bildirgec.org

euro 2008 hakkında tüm yazılar

Euro 2008 ikon seti

gooz | 26 August 2008 13:00

Futbolsever dryicons tasarımcıları tarafından hazırlanan euro 2008 ikon seti, katılımcı 16 ülkenin bayrağını ve 4 popüler futbol ikonunu içeriyor. Yüksek kalitedeki bu ikonlar; 16x16px, 32x32px, 48x48px, 64x64px ve 128x128px olmak üzere 5 farklı boyut ve .png, .ico ve .icns olmak üzere 3 farklı formatta hazırlanmış. Ücretsiz ikon setine buradan ulaşabilirsiniz.

Euro 2008 ve Unutamayacağım Anılarım

SIMONLIVE | 16 July 2008 09:49

Arkadaşlarla Euro 2008’e katılmak için İsviçre’ye yola çıktık,grubumuz kalabalıktı hepsini tanımıyordum ama tanımak için sabırsızlanıyordum.İlk gözlerimizin birbirine dokunduğu anda içime akan sıcaklığı beynimi sarmıştı,arkadaşlarımla sohbet ederken bile onun yönünde olan arkadaşıma laf atıp duruyordum onu rahat izlemek adına.
Yolculuk bittiğinde otele yerleştik,benim aklım hala içimi ısıtıp beynimi esir alan güzeldeydi,öyle mahsun ve mağrur bakışları vardı ki sanki çok acı çekmiş,yorulmuş,kırılmış ama hala yaşam isteği ölmemiş gibiydi.Bu hali bana çok dokundu,onu hiç incitip üzmeyeceğimi biliyordum o yüzden ona yakın olmak istiyordum,aşkam yemeği için tüm grup önce lobide buluştu oradan yemek salonuna geçtik.Onu görünce için akmaya başlamıştı,beyazlar giymiş sülün gibiydi,başını öne eğmiş kaçamak bakışlarla utanarak bakıyordu bana hemen de kaçırıyordu gözlerini işte bu tavrı beni daha da etkisi altına almıştı.Yemek sırasında allem ettim kullem ettim karşısına oturdum ama keşke oturmasaymışım kız utancından yemeğini yiyemedi geç fark ettim durumu biraz odunluk var serde.Gözüm ondan başka şey görmüyordu ki yemeğini yiyor mu yemiyor mu anlamadım bile.Benim tek derdim ve düşüncem onun kaçamak bakışlarını yakalamak ve şimşekler çaktırmaktı.

Türklerin mucizeleri…

htekir | 29 June 2008 21:51

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=GaleriHaber&Kategori=yasam&ArticleID=887092&PAGE=1&Date=27.06.2008

Pepsi Youniverse’te buluşuyoruz!

nzright | 28 June 2008 09:09

Eğer futbolcular kadar para kazansaydım...
Eğer futbolcular kadar para kazansaydım…

Pepsi nin hazırladığı henüz beta aşamasındaki Youniverse isimli siteye üye olup; fotoğrafınızı yükledikten sonra futbol yıldızları ile karşılaştırıp hangisine nekadar benzediğinizi öğrenebilir ve bunu bütün dünya ile paylaşabilirsiniz.
Ayrıca sitede; eğer bir futbolcu kadar para kazansaydınız ne yapardınız? sorusunu cevaplayan fotoğraflar da bulunuyor..

euro 2008 adeta güzellik yarışmasına döndü

empi4 | 24 June 2008 23:20

euro 2008 güzelleri
euro 2008 güzelleri

euro 2008 oynanan futbolun yanında ülkelerin bayan taraftarlarıyla da ilgi çekiyor. her ülkeden birbirinden güzel bayanlar turnuvaya akın ediyor. internet siteleri de bunun üzerine hangi ülkenin bayanları daha güzel şeklinde oylama açıp duruyorlar. türk kızları oylamanın bayağı gerisinde kalmış. işte oy verebileceğiniz bir türk sitesi ve bir yabancı site.
şimdi de hangi ülkenin bayanları güzel siz karar verin…

listenin devamı için bu siteye göz atabilirsiniz

dipnot: benim favorim çekler

BILD.de Türkçe Yayına Başladı

sinnerxx | 24 June 2008 13:54

Ünlü Alman Gazetelerinden BILD.de Euro 2008 boyunca internet sitesinden Türkçe yayınlara başladı.
Almanyanın en çok okunan internet gazetelerinden biri olan Bild.de internet üzerinden tamamen Türkçe yayınların yer aldığı bir bölğm yayınlamaya başladı. Euro 2008 boyunca yayına devam edecek olan bölüm en an güncellenerek Türk futbolseverlerin dikkatini çekmeye çalışacak.
Ayrıca bild. de bir ilkide gerçekleştirerek Euro 2008 de atılan tüm golleri özel bir teknikle 3D kalitesinde sanallaştırarak gösterime sundu. Bu teknik sayesinde tüm maçlar sanki Ps3 oyunu gibi canlandırıldı.Maçları izlemek için tıklayın. Tabi bu sayfada Türkçe yayına açık. Ama ne yazık ki maç anlatımları Almanca. Eee bu kadar da olsun artık..

ŞİMDİ COŞMANIN TAM ZAMANI

hakem78 | 24 June 2008 13:39

ŞİMDİ COŞMANIN TAM ZAMANI

Saatler çarşamba akşamı saat 21.45’e ayarlandı. Tüm kalpler, gözler, dualar ve pozitif enerji İsviçre’nin Basel kentine çevrilmiş durumda. Milli takımımız Euro 2008 de yarı final maçı için Almanya karşısına çıkacak.
Tüm dünya, Türklerin gücünü, sesini, yüreğini, azmini ve en önemlisi de inancını kabul etmiş durumda. Tek dilğimiz çarşamba gecesi de benzer bir durumu yaşatır ve cennet vatanımızı bayram yerine çevirir, şanlı bayrağımızı tüm dünya ekranlarında saatlerce dalgalandırırız

Ancak millet olarak sevinmeyi oldukça da abartıyoruz. Arabalardan sarkan gençler ve de çocuklar… çok büyük tehlikelere davet çıkarıyorlar. Haberlerde sıkça söz edilen magandalarda işin başka bir boyutunu oluşturuyor.

Türkiye Euro 2008 şampiyonu olabilir mi?

takip | 23 June 2008 23:51

Son günlerde pek çoğumuzun aklını bu soru kurcalıyor:

“Türkiye Euro 2008 şampiyonu olabilir mi?”

İnternette dolaşırken “Türkiye Yunanistan’ın yaptığını yapabilir mi?” başlığıyla digg‘lenmiş yazılar göze çarpıyor. Herkes Türkiye’nin son dakikalarda gelen olağanüstü başarılarını konuşuyor. Şurası kesin ki, bu turnuvaya tarihinde olmadığı kadar renk kattık. Peki, acaba şampiyon olabilecek miyiz?