlı oyununda son derece sevimli karakterler yaşıyor ve kendi çiftliğinizi oluşturabiliyorsunuz. Son derece yenilikçi olmasının yanında büyük patlama yapan ilk oyun.

2. Word Challenge

Word Challenge Playfish tarafından düzenlenmiş. Kelime bilginizi, düşünme hızınızla birlikte test ediyorsunuz.

3. Texas Holdem Poker

Texas Holdem Poker, FarmVille gibi Zynga tarafından geliştirilmiş, sayfası en çok kişi tarafından takip edilen oyun, pokeri konu alıyor.

Sanal Yetişen Bir Nesil…

firatocal | 09 August 2010 12:49

düşünmeyen , sorgulamayan , düşünse bile düşündüklerini dile getiremeyen ve yazıya yede eleştiriye dökemeyen bir nesil…

yazılarımı zaman zaman internet cafelerden yazmak zorunda kalabiliyorum… bazen ihmalkarlığımdan netbookumun pili bitmiş olabiliyor , yada ne bileyim aklıma gelenleri hemen kaleme yada klavyeye dökmek istiyorum… soluğu klimalı bir internet kafede alıyorum…

en ufağından en liselisine , çeşitli yaş gruplarında onlarca yüzlerce genç arkadaşımla karşılaşıyorum buralarda… belli bir süre oyuna benim de bir itirazım yok ama yok artık olmaz böyle birşey…

Google games geliyor !…

biradamiste | 12 July 2010 13:42

Google Games
Google Games

Google Games’in ayak sesleri duyulmaya başladı. Google gizlice ünlü Farmville’nin sahibi sosyal oyunların kralı Zynga’ya 100 milyon dolarla 200 milyon dolar arasında yatırım yapmış. Gizlice dememin sebebi ne Google ne de Zynga şimdilik bu konu hakkında açıklama yapmamış ancak haber birden çok kaynak tarafından doğrulanmış durumda. Zynga’nın Google’ın bu yıl sonunda çıkarmayı planladığı Google Games’in köşe taşlarından biri olacağı tahmin ediliyor. Eğer Zynga’nın ne kadar büyük bir şirket olduğundan şüpheleriniz varsa 2010’un ilk yarısındaki karını duymanız yeter sanırım, tam 350 milyon dolar. 2011’de ise 1 milyar doları hedefliyormuş.

Kaynak: Techcrunch

farmville meclise girdi !

maydesign01 | 22 March 2010 18:05

millet vekili farmville oynuyor
millet vekili farmville oynuyor

farmville gencinden yaşlısına herkes tarafından vazgeçilmez bir eğlence kaynağı haline geldi.bulgar parlamentosun da geçen hafta yapılan bir oturumda kameralara ilginç bir kare takılmış; ataka partisinden millet veklili filibe “ineklerini sağarken” yakalanmış.bu olay sonrasında yapılan meclis araştırmasında bazı millet vekillerinin günde 2-3 saat farmville de zaman geçirdiği ortaya çıkmış.parlemento bilgisayarlarından facebook a giriş engellenip,skype sayfasıda yasaklanmış.

farmville
farmville

oy çokluğu ile parlementodan atılan millet vekili filipe “FarmVille’de daha 40’ıncı aşamadayım, ama 46’ıncı aşamada olan vekiller bile var” diyerek kendini savunmaya çalışmış.haberin ayrıntısı için buraya tıklayın.

Farmville 80 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

yunusykaya | 25 February 2010 15:50

Facebook ve MySpace gibi sosyal mecralarda her geçen gün ününü artıran Farmville aylık 81.125.786 aktif kullanıcı ile yeni bir rekoru daha internet tarihine gömdü.Aralık ayından bu yana yaklaşık olarak 10 Milyon aylık kullanıcı artıran Farmville’ye Facebook üzerinden yaklaşık 23 Milyon kişi hayran.